מיסוי רכב שרכש עובד באמצעות ''ליסינג תפעולי''
דף הבית  >> 
 >> 
הרשם  |  התחבר
מאמרים

מיסוי רכב שרכש עובד באמצעות ''ליסינג תפעולי'' 

מאת    [ 14/04/2008 ]
מילים במאמר: 396   [ נצפה 3462 פעמים ]

 
 
עובד רכש רכב מחברה באמצעות תוכנית "ליסינג תפעולי" של החברה המעסיקה אותו.

העובד משלם בעד הרכב שרכש באמצעות גריעת סכום כסף ממשכורתו (ברוטו) והעברתו אל החברה המוכרת.

מעבידו של העובד משמש, בעניין דלעיל, אך מתווך בלבד להעברת הכספים הללו ממשכורתו של העובד הרוכש אל החברה המוכרת.

הרכב יהיה על שם העובד.

המעביד ישלם את ההוצאות השוטפות בגין אחזקת הרכב כגון: דלק וביטוחים.

הערה לעניין האמור: מצורף כאן העתק מצולם של בקשת הצטרפות ל"תוכנית הליסינג התפעולי" של חברה זו.

השאלה היא:

האם על המעביד לזקוף, בתלוש המשכורת של העובד, סכום בעבור "שווי רכב" בגין אי אלו מהפעולות שעושה המעביד בהקשר של רכישת הרכב האמור ?


יניב גבריאל משיב:

החלק האחד - רכישת הרכב

אם, ללא מעורבות המעביד, לא היה יכול העובד לקבל בחברת הליסינג את אותם תנאים - יש לראות בסכום ההפרש, שבין הסכומים המשולמים ללא מעורבות המעביד לבין הסכומים המשולמים לאחר מעורבות המעביד כ"טובת הנאה", החייבת במס כ"הכנסת עבודה", לפי סעיף 2(2) ל"פקודת מס הכנסה (נוסח חדש), התשכ"א-1961" [להלן - "הפקודה"] - באמצעות סעיף 3(ט) לפקודה.

החלק האחר - החזקת הרכב

הוצאות החזקת הרכב, שמשלם המעביד, הן "טובת הנאה" החייבת במס כ"הכנסת עבודה" לפי סעיף 2(2) לפקודה.

מיסוי רכב שרכש עובד באמצעות
"ליסינג תפעולי" [הרכב - ע"ש העובד;
החזקתו - ע"ש המעביד]


"ארד בע"מ" - שואלים:

עובד רכש רכב מחברה באמצעות תוכנית "ליסינג תפעולי" של החברה המעסיקה אותו.

העובד משלם בעד הרכב שרכש באמצעות גריעת סכום כסף ממשכורתו (ברוטו) והעברתו אל החברה המוכרת.

מעבידו של העובד משמש, בעניין דלעיל, אך מתווך בלבד להעברת הכספים הללו ממשכורתו של העובד הרוכש אל החברה המוכרת.

הרכב יהיה על שם העובד.

המעביד ישלם את ההוצאות השוטפות בגין אחזקת הרכב כגון: דלק וביטוחים.

הערה לעניין האמור: מצורף כאן העתק מצולם של בקשת הצטרפות ל"תוכנית הליסינג התפעולי" של חברה זו.

השאלה היא:

האם על המעביד לזקוף, בתלוש המשכורת של העובד, סכום בעבור "שווי רכב" בגין אי אלו מהפעולות שעושה המעביד בהקשר של רכישת הרכב האמור ?


יועץ מס יניב גבריאל משיב:

החלק האחד - רכישת הרכב

אם, ללא מעורבות המעביד, לא היה יכול העובד לקבל בחברת הליסינג את אותם תנאים - יש לראות בסכום ההפרש, שבין הסכומים המשולמים ללא מעורבות המעביד לבין הסכומים המשולמים לאחר מעורבות המעביד כ"טובת הנאה", החייבת במס כ"הכנסת עבודה", לפי סעיף 2(2) ל"פקודת מס הכנסה (נוסח חדש), התשכ"א-1961" [להלן - "הפקודה"] - באמצעות סעיף 3(ט) לפקודה.

החלק האחר - החזקת הרכב

הוצאות החזקת הרכב, שמשלם המעביד, הן "טובת הנאה" החייבת במס כ"הכנסת עבודה" לפי סעיף 2(2) לפקודה.

יניב גבריאל, הוא מומחה מס אשר שימש בעבר כיועץ מיוחד לרשות המיסים בישראל בנושאי מיסים ושינויי חקיקה.

יניב גבריאל,משמש כמנהל וכבעלים של המכללה למיסים ולחשבונאות.

פרטים נוספים בטלפון (רב קווי) 1-700-700-088 או בכתובת המכללה : http://www.taxcollege.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:



מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב