המע''מ על מכירת מוניטין ל''תושב חוץ'' - הוא בשיעור אפס
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

המע''מ על מכירת מוניטין ל''תושב חוץ'' - הוא בשיעור אפס 

מאת    [ 13/04/2008 ]
מילים במאמר: 136   [ נצפה 4239 פעמים ]

 
 
תושב ישראל מוכר מוניטין לתושב חוץ.

השאלה היא:

האם עסקה זו חייבת בתשלום מס ערך מוסף ?


יניב גבריאל:

ככלל: מכירת מוניטין, בידי עוסק, מחויבת במס ערך מוסף כמכירת "נכס" לפי פיסקה (1) להגדרת "עסקה" ב"חוק מס ערך מוסף, התשל"ו-1975" [להלן - ה"חוק"](1).

עם זאת, סעיף 30(א)(2) לחוק קובע מס בשיעור אפס, בשל מכירת נכס בלתי מוחשי לתושב חוץ (ולעניין זה: "תושב חוץ" הוא מי שמרכז חייו מחוץ לישראל, והוא מצוי מחוץ לישראל בעת מכירת הנכס הבלתי מוחשי)(2).

הפניות המשיב:

(1) הגדרת "נכס" בסעיף 1 לחוק כוללת גם "טובין"; והגדרת "טובין" בסעיף 1 לחוק כוללת, בין השאר: "זכות, טובת הנאה ונכסים בלתי מוחשיים אחרים ..." [ההדגשה שלי - י' ג'].

(2) מס ערך מוסף בשיעור אפס, לפי סעיף 30(א)(2) לחוק, ייקבע רק אם התקיימו כל התנאים ה"טכניים", המפורטים בתקנה 12 ל"תקנות מס ערך מוסף, התשל"ו-1976".
יניב גבריאל, הוא מומחה מס אשר שימש בעבר כיועץ מיוחד לרשות המיסים בישראל בנושאי מיסים ושינויי חקיקה.

יניב גבריאל,משמש כמנהל וכבעלים של המכללה למיסים ולחשבונאות.

פרטים נוספים בטלפון (רב קווי) 1-700-700-088 או בכתובת המכללה : http://www.taxcollege.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:



מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב