מיסוי הכנסת-חוץ של חבר קיבוץ, ומיסוי הכנסתו לאחר עוזבו את הקיבוץ
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

מיסוי הכנסת-חוץ של חבר קיבוץ, ומיסוי הכנסתו לאחר עוזבו את הקיבוץ 

מאת    [ 06/04/2008 ]
מילים במאמר: 162   [ נצפה 1632 פעמים ]

 
 
חבר קיבוץ עזב את הקיבוץ באמצע שנת המס; והוא התחיל לעבוד כעובד שכיר.

השאלות הן:

1. איך מעסיקו של עובד זה צריך לחשב לו את מס ההכנסה המגיע ממנו ?

2. האם מגיע לעובד זה החזר מס ?


יניב גבריאל משיב:

התשובה על פניית השואל מובאת כאן בכפיפות לעובדות הכלולות בה.

---------------------
ההוראות, שבסעיפים 54 עד 58 בפקודת מס הכנסה [להלן - "הפקודה"], רואות את הכנסותיו מ"יגיעה אישית" של חבר קיבוץ הנובעות מחוץ לקיבוץ כהכנסותיו של הקיבוץ, לרבות שווי אספקת מחיה; אך למעט הכנסותיו שאינן מ"יגיעה אישית", שעליהן ידווח חבר קיבוץ בנפרד.

הכנסותיו של הלה ממשכורת - אשר מחוץ לקיבוץ, בתקופה שלא היה חבר בקיבוץ - הן הכנסותיו שלו, לפי סעיף 2(2) לפקודה. על הכנסותיו אלו - יחולו שיעורי המס לפי סעיף 121 לפקודה, ויחולו הטבות המס שהוא זכאי להן מכוח הפקודה; והכול - לפי חישוב מס על בסיס שנתי לפי סעיף 6 לפקודה.

יתרות חובה, לפי חישוב מס שנתי, הוא ישלם; ואילו יתרות זכות, לפי חישוב מס שנתי, יוחזרו לו.
יניב גבריאל, הוא מומחה מס אשר שימש בעבר כיועץ מיוחד לרשות המיסים בישראל בנושאי מיסים ושינויי חקיקה.

יניב גבריאל,משמש כמנהל וכבעלים של המכללה למיסים ולחשבונאות.

פרטים נוספים בטלפון (רב קווי) 1-700-700-088 או בכתובת המכללה : http://www.taxcollege.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:



מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב