ליקויי בנייה - הבדלים ומשפחות
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

ליקויי בנייה - הבדלים ומשפחות 

מאת    [ 26/04/2017 ]
מילים במאמר: 413   [ נצפה 1951 פעמים ]

קיים מגוון רחב של ליקויי בניה.
במאמר זה ננסה לעמוד על ההבדלים ביניהם, ולסווג אותם למשפחות העיקריות:

ליקויים אסטטיים או קוסמטיים:
ליקויים שבעיקר מפריעים לעין המתבונן. אינם משליכים על יציבות המבנה או על כשירותו המבנית, אך אין סיבה "לחיות עימם ליקויי בנייה אילו נובעים בדרך כלל מ"עיגול פינות" של בעל המקצוע, הן בשל רצונו למהר לפרויקט הבא, והן בשל חוסר יסודיות עבודתו.
דוגמא קלאסית -מרצפות שאינן מתחברות.
כיצד מטפלים?
בדרך כלל תיקון קטן גורר תיקון גדול, ולכן, לרוב, לא נוגעים! רק אם יתגלו ליקויי בניה מהמשפחות הבאות שנפרט, יטפלו גם בליקויי האסטטיים. לעיתים, במקרים בהם אין חשש שהליקוי יגרור "תגובת שרשרת", מטפלים בלקוי ומתקנים אותו נקודתית.

ליקויים מבניים:
ליקויי  בנייה בקונסטרוקציית המבנה או בשלד שלו. בדרך כלל ליקויים משמעותיים ביותר, עד כדי פגיעה וסיכון חיי אדם. לרוב נובעים מרשלנות הביצוע וחוסר התאמה למפרט החומרים ולמפרט התוכניות. ליקויי בנייה אילו חייבים לתקן, וחשוב לאתרם כמה שיותר מוקדם, משום שלכמעט תמיד יגררו אחריהם שובל של תיקונים נוספים, עד לחיפויים ולתיקונים האסטטיים.
ליקויי אילו הינם אחת הסיבות לנחיצות של פיקוח בניה איכותי, על ידי חברה מקצועית ומיומנת.

ליקויים נוספים:
ליקויי בנייה שיש לתקנם, גם אם אינם מסכנים מידית את השוהים במבנה. במשפחה זו תוכלו למצוא ליקויים  המשקפים פערים בין כוונת המתכנן -נישת גבס בגובה מסוים, לבין הביצוע בפועל - נישת גבס נמוכה ושאינה שימושית. אין בכך לסיכון לשוהים בנכס, אך הנישה הפכה לכזו שאינה שימושית, אינה אסטטית  ושאינה לפי כוונות המתכנן.

קיימים ליקויי בנייה נוספים שאינם לפי התוכניות המאושרות:
במשפחה זו ניתן למצוא, לעיתים, "הגדלת ראש של הקבלן, שלפיה הפתרון שהציע טוב יותר, אך מה לעשות, הרשויות לא אשרו את החריגה. (למשל, תוספת לחדר או לחצר). גם במקרים אילו באה לידי ביטוי חשיבות פיקוח בניה איכותי למניעת "הגדלות ראש" מסוג זה.

פעמים רבות ליקויי בנייה יכולים להתפתח עם התקדמות עבודת הקבלן, או אפילו לאחר תום הבנייה. בעיקר כאלו הנוגעים לרטיבות. חשוב לטפל ולפתור אותם בזמן הנכון ובצורה הנכונה. פעמים רבות ליקויי בנייה יכולים להתפתח עם התקדמות עבודת הקבלן, או אפילו לאחר תום הבנייה. בעיקר כאלו הנוגעים לרטיבות. חשוב לטפל ולפתור אותם בזמן הנכון ובצורה הנכונה.


פעמים רבות ליקויי בנייה יכולים להתפתח עם התקדמות עבודת הקבלן, או אפילו לאחר תום הבנייה. בעיקר כאלו הנוגעים לרטיבות. חשוב לטפל ולפתור אותם בזמן הנכון ובצורה הנכונה, ולאתר אותם ע"י חברת פיקוח בניה, המבצעת ביקורת מבנים. פעמים רבות ליקויי בניה יכולים להתפתח עם התקדמות עבודת הקבלן, או אפילו לאחר תום הבנייה. בעיקר כאלו הנוגעים לרטיבות. חשוב לטפל ולפתור אותם בזמן הנכון ובצורה הנכונה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב