ההסתה בישראל. איזה סוגים קיימים?
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

ההסתה בישראל. איזה סוגים קיימים? 

מאת    [ 05/10/2016 ]
מילים במאמר: 473   [ נצפה 2362 פעמים ]

 
 

כבר ראינו לא פעם את הצלחתה של ההסתה בישראל. הסתה, היא כפיית דעות מכוונת שבאה לשנות החלטות של אנשים למעשים מסויימים. ההחלטות האלה - לא היו במקור של אותם האנשים, ובזמן שזה קורה, האדם המוסת - מוכתב. בזמן שרבין ז"ל, ניסה לחתום את ההסכם עם הפלשטינים, גורמים בימין פיזרו הסתה נגדו, וזה במהירה היתגשם בתור רצח. כששרון החליט על ההיתנתקות - היתה הסתה נגדו גם, ותוך זמן קצר - מוחו קרס. כיום, ראינו שלטים רבים נגד שר הבטחון ("מחוסל פוליטית" למשל), וזה גם היתגשם. קיימים עוד ועוד מקרים, שבהם ההסתה היא הגורם השולט במדינה. אבל, ההסתה שתוארה, היא הסתה מימין, ומושתתת תמיד על ערך מסויים, כגון אהבה למולדת, ציונות, חוק או היסטוריה. ככלל, אותם האנשים שהותקפו, הואשמו בבגידה, ואז - בחסות זה הופעל לחץ והיתגשמה ההסתה.

אומנם, ההסתה מימין היא לא ההסתה היחידה שיש במדינה. קיימת גם הסתה משמאל. ההסתה הזאת מקורה במעוז השמאל, שהוא - אנשי האקדמיה. היא מושתתת לא על ערכים אוניברסליים (שקשורים לכל העם), אלא אידיאולוגית מיעוט אליטיסטי, שלא פופולרית, לא עממית, שמתבססת בין השאר על מחקר מדעי, אבל בעיקר על אמונות אישיות של אותו המיעוט. המיעוט האקדמי הזעום הזה, רוצה בעזרת הבנה שונה - לשלוט על הרוב, שלא מבין את האידיאולוגיה שמנסה לשלוט עליו. לדעתם - הרוב טיפש, ואין צורך או אפשרות לדון איתו ולשכנעו, אלא רק - לכפות עליו. לאקדמיה, יש גם אמצעי כוחני, שבעזרתו היא נאבקת עם מתנגדיה הקיצוניים, והוא - הרפואה הפסיכיאטרית, שמוסגלת לכפות אפילו ברמה החומרית, וזה ברור שכשאדם כפוי חומרית, הוא גם כפוי רוחנית. ההסתה השמאלנית הזאת, יכולה באופן תאורטי לסיים את החיים הנורמליים של כל אדם שהיא רוצה, תוך תקיפה פיזית עם חומרים כימיים, שגורמים חבלות גופניות בלתי הפיכות. האקדמיה מסמנת, מבודדת ותוקפת כל מתנגד אידיאולוגי, בלי היתחשבות במי הוא, והאם זה צודק. המטרה - להגן על סדר חברתי היררכיוני, שלפיו - האקדמיה, ובעלי התארים המתקדמים הם מעמד עליון המכתיב את שאר העם. המעמד הנחות, של אותו הסדר החברתי, חייב להיות קיים, אבל הרי אף אחד לא יסכים, ולכן, הם המציאו את המנגנון הכפייה הממלכתי.

ההיתנגשות העיקרית של הסדר שהאקדמיה מנסה להדריך, הוא עם אנשי הצבא, שבאופן מוחשי מגינים על המדינה, ועל כן - הכבוד הוא שלהם. 209 יד ימינה של ההסתה השמאלנית, היא ההסתה המינית. נשים - יכולות לבדות סיפורים של תקיפה מינית, ולתקוף גברים. בזמן הזה, ההסתה נדרשת, כי בלא ראיות - ישחררו את המואשם. לכן, הן בדרך כלל מפעילות לחץ כבד, גם על המואשם עצמו (שלא יוכל להיתגונן), וגם על החוקרים ובית המשפט, במטרה - להסית את דעתם בזמן שהם חושבים שהנאשם לא אשם לכיוון כך שהוא כן אשם, ולמנוע כל ניסיון להבין את הצד שלו. הן בדרך כלל, משנות את נושא הדיון משאלת קיום המעשה, עליו ההאשמות()שהיא השאלה היחידה שיש לפני שהוא הוכח), לחומרתו התאורטית של המעשה. כך, כיוון שהדיון הופך להיות המעשה ותיאורו, יוצא שאין שאלה בדבר קיום המעשה, שהוא בטוח היה במציאות (אחרת למה אנחנו דנים), ואז - ההסתה עובדת והנאשם אשם מייד, גם בלי שהוכחה אשמתו.

לוניה


פילוסופיה:מבט מודרני


ל-דאטה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב