רשלנות רפואית בהריון
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

רשלנות רפואית בהריון 

מאת    [ 31/03/2016 ]
מילים במאמר: 378   [ נצפה 1824 פעמים ]

 
 

אנחנו כותבים מאמר זה לרשותכם לטובת קבלת מידע אודות ייעוץ וייצוג משפטי בכל הנוגע לתביעות שעניינן רשלנות רפואית בהיריון ולידה.

תביעות רשלנות רפואית בהריון מוגשות גם בגין מקרים המכונים בשפה המשפטית: הולדה בעוולה, כלומר, מקרים בהם הוולד נולד עם מומים אשר היו אמורים להתגלות במהלך בדיקות ההיריון השונות וגם בגין מקרים בהם ניהול רשלני של הליך הלידה ו/או הטיפול ביילוד לאחר הלידה הוביל לנזקים גופנים או חמור מכך למותו של הוולד ו/או היולדת.

תביעות רשלנות רפואית בהריון –הולדה בעוולה

תביעות הולדה בעוולה הן תביעות רשלנות רפואיות בהריון המוגשות בשל חוסר אבחון במום עוברי. חוסר האבחון נובע בין היתר כתוצאה ממעקב הריון רשלני, אי ביצוע סקירת מערכות ובדיקות היריון נוספות בהתאם למצבה הבריאותי של האישה ההרה, פענוח מוטעה של תוצאות הבדיקות וכדומה. תביעות הולדה בעוולה מבוססות על הטענה המשפטית כי אילולא הרשלנות הרפואית, המום העוברי היה מתגלה במהלך הבדיקות ותקופת ההיריון, וכפועל יוצא מכך, לרשות ההורים הייתה עומדת האפשרות להפסיק את ההיריון ובכך להימנע מהסבל והכאב הנלווים לגידול ילדים הסובלים ממום כזה או אחר.

ניהול תביעות רשלנות רפואיות בהריון

להלן כמה שלבים חשובים בתהליך התביעה. על בסיס שלבים אלה, ניתן יהיה לקבוע אם יש בכלל עילה לתביעה ואם ישנה עילה, המשך התהליך על פי שלבים אלה מאפשר להגיע לתוצאות שיפוט טובות בגינן ניתן יהיה לדרוש בסופו של תהליך את הפיצויים בהתאם לנזק שנגרם.

  • איסוף מסמכים רפואיים המעידים על רשלנות רפואיות בהריון
  • בדיקת זכאות בכל הנוגע להגשת תביעות רשלנות בהריון והגדרת סכומי הפיצוי
  • הפנייה לרופא מומחה לצורך עריכת חוות דעת רפואית המצורפת למסמכי התביעה
  • הגשת תביעות רשלנות לבית המשפט
  • ניהול ערכות משפטיות בבית משפט השלום ובית משפט המחוזי בהתאם להיקף סכומי פיצוי התביעה

באמצעות החומר שנאסף, ניתן לקבוע אם אכן יש עילה לתביעה ואם אכן מדובר במקרה של רשלנות באבחון הן במהלך תקופת ההריון או בלידה עצמה. לאחר מכן ניתן לבדוק ולהבין האם באמת אבחון רפואי לקוי, הוא זה שגרם לנזק. את הבדיקות לגבי חשד לרשלנות באבחון, ניתן לבצע מול גורם רפואי מוסמך שתפקידו לקבוע באמצעות החומר המוגש לידיו, האם אכן מדובר ברשלנות רפואית בהריון.

הידע המקצועי העומד ברשות עורכי דין מומחים בתביעות רשלנות רפואית, בשילוב הניסיון המעשי אותו צברו לאורך השנים, בעיקר בכל הנוגע לרשלנות רפואית בהריון, הם אלה המבטיחים להורים המיוצגים טיפול ושירות מקצועי לאורך כל שלבי תהליך התביעה.

אסף אודיז,


עורך דין רשלנות רפואית


 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב