מיסוי פיצויי פיטורים לעובד שפרש מחברה א' ועבר לעבוד בחברה ב', אצל אותו המעביד
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

מיסוי פיצויי פיטורים לעובד שפרש מחברה א' ועבר לעבוד בחברה ב', אצל אותו המעביד 

מאת    [ 06/04/2008 ]
מילים במאמר: 371   [ נצפה 1777 פעמים ]

 
 
בבעלותו המלאה של אדם מצויות שתי חברות - חברה א' וחברה ב'.

בחברה א' עבד עובד כ-5 שנים בתפקיד איש מכירות. עובד זה חדל לעבוד בחברה זו - חברה א' - וקיבל פיצויי פיטורים עקב סיום עבודתו זו.

לאחר שחדל העובד לעבוד בחברה א', הוא עבר לעבוד בחברה ב'; וגם בחברה זו - חברה ב' - הוא עובד בתפקיד איש מכירות.

בין עבודת העובד בחברה א' לבין עבודת העובד בחברה ב' לא הייתה כל הפסקה. דהיינו: בתום עבודתו בחברה האחת, הוא עבר - ללא השתהות כלשהי - לעבוד בחברה האחרת.

השאלה היא:

האם פיצויי הפיטורים, שקיבל העובד עם תום עבודתו בחברה א', נחשבים לכאלה מהיבט מס הכנסה ?


יניב גבריאל משיב:

בעובדות, אשר הובאו לפניי בפניית השואל, מתואר מצב שלפיו שולמו לעובד פיצויי פיטורים, בשל עבודתו בחברה א', ועקב פרישתו מעבודתו זו בה.

לכאורה, בהתחשב בעובדות דלעיל, הרי יש להעניק לעובד האמור, לפי סעיף 9(7א) לפקודת מס הכנסה [להלן - "הפקודה"], את הפטור ממס, אשר מגיע לפיצויים ששולמו.

עם זאת, הזכות לפטור האמור מתקיימת רק כאשר מדובר ב"פרישה" כפי שנקבע בפסיקה, כסימניה - להלן:

l הפרישה חייבת להיות מוחלטת(1).

l הפרישה אינה מתוכננת (נחזית), ופורמלית גרידא, אלא היא פרישה אמיתית(1).

l לעובד אבד מקור פרנסתו אצל המעביד(1).

l העזיבה אינה מכוונת ומדומה לשם קבלת פיצויים(1).

l העובד אינו ממשיך לעבוד אצל אותו מעביד; ואכן, מדובר בחילוף מעבידים(1).

l השינוי האמור אינו מלאכותי, ואין הוא בא להשיג הפחתת מס בלתי נאותה(2).

מהעובדות בפניית השואל, אפשר להגיע לכלל מסקנה, שלפיה רשאי פקיד השומה לסרב לתת את הפטור, המגיע לפי סעיף 9(7א) לפקודה; וזאת - לאור סמכותו, שבמסגרת סעיף 86 לפקודה.

לטעמי - הפתרון החוקי הראוי ביותר הוא, שהמעביד יציע לעובד, הממשיך לעבוד באותו מקום עבודה, כי הפיצויים ששולמו לו [לעובד] יוחזרו לו [למעביד], והמעביד יתחייב שהם ישולמו לו [לעובד] בעת "פרישה" כמשמעותה בפסיקה; והכול - בתנאי שהעובד מסכים למהלך האמור.

בהתחייבות המעביד ובהסכמת העובד, כפי שהן אמורות כאן, מכירה נציבות מס הכנסה. לפיכך, יקבל העובד בעת פרישתו, פטור ממס, על פי סעיף 9(7א) לפקודה, על פיצויי הפיטורים שקיבל בעבור שתי תקופות עבודתו.

הפניות המשיב:

(1) לתשומת לב, פסקי דין אלה: (א) פסק דין עמ"ה 28/72, שאול נגד פקיד השומה [פד"א ה' 177]; (ב) פסק דין עמ"ה 157/77, יהלומי דסקל בע"מ נגד פקיד השומה [פד"א י' 129].

(2) סעיף 86 לפקודת מס הכנסה.
יניב גבריאל, הוא מומחה מס אשר שימש בעבר כיועץ מיוחד לרשות המיסים בישראל בנושאי מיסים ושינויי חקיקה.

יניב גבריאל,משמש כמנהל וכבעלים של המכללה למיסים ולחשבונאות.

פרטים נוספים בטלפון (רב קווי) 1-700-700-088 או בכתובת המכללה : http://www.taxcollege.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:



מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב