יחסי עובד ומעביד פוטרים מענק פרישה ממסי הכנסה
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

יחסי עובד ומעביד פוטרים מענק פרישה ממסי הכנסה 

מאת    [ 06/04/2008 ]
מילים במאמר: 121   [ נצפה 2417 פעמים ]

 
 
אדם עבד אצל מעביד, כשכיר, 5 שנים.

5 שנים נוספות עבד הלה אצל אותו מעביד, והוא הגיש חשבוניות למעבידו.

יחסי עובד ומעביד התקיימו לאורך כל 10 השנים, ואין מחלוקת בדבר.

השאלה היא:

האם הפיצויים, שהמעביד מוכן לשלם לעובדו זה, פטורים ממס הכנסה ומדמי ביטוח לאומי, כמו שפטורים מאלה הפיצויים לשכיר ?

יניב גבריאל משיב:

היבטי מס הכנסה

הזכות לקבלת פטור ממס הכנסה על מענק פרישה, לפי סעיף 9(7א) ל"פקודת מס הכנסה (נוסח חדש), התשכ"א-1961" [להלן - "הפקודה"], שמורה רק לאדם שבינו לבין משלם מענק הפרישה מתקיימים יחסי עובד ומעביד.

היבטי ביטוח לאומי

בתקנה 2 ל"תקנות הביטוח הלאומי (תשלום ופטור מתשלום דמי הביטוח), התשנ"ה-1995"(*), נקבע מפורשות, כי לא ישולמו דמי ביטוח לאומי מהכנסת עובד הפטורה ממס הכנסה לפי סעיף 9(7א) לפקודה.
יניב גבריאל, הוא מומחה מס אשר שימש בעבר כיועץ מיוחד לרשות המיסים בישראל בנושאי מיסים ושינויי חקיקה.

יניב גבריאל,משמש כמנהל וכבעלים של המכללה למיסים ולחשבונאות.

פרטים נוספים בטלפון (רב קווי) 1-700-700-088 או בכתובת המכללה : http://www.taxcollege.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:



מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב