תכניות הפיתוח בעיר חיפה
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

תכניות הפיתוח בעיר חיפה 

מאת    [ 02/02/2017 ]
מילים במאמר: 492   [ נצפה 1595 פעמים ]

 
 

 

נושא פיתוח התשתית ברמה הארצית והעירונית נמצא זה שנים בראש סדר העדיפויות של מקבלי ההחלטות בעולם כולו ובכלל זה גם בארצנו הקטנטונת. פרויקטים מסוג זה נחשבים לאדירי ממדים וככאלו דורשים משאבים אדירים, הן ברמת התכנון והן ברמת הביצוע. לראייה, שני המתמודדים לנשיאות בארה"ב הזכירו את הנושא בקמפיין הבחירות שלהם וייחסו לו חשיבות עליונה בידיעה כי שיפור תשתית מביאים במישרין לצמיחה אדירה בכל אזור בו הם מתקיימים.

בישראל של 2017 מתקיימים כל העת פרויקטים מסוג זה; כבישים ומחלפים חדשים נסללים בקצב מרשים ובמקביל ניתן להבחין גם בתנופה הנוגעת לענף הבנייה למגורים ולמסחר. אמנם ישנם הטוענים כי לא מתקיימים מספיק מיזמי בנייה למגורים בארצנו וזוהי סיבה מרכזית למחירי הנדל"ן הגבוהים אך ניתן בהחלט לציין כי קיים שיפור מתמשך בצד ההיצע.

תכניות המתאר העירוניות מפרטות את מגוון הפרויקטים השונים המיועדים לשיפור, הרחבה ובנייה בשטחן ומציינות בפירוט מהן המשאבים הדרושים עבורם ואת לוחות הזמנים המשוערים להוצאתם לפועל. יזמים ומשקיעים מנוסים מתחום הנדל"ן בוחנים בקפידה את תכניו המתאר הנוגעות לשטח בו הם מתכננים לפעול מתוך ידיעה הכרה בחשיבותו הרבה של הנושא. 

חיפה כמקרה בוחן

המטרופולין הצפוני של ישראל נחשב זה שנים ארוכות כאחד שקפא על שמריו. החיפאים, הידועים באהבתם הרבה לעיר הולדתם, טענו שנים כי העיר נזנחה ומיהרו להצביע ברגליים. רבים מהם בחרו במודע לעזוב את העיר ולהעתיק מגוריהם לישובים שניפקו עבורם רמת חיים משופרת. היעדר הפיתוח התשתיתי לצד מיעוט בולט בהתחלות בנייה חדשות מנעו ממחירי הנדל"ן בעיר להתרומם במשך עשרות שנים והרחיקו ממנה את המשקיעים, עובדה שהובילה לדשדוש מתמיד במחירי הנדל"ן בעיר.

רוחות של שינוי

במהלך העשור האחרון מובילה עיריית חיפה מהלכים רחבי היקף בתחום התשתית והפיתוח העירוני. על פי תכניות המתאר העירוניות ירשמו בקרוב מספר גבוה של התחלות בנייה למגורים להן ממתינה העיר כמו אוויר לנשימה. על פי התכנון אמורה העיר להתחדש בעתיד הקרוב בטיילת חדשה לחלוטין שתאפשר לתושבי העיר גישה קלה ונוחה לרצועת החוף הנהדרת של העיר. רצועה זו חסומה מזה עשורים ארוכים על ידי מבני צבא ותעשייה, עובדה שגרמה לתושביה האמידים של העיר להתרחק מן החוף, בניגוד גמור למה שקורה בערי חוף אחרות בארץ ובעולם. במקביל, יבוטלו פסי הרכבת הישנים ויוחלפו בתשתית תחבורתית ראויה.  

פרויקט מורדות לינקולן מייצר עניין רב בקרב משקיעים ומשפרי דיור

עתודות הקרקע על מורדות הכרמל נחשבו תמיד לנחשקות בעיר. פרויקט מורדות לינקולן של קבוצת גולדשטיין עתיד להיבנות על מורדותיו המערביים של ההר, בסמוך לשכונת אחוזה הוותיקה והיוקרתית. 

  • ממוקמת הכי טוב שאפשר - הכול נמצא בהישג יד: צירי תנועה מרכזיים, גישה מהירה לכביש מספר 4 ולמנהרות הכרמל וקרבה מתחמי העסקים והתעסוקה הגדולים בעיר
  • בונים איכות חיים – תכנונה של השכונה החדשה מניח במרכז את צרכי התושב. אלו שיגורו בה ימצאו תשתית חינוכית מעולה לצד מרכזי מסחר ושירותים עירוניים מתקדמים. 
  • לצאת למרפסת ולחייך – הבנייה על צלע ההר הפונה מערבה מספקת את אחת המראות היפים בנוף המקומי. 
  • שווה השקעה – הביקוש עבור דירות מגורים חדשות ומודרניות ברחבי העיר מרקיע שחקים אך מספרן של עתודות הקרקע המיועדות לבנייה נמוך יחסית. עובדה זו לבדה הופכת כל פרויקט מגורים בעיר לכזה המסמן השקעה נבונה ומניבה.

  • • 

http://goldstein-group.co.il/מורדות-לינקולן-חיפהbrהקרקע-מאושרת-למגורים-אינה-זמינה-לבנייה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב