נקודות זיכוי בשל בן-משפחה ''נטול-יכולת''
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

נקודות זיכוי בשל בן-משפחה ''נטול-יכולת'' 

מאת    [ 09/04/2008 ]
מילים במאמר: 169   [ נצפה 4711 פעמים ]

 
 
סוגיה א':

לאדם אח "נטול יכולת".

השאלה היא:

האם האדם יכול לקבל נקודות זיכוי בגין אחיו ?

סוגיה ב':

"נטול יכולת" (הורה, בן-זוג, ילד וכד') אושפז בחוץ לארץ.

השאלה היא:

האם בעד "נטול היכולת" האמור אפשר לקבל - בארץ - נקודות זיכוי ?



יניב גבריאל משיב:

ככלל - יינתנו שתי נקודות זיכוי בעד כל בן-משפחה, שהוא נטול יכולת(*), אשר נתוניו הם אלה:

* בן/בת זוג או הורה משותקים לחלוטין, מרותקים למיטה בתמידות, עיוורים או בלתי שפויים בדעתם.

* ילד משותק, עיוור או מפגר.

נקודות הזיכוי דלעיל יינתנו ל"בן-הזוג-הרשום" ו/או לבן/בת זוגו לפי מספר בני-המשפחה נטולי היכולת, אשר נתוניהם הם כלעיל.

כפועל יוצא מכך, וכהמשך ישיר של הנאמר עד כה - לא ניתן לקבל את נקודות הזיכוי דלעיל בעבור אח ו/או אחות.

לטעמי: אין מניעה לקבל את נקודות הזיכוי האמורות בעד אדם, אשר נתוניו הם כלעיל והוא מצוי במוסד בחוץ לארץ; והכול - בתנאי שהוגשה תעודה רפואית מתאימה, וכן הוגשו מסמכים המעידים על החזקת בן-המשפחה במוסד בחוץ לארץ.

(*) הפניית המשיב: סעיף 45 ל"פקודת מס הכנסה [נוסח חדש], התשכ"א-1961".
יניב גבריאל, הוא מומחה מס אשר שימש בעבר כיועץ מיוחד לרשות המיסים בישראל בנושאי מיסים ושינויי חקיקה.

יניב גבריאל,משמש כמנהל וכבעלים של המכללה למיסים ולחשבונאות.

פרטים נוספים בטלפון (רב קווי) 1-700-700-088 או בכתובת המכללה : http://www.taxcollege.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:



מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב