ניהול וטיפול בפסולת
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

ניהול וטיפול בפסולת 

מאת    [ 04/01/2018 ]
מילים במאמר: 401   [ נצפה 2177 פעמים ]

 
 

ניהול פסולת הוא תחום רחב המורכב משני גורמים עיקריים, הראשון יעוד הפסולת לטיפול המיטבי והשני לוגיסטיקה. שני התחומים קשורים ומוכתבים ע"י הרגולציה הרבה בנושא. ייעוד למקום המתאים כרוך בכמה שלבים עיקריים:


    • הפרדה במקור
    • אנליזה ודיגום
    • הגדרה של הפסולת
    • התאמת הטיפול והטכנולוגיה
    • מניעה וצמצום

 1.הפרדה במקור

הפרדה במקור הוא השלב הראשון בתהליך. הוא מורכב ממספר תת שלבים הכוללים הערכת המצב הקיים, מיפוי מרכיבים וזרמים, ומציאת פיתרונות הרלוונטיים ביותר עבור הלוקח. במקרים מסוימים יכול להיות שהפיתרון הוא אתר מחזור או סילוק חיצוני  ובמקרים אחרים יכול להיות שהפיתרון הטוב ביותר יהיה הקמה של מתקן לטיפול אצל הלקוח.מומלץ להיוועץ בחברת ייעוץ סביבתי שאתם עלולים לשלם מחירים שערורייתיים שניתן למצוא להם חלופות הזולות בעשרות אחוזים!.

 2.אנליזה ודיגום

שלב האנליזה הוא מהותי כיוון שעליו מסתמך כלל ניתוח הנתונים. חשוב מאד שהדגימה שנלקחה תהייה מייצגת .הדיגום יבוצע על ידי דוגם מוסמך ותוכנית דיגום שאושרה על פי משרד הגנת הסביבה.

הנחיות לאופן הדיגום ניתן לקחת מ LAGA PN 98. 

 3.הגדרה של הפסולת

לאחר קבלת הדוגמאות נבצע ניתוח נתונים וניתוח המידע בכדי לקטלג את הפסולת ובהמשך להתאים טיפול מיטבי עבורה . ניתוח הפרמטרים שונים יבוצע על ידי התייחסות למאפייני סיכון של כל אחד מהפרמטרים השונים באנליזה, מpH ועד מתכות כבדות . בנוסף יש להתחשב  בתהליך ובמקור הפסולת וסוג התעשייה. הקיטלוגים הסופיים יעשו ע"פ אמנת באזל וקטלוג הפסולות האירופאי (EC/532/2000) .

 4.התאמת הטיפול והטכנולוגיה

התאמת הטיפול תלויה בהגדרת הפסולת ובעקבות זאת ברגולציה הנובעת ממנה. ישנם מגוון פיתרונות שונים עבור טיפול בשפכים תעשייתיים ופסולות למשל טיפול ביולוגי, טיפול פיזיקוכימי, איוד, טיפול תרמי או AOP. במקרים מסויימים חברת סוטוק עוזרת ללקוח לייצא פסולות מסויימות כיוון שלא ניתן לטפל בהם בארץ במחיר סביר או שאין אתרי טיפול.  5.מניעה וצמצום מרבית החברות בארץ מספקות תשובות לשאלה מה עושים עם הפסולת אבל אחד העקרונות שמובילים ניהול פסולת נכון הוא מניעה וצמצום של כמויות הפסולת ע"י מגוון דרכים. חשוב מאד להבין שבשנים האחרונות הרגולציה הסביבתית השתנתה מאד ועל אף שברור לנו שקשה לעקוב אחרי כמות השינויים העצומה בתחום האחריות בתחום הסביבתי היא על יצרן הפסולת! המשמעות של זה שיצרן הפסולת חייב לוודא ולדעת לאן הפסולת שלו הולכת ושהיא הגיע לאתר הקצה . גם אם קיבל מסמך "מאשר" חובה לוודא שהפסולת הגיעה לאתר ראוי ומתאים. במידה ואתה לא בטוח אל תהסס לפנות לחברת ייעוץ סביבתי.

 

 

 

               

מייסד החברה אינג'ניר מאור דימינסקי בוגר הטכניון, בעל ניסיון רב כטכנולוג ראשי ומפתח עסקי של אחת מחברות הטיפול בחומרים מסוכנים המובילות בארץ.


 נייד: 054-7499711 www.sutok.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב