מציעים לך לעבור לביטוח זול יותר? קודם בדוק את התנאים!
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

מציעים לך לעבור לביטוח זול יותר? קודם בדוק את התנאים! 

מאת    [ 15/08/2017 ]
מילים במאמר: 478   [ נצפה 2267 פעמים ]

רמת הרפואה הציבורית במדינת ישראל היא מהטובות בעולם, העדות לכך קיימת בתיירות המרפא המפותחת ובדרישה של חולים מכל העולם להגיע לטיפול פה. למרות כל זאת קיימת בעיה קשה בזמינות הרפואה לאזרח הקטן.
כשהתורים לרופאים מומחים ולבדיקות נדחים, תרופות מצילות חיים אינן נכללות בסל וזמן ההמתנה לניתוחים אלקטיביים הולך ומתארך אין פלא שכ-40% מאזרחי ישראל מבוטחים בביטוח בריאות פרטי.
תפקידו של ביטוח הבריאות הפרטי הוא, בין היתר, לשפר את זמינות הרפואה למבוטחים מבחינת זמנים ומבחינת איכות המטפלים, ועל כן אין עוררין על החשיבות שלו.

ישנן שתי דרכים עיקריות להצטרפות לביטוח בריאות פרטי. האחת דרך סוכן או חברת ביטוח באופן פרטי והשנייה דרך מקום העבודה בצורה קולקטיבית.
ישנם מקרים בהם מבוטח מעדיף לעזוב את פוליסת הבריאות הישנה שלו ולעבור לפוליסה חדשה קולקטיבית המוצעת לו דרך מקום העבודה במחיר זול יותר אך מכיוון שפוליסות הבריאות החדשות השתנו משמעותית, ישנה חשיבות להבנה של התנאים שאנו עלולים לאבד בעת המעבר.

השינויים בביטוחי הבריאות הפרטיים
כבר מספר שנים שקיימת תופעה של התערבות רגולטורית הולכת וגוברת מצד משרד האוצר בתחום הביטוחים הפרטיים. הרגולציה מתערבת יותר ויותר בתנאים הנקבעים על ידי חברות הביטוח והתערבות זו גרמה לשינויים משמעותיים בפוליסות המופקות כיום. מבין השינויים העיקרים ניתן למנות-


    • ביטול מנגנון הפיצוי עבור ניתוחים- החל משנת 2014 נאסר על חברות הביטוח לכלול בפוליסות הבריאות כל פיצוי כספי עבור ניתוחים וניתן רק לשפות (החזר הוצאות) את המבוטח.
    • הגבלה בבחירת מנתח לרשימת רופאים מוגדרת- בעבר המבוטח יכול היה לפנות לכל רופא לצורך ביצוע ניתוח. מינואר 2016 ישנה חובה לבחור מתוך רשימה סגורה של חברת הביטוח בה הוא מבוטח.
    • תקופת ביטוח זמנית ושינוי תנאים כל שנתיים- עד 2016 תוכנית הביטוח נמשכה עד תום תקופת הפוליסה בתנאים קבועים, כיום התקופה מוגבלת לשנתיים. המשמעות היא שבזמן חידוש הכיסוי חברת הביטוח יכולה לשנות את הכיסויים באופן אחיד לכלל המבוטחים בתוכנית.
    • שינוי הפרמיה המשולמת- בעבר המבוטח ידע בדיוק כיצד הפרמיה מתפתחת לאורך חיי הפוליסה. כיום, במעמד חידוש, חברת הביטוח רשאית לייקר את הפרמיה עד תקרה של 10 שקלים לחודש או עד 20% מהפרמיה האחרונה, ללא צורך באישור המבוטח.

הצטרפות דרך מקום העבודה מעניקה לנו בדרך כלל הטבה במחיר ולעיתים אף בתנאי הקבלה לביטוח, אך מנגד הביטוח תקף רק כל עוד הנך מועסק במקום העבודה ומרגע עזיבת העבודה יש לבקש המשכיות בפוליסה באופן פרטי או שתבוטל (בפועל בהרבה מקרים הביטוח מתבטל עקב אי ידיעה או קפיצה משמעותית במחיר).
במידה וביקשנו להמשיך את הכיסוי באופן פרטי, תופק לנו פוליסת ביטוח בתנאים החדשים שקיימים בענף ולרוב במחיר גבוה משמעותית ממה שהיה קיים.
מעבר מפוליסה פרטית וותיקה לפוליסה חדשה טומן בחובו יתרונות וחסרונות. יכול להיות שלחלקנו יהיה מקובל לעבור לפוליסה זולה בתנאים החדשים בעוד שלאחרים פגיעה בתנאים אלו יהיה דבר שאינו מתקבל על הדעת. חשוב להקפיד ולבדוק אילו תנאים משתנים לפני שממהרים לבטל את הכיסוי הקיים ולהיעזר בסוכן ביטוח מקצועי בכדי להבהיר לנו את התוצאה של ביצוע שינויים בתיק הביטוח שלנו.

 

ניר רייך, סוכן בסוכנות פיני רייך שרותי ביטוח.
הסוכנות פועלת כ-30 שנה בענף הביטוח ומתמחה במתן שירות מקצועי ואמין למבוטחיה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב