זכות הקיזוז של מעביד לגבי חוב עובדו בעת סיום יחסי עבודה
דף הבית  >> 
 >> 
הרשם  |  התחבר
מאמרים

זכות הקיזוז של מעביד לגבי חוב עובדו בעת סיום יחסי עבודה 

מאת    [ 14/04/2008 ]
מילים במאמר: 98   [ נצפה 1853 פעמים ]

 
 
בהתאמות הנהלת חשבונות, הנעשות לקראת סוף השנה, התגלתה יתרת חובה בכרטיס של עובד, שפוטר לפני ארבעה חודשים. בזמן ניתוק יחסי עובד-מעביד קיבל העובד את כל אשר הגיע לו; וכיום, התברר, כי בכרטיסו יש יתרת חובה.

השאלה היא:

האם אפשר לדווח על יתרת החובה - כ"משכורת" או כ"הפרשי משכורת" ?


יניב גבריאל משיב:

סעיף 20(ב2) לחוק הגנת השכר, תשי"ח-1958 קובע:

"המעביד רשאי להפחית מפיצויי הפיטורים ומפיצויי ההלנה סכום של חוב שחייב העובד למעביד או סכום שמעביד חייב או זכאי לנכות מפיצויי הפיטורים."

כלומר: זכות הקיזוז קיימת; וכעת - אין מניעה לבצע זאת במסגרת תלוש המשכורת, או במסגרת חוקית אחרת.
יניב גבריאל, הוא מומחה מס אשר שימש בעבר כיועץ מיוחד לרשות המיסים בישראל בנושאי מיסים ושינויי חקיקה.

יניב גבריאל,משמש כמנהל וכבעלים של המכללה למיסים ולחשבונאות.

פרטים נוספים בטלפון (רב קווי) 1-700-700-088 או בכתובת המכללה : http://www.taxcollege.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:



מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב