תכנית מחיר למשתכן- כל מה שצריך לדעת על התכנית
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

תכנית מחיר למשתכן- כל מה שצריך לדעת על התכנית 

מאת    [ 19/07/2017 ]
מילים במאמר: 448   [ נצפה 1911 פעמים ]

במאמר זה אסקור את הכללים העיקריים של תכנית מחיר למשתכן, התכנית של משרד האוצר לסיוע לזוגות צעירים לרכוש דירה במחירים נמוכים בכ-20% ממחירי השוק.

תכנית מחיר למשתכן היא התכנית העיקרית של משרד האוצר לשווק דירות במחירים נמוכים ממחירי השוק לזוגות צעירים בכל גיל או יחידים מגיל 35 שהם חסרי דיור, כלאמר כל מי שבשש השנים האחרונות לא היתה לא דירה או זכויות בדירה, שעולה על שליש דירה או זכויות בקרקע המיועדת לבניה.

התוכנית מתבצעת ע"י הגרלה מבין אלו שנרשמו להגשת בקשה לזכאות, ישנן שתי סדרות רישום


  • סידרה א'- כל הנרשמים עד 30.8.2016
  • סידרה ב'- כל מי שנרשם אחרי 30.8.2016, זכאים מסדרה א' שלא נרשמו לאף הגרלה ב- 2016 וזכאים מסדרה א' שוויתרו פעמיים על זכיה בפרויקט של סדרה א'. הגרלות לסדרה ב' יפתחו בסוף 2017.

מה מאפשרת תכנית זו בהיבטי משכנתא?


  • שיעור מימון יהיה עד 75% משווי שוק שיקבע ע"י שמאי מטעם הבנק עד לשווי דירה של 1.8 מיליון ש"ח, בהתאם לזאת שיעור המימון משווי בחוזה יכול להגיע עד 90%.
  • הון עצמי מינימלי שנדרש להעמיד הוא 100 אלף ש"ח או 10% משווי בחוזה, הגבוה מבניהם.
  • במידה והערכת שמאי היא מעל 1.8 מיליון ש"ח, חישוב תקרת המשכנתא לשיעור מימון תהיה 1.8 מיליון ש"ח או מחיר הרכישה, הגבוה מבניהם.

זכאי מחיר למשתכן יכולים להיות זכאים גם להלוואת זכאות בהתאם להגדרת "חסר דיור" של משרד השיכון, גודל הזכאות נקבע עפ"י ניקוד של פרמטרים שונים של הלווים כמו: מספר שנות נישואין, מספר ילדים, מספר אחים/אחיות וכו'(ניתן לבצע סימולציה לניקוד באמצעות מחשבון זכאות באתר התאחדות יועצי המשכנתאות), בהתאם לניקוד נקבע גובה הלוואת הזכאות, הגשת בקשה לזכאות נעשית בבנק בו מגישים את בקשת ההלוואה או בחברות הדיור הציבורי.

ריבית הלוואות הזכאות עודכנה לאחרונה והיא נקבעה ל-0.5% מתחת לריבית הממוצעת הצמודה שמפרסם כל חודש בנק ישראל ולכל היותר 3% צמודה למדד המחירים לצרכן, משך ההלוואה נע בין 10 שנים ועד 30 שנה.

מענק עידוד לרכישה בפריפריה של 40 אלף ש"ח או 60 אלף ש"ח לפי רשימת ישובים שמתעדכנת מידי פעם באתר של משרד השיכון. את המענק ניתן לקבל רק לאחר חתימת חוזה רכישה, כדי לקבל את המענק יש להוציא תעודת זכאות באמצעות הבנק, המענק ניתן בשתי פעימות שוות .


  • לאחר השלמת תשלום מלא של ההון העצמי הנדרש , גמר רצפה.
  • לאחר גמר שלד.

הלוואת הזכאות והמענק אינם חלק מההון העצמי.

מותר ואסור במחיר למשתכן?

מותר להשכיר דירה שנרכשה בתוכנית מחיר למשתכן.

מותר למכור דירה שנרכשה בתוכנית זו רק לאחר שעברו 5 שנים מקבלת טופס 4.

סיכום

במאמר זה למדנו על תכנית מחיר למשתכן, כיצד משתתפים בתוכנית זו, מה התנאים שמקבלים במשכנתא, זכאויות נוספות ומה מותר לעשות עם דירה שנרכשה בתכנית. אם הרגשת שקיבלת ערך ממאמר זה, אני מזמין אותך לשתף בין חבריך ברשתות החברתיות ואשמח גם לתגובות.

נעים עזרא, תואר שני במנהל עסקים, נותן ייעוץ וליווי לקבלת ומחזור משכנתאות. אני מזמין אותך לקבל סדרת טיפים שיעזרו לך להבין את תהליך אישור משכנתא וכיצד ניתן לחסוך בתשלומי המשכנתא. contact@atidnaim.com

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב