מי רוצה?
דף הבית  >> 
 >> 
הרשם  |  התחבר
מאמרים

מי רוצה? 

מאת    [ 07/04/2008 ]
מילים במאמר: 742   [ נצפה 1955 פעמים ]

 
 
התופעה כמעט מוכרת לכולנו... אמא , אני רוצה... אמא, אני רוצה... ילדים בדרך כלל לא מפסיקים לרצות. כל פעם מתעורר בהם רצון לקבל. אנחנו כמבוגרים למדנו שלררצות זה לא הכי מנומס , לפעמים אנחנו מוצאים דרך לאותו רצון, אך בדרך כלל אנחנו לא מצליחים למלא אותו עד תום. ילדים רוצים יותר מכיוון שהם קרובים יותר בתודעה לזיכרון של אותה שלמות ממנה הם באו. ככל שאנו מתרחקים מעצמנו , אנחנו נוטים לומר , לא כל דבר אפשרי, אנחנו אונסים את עצמנו בדברים שאפשר לרצות ולקבל מיד, אוכל , סקס, כסף, ילד שלא מפסיק לעיתים לבקש יכול בקלות להניח ראש על אמא ולמצוא סיפוק עצום באהבתה. אנחנו רוצים להיות הרבה פעמים באותו מקום שניבט ממנו. אז מהו אותו הרצון שבוער בנו??

ובכן, לכל רצון יש שורש...ישנו רצון עמוק יותר , רצון עליון אלוהי, "רצון הרצונות".משם הוא מגיע מסתעף, כמו ענף של עץ, מחפש דרך לאור לשמש, לפריצה לגילוי , לסיפוק, לנוכחות.רצון , מלשון צינור.. צינור של חיים המחבר אותנו לשורש הנשמה. במקורו הוא דחף למימוש, זהו דחף המעיד על חוסר, העדר. חיסרון שייש למלא. הרב אשלג מסביר שישנו הרצון לתת, שהוא רצון מקורי. ורצון לקבל שהוא טבע הנברא.

נברא הבא מצמצום , מהעלם אור עיקר מהותו ככלי.. לכן כל מהותו להתמלא. זוהי עיקר דאגתו, ועיניינו בעולם לחזור להתמלא באור.הרצון מתעורר, מזיכרון ישן, מאיבוד של הנשמה מדאגה לנשמה, מפחד של נטישה אלוהית, ולכן הוא מתעורר כדי להשיב את התשוקה למקומה להשיב לה את האבידה.

רצון נולד כשהאור מסתלק, אור גדול שמסתלק מעיר רצון עז..שאינו נרגע... שאינו מוצא שלווה, עד שישיב לעצמו את מה שהיה לו תחילה.

אלוהים מזכה את האדם לא פעם ברצון עצום על מנת להראות לו את האור למעלה ממדרגתו. ואז הוא גונז אותו, כדי שהאדם יחפש , יבנה כלים כדי להחזיר לעצמו את האור, אבל... לתמיד.

הרצון מכוון לחיים, לעונג, להתעצמות פנימית. אין לנו בחירה במהות הרצון שלנו, אך כאשר הוא יורד לעולם הוא מתלבש בשכל ובאישיות הרגילה.

כאן יכולה פעולת השכל להטות אותו, לשתק אותו, או להוליך אותו שולל. כל רצון נפעל ממידת התענוג שמובטח לו. התענוג קשור לטבע הנשמה כאור אלוהי.

כל רצון מכוון לאותו מעשה של אור ואהבה מוחלטת, שהיא שורש המציאות שלנו. הרצון מתעצב עי" השכל, הגלוי או הנעלם. עי" כח הבינה או החכמה המתלבשים במוח.

כל רצון מוליד רצינות, מחויבות עמוקה למימוש .יש רצינות שמטרתה להעניק , לגאול, לממש בעולם צדק, אהבה, הארה והשלמה. ויש רצינות נלוזה , עיקשות וחוצפה.

כלומר הרצון הוא מעין צינור , מוליך אנרגיה, הקושר אותנו לעוצמה מקורית של נשמה ושל רצון אלוהי. הארתו יכולה לבקוע מהמוח כלפי חוץ ואף להצטייר במצח.

התפתחות בריאה של הרצון, באה עם הרחבת הדעה, המקנה לרצון יכולת גמישות ואיפוק.

עיקר עבודת הרצון , בירור האמונות הבסיסיות שלנו. יש לברר מחדש את האמת שבאמונות שלנו. כדי לקבל אישור כניסה ואחיזה בנפשנו. יש להשתכנע מחדש שייש טעם ומשמעות לקיומנו ולמעשינו. כך נוכל להתחבר מחדש לאנרגיית הרצון שלנו. אור זקוק לכלי, אחרת אין הוא יכול להתגלות. כך הרצון הוא זקוק לאדם הנאחז בעצמו ופועל מתוך אותו הרצון הפנימי שמניע אותו לחתור לעבר עצמו במלוא מהותו.

הרצון זקוק לדימוי מוחשי עז, רושם או תמונה כדי למקד אותו , ולהחיותו. רבי נחמן אמר " דע כי למחשבה תוקף גדול"
.כל מימוש במציאות , דורש כח רצון של מחשבה חיה , והיא המפתח להצלחה.

ברוחניות עיקר התיקון של הרצון הוא סוד " ה"רצוא ושוב". שליטה בעוצמת הרצון, לא להשתוקק מעבר למידה ולדחוק את השעה, בחינת האזהרה שהוזהר עם ישראל במעמד הר סיני , להגביל את העלייה להר " פן יהרסו לעלות" עלייה שלא בזמנה מחוללת הרס. ה"רצוא" הינה אותה יכולת לפתוח את הלב , להתחבר לאש הכיסופים הפנימית, לנוע אל תוך האינסוף , אך גם יש לדעת לעצור ולהגביל את התשוקה הקדושה .

הרצון הוא כלי להתבוננות " במצב הנשמה" כאשר רצונותיי ערים , אני נמצא במקום שבו אני זקוק לדבר מה..

עיני הנשמה פקוחות, ועלי להביט היטב במחסורי כדי לאזן את התעוררות הנשמה עם תודעתי המתפתחת.

מילוי הרצון , החיסרון יכול "לטפל בשורש " ולהביא אותי לעליית מדרגה . באותה מידה שהוא יכול להוריד אותי, איכות המילוי קשורה לעוצמת התגובה שלי. האם אני ממלא, או מתמלא... האם אני מכסה או מברר, האם אני מתנתק או מתחבר.

כלומר בידנו לברר , ולברור מחדש את חיינו לקול התעוררות הרצון.

רצון שלא ניתן לספק אינו מחובר לשורשי, לכן אני לא נרגע. תינוק יעדיף חלב אם ולא חלב מלאכותי מבקבוק. התנועה של פיו ביניקה לא אחת מרגיעה אותו , גם בלי שתיית החלב. דמו את עצמכם יונקים , דמיינו את החוויה מיד תרגישו נמנום קל...

לכן קחו את הרצון עימכם כמטה קסמים, כצינור היכול לחבר אתכם למים

חיים, אתם תדעו בליבכם את טיבם, אל תתפשרו על פחות מכך.

"רצונו של אדם כבודו"., כבדו את עצמכם בכך שתרשו לרצון העמוק ביותר שלכם להיוולד ולהפוך לצינור גם עבור האחרים.

רות קדם.רות קדם
מצוינות אישית
054-7629779
04-8437423
Omrs1@walla.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב