מיסוי השתלמות במימון המעביד
דף הבית  >> 
 >> 
הרשם  |  התחבר
מאמרים

מיסוי השתלמות במימון המעביד 

מאת    [ 13/04/2008 ]
מילים במאמר: 309   [ נצפה 1770 פעמים ]

 
 
עובדת המועצה היא מנהלת חשבונות אצלנו. היא מוכתרת בתואר "מנהלת חשבונות דרגה 3".

עובדת זו מבקשת להשתלם במקצועה עד שהיא תוכל להיות מוכתרת בתואר "מנהל חשבונות מדופלם". העובדת מבקשת, כי נממן את השתלמותה. משך ההשתלמות: שנתיים, וההשתלמות תהיה מדי יום שישי בשבוע.

ההשתלמות הזו חיונית לעבודתה של העובדת; ומעבר להיות ההשתלמות האמורה בבחינת תרומה אישית לה, תהיה להשתלמותה זו תרומה רבה לנו, למועצה, כמקום העבודה שלה.

השאלות הן:

1. האם מימון המועצה את השתלמותה של העובדת יו?ת?ר למועצה בניכוי מס ?

2. אם לא יותר למועצה ניכוי המס האמור - השאלה היא: אם נממן את ההשתלמות באמצעות העברת המימון דרך המשכורת, האם יחויב המימון במס; ואם יחויב - בכמה יחויב ?



יניב גבריאל משיב:

ככלל, כאשר הלימודים שלומד העובד, במימונו של מעבידו, לרכישת מקצוע חדש לעצמו או להעלאה מהותית של הרמה המקצועית העכשווית שלו - אלה היבטי המיסוי של מימון הלימודים הללו:

- מהיבטו של המעביד -

למעביד לא יותר ניכוי המימון, על פי סעיף 17 רישה ל"פקודת מס הכנסה (נוסח חדש), התשכ"א-1961" [להלן - "הפקודה"].

- מהיבטו של העובד -

לעובד ייחשב המימון ל"הכנסת עבודה" שלו, על פי סעיף 2(2) לפקודה(*).

לטעמי: הלימודים, שלומד העובד לקבלת התואר "חשבונאי בכיר" ("מנהל חשבונות מדופלם"), הם לימודים - שבסופם, עם קבלת התואר האמור - מעלים באורח מהותי, את הרמה המקצועית העכשווית שלו; לפיכך, ההוצאה על הלימודים הללו היא בעיקרה לנוחות העובד.


כפועל יוצא מכך, וכהמשך ישיר של הנאמר עד כה - הוצאות הלימודים לא יותרו למעביד לניכוי, וייחשבו להכנסה בידי העובד; והכול, בין שהמעביד שילם את הוצאות הלימודים במישרין לבית הספר, ובין שהעובד שילם את הוצאות הלימודים במישרין לבית הספר והמעביד "החזיר" לו את סכום התשלום.

(*) הפניות המשיב:

- פסק דין עמ"ה 369/81, מ' ד' אשכנזי נגד פקיד שומה (פד"א י"ב 139); - פסק דין עמ"ה 1/49, א' ב' נגד פקיד שומה (פ"מ ז' 79); - פסק דין עמ"ה 176/77, רשות הנמלים והרכבות נגד פקיד שומה (פד"א י' 182).
יניב גבריאל, הוא מומחה מס אשר שימש בעבר כיועץ מיוחד לרשות המיסים בישראל בנושאי מיסים ושינויי חקיקה.

יניב גבריאל,משמש כמנהל וכבעלים של המכללה למיסים ולחשבונאות.

פרטים נוספים בטלפון (רב קווי) 1-700-700-088 או בכתובת המכללה : http://www.taxcollege.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:



מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב