כפיית מיניות בחיי הזוגיות, לצד התמכרויות לסמים ממריצים, נייס גאי, אלכוהול ומין
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

כפיית מיניות בחיי הזוגיות, לצד התמכרויות לסמים ממריצים, נייס גאי, אלכוהול ומין 

מאת    [ 16/05/2016 ]
מילים במאמר: 467   [ נצפה 2684 פעמים ]

אקט מיני כפוי, או אונס במערכת הנשואים והזוגיות, הינו נושא מורכב ועדין לדיון. לא מן הסתם זה הוא אחד מהנושאים הפחות מדוברים ונידונים בשיח האנושי. לא "פלא הוא הדבר" כי קיים קושי רב בבדיקת תחום זה שאינו מאפשר מחקר גלוי ופתוח בקרב זוגות.

אונס או אקט מיני כפוי, שלא בהסכמה ורצון של שני בני הזוג, הינו תחום הנופל פעמים רבות תחת הגדרה שגויה. ישנן בנות זוג רבות שיפחיתו מחומרת המעשה. אקט הנתפס כחלק מחיי הישות בין בני הזוג וצרכי הפורקן השונים בין גברים לנשים.

 יחסי מין בכפייה, בחיי הזוגיות, מושפעים מדרכי החינוך והתרבות בארצות השונות בעולם. לצד חינוך דתי סגור ומופנם. אפשר לראות כי מדינות מפותחות ופתוחות יותר בדרכי חינוכם ותרבותם יתנגדו לאופי יחסי מין בכפיה, וההפך, ככל שהחינוך והתרבות בחברה מסוימת, נוקשים יותר, סגורים, ולא פתוחים, תגובות המין בכפיה בין בני זוג ימצאו במגמת בעליה.

אבל אני אומר כי יתרה מכך, בנות זוג רבות המגיעות לקליניקה שלי ומספרות על אירועי אביוז והתעללות שעברו בחיי הזוגיות שלהן, לא ממהרות להבין כי כפית יחסי מין בזוגיות נופלת תחת ההגדרה של התעללות מינית או אונס.

"כיום אונס במסגרת הנישואים מגונה על ידי חברות רבות בעולם ונחקקו חוקים רבים נגדו הן במדינות השונות והן באמנות בינלאומיות. ועדיין, במדינות רבות אונס במסגרת הנישואים עדיין לא זוכה להתייחסות בחוק, וגם אם כן - נאכף רק לעתים נדירות" (וויקיפדיה 2016)..

פעמים רבות אני שומע מגברים צעירים המגיעים ממקומות של חינוך סגור ונוקשה כי התופעה של כפיית מיניות או אונס בחיי הזוגיות, מיוחסת להשקפה המסורתית של נישואים ושל מיניות של נשים וגברים. גישה המניחה כי לנשים יש עניין מועט במין בהשוואה לגברים. או גישה החושבת כי  לגבר, בשל צרכיו המיניים הגבוהים, יש זכות לדרוש מאשתו לקיים אתו יחסי מין כשלבת הזוג חובה להיות זמינה ומסכימה מינית לדרישות בן זוגה.

בהיותי איש טיפול מאוד קשה לי להעריך את שכיחותם של מקרי המין בכפיה בין בני זוג. ישנן בנות זוג המגיעות לדון בסוגיה זו לאחר מצוקתן במקרים של כפית מין בזוגיות תחת השפעת אלכוהול, סמים, ואפילו סם האונס. ישנן נשים המשנות את הסמנטיקה של ההגדרה של האקט המיני, וכפית המין בזוגיות נתפסת על ידן כהגדרתן כ"התמכרות למין" ולצרכיו, של בן זוגן.

יתרה מכך, כמה בנות זוג נענות לבקשותיו של בן זוגן להשתתף באורגיה או חילופי זוגות. אקט הבא לרצות יותר את צרכיו של הגבר מאשר את משא תשוקתן של הנשים. וכמה ממעשי התהוללות זו יכולים להתקיים ללא מעורבות גבוה של צריכת אלכוהול וסמים. איני יודע, אני מציף את הדילמות מחדר הטיפולים ומהאנשים המגיעים אלי.

נושא הכפייה של יחסי מין בזוגיות הינו נושא הנופל תחת תחום אפור ואינטימי בין בני זוג. תחום שבני ובנות זוג מעטים מעלים אותו לדיון גם בפני הקרובים להם ביותר.

הכניסה המוגברת של שימוש בסמים ואלכוהול בעשור האחרון, בארץ ובעולם המערבי בפרט, מעלה ביתר חשיבות נושא זה. יש לשבור את מעגל הסודיות סביב כפית מיניות בין בני זוג כחלק מדרכי החינוך והתרבות בחברתנו.

פל 0544946034 עמיר פירני MSW קב"ן במיל' יועץ מומחה של הסנגוריה הציבורית 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב