עורך דין דיני עבודה
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

עורך דין דיני עבודה 

מאת    [ 01/12/2015 ]
מילים במאמר: 381   [ נצפה 2554 פעמים ]

ההיסטוריה אשר קדמה לחקיקת דיני העבודה:

דיני עבודה הינם תוצר משפטי חדש יחסית בהתייחס להיסטוריה הכלל אנושית של העובד מעביד. במאה ה-19 שררו יחסי עבדות בין מעבידים לעובדים כאשר העובדים היו משוללים כל הגנה זכויות, השתכרו שכר זעום אם בכלל והיו מועסקים בתנאים תת אנושיים. עם המהפכה הטכנולוגית חלה הטבה במצב וברבות השנים עם התקדמות התעשייה כמו גם המערכת המשפטית והתגבשות זכויות האזרחים, ננקטו בחוק סעיפים למען ההגנה על האינטרס של העובד והסדרת זכויותיו באופן משפטי.

הסמכות האחראית לפסיקה, חקיקה ואכיפה – בתי דין לדיני עבודה:

הסמכות האחראית לפסוק לאכוף ולחוקק בנושא זכויות עובדים בישראל הינם בתי דין לדיני עבודה הממוקמים במחוזות השונים ברחבי המדינה. מערכת משפטית זאת הינה מתפתחת ומנהלת דיאלוג מתמיד עם החוקים הבינלאומיים הנחקקים בנושא. תפקידו של בית דין לענייני עבודה הינה ההגנה על העובד אכיפת זכויותיו וזכאותו לשכר הוגן, פיצויים, חופשות לידה ותנאי ההעסקה הולמים.

בתי משפט והחוק היבש:

אך יחד עם זאת בית דין לדיני עבודה הינו בית משפט ככל בית משפט המסתמך על החוק היבש ועל החקיקה המסוימת המצוינת מפורשות בספר פסקי הדין לענייני עבודה. אי לכך הבא להגיש תביעה לבית דין לדיני עבודה עליו להכיר את החוק ולהסתייע בשרותיו של עורך דין דיני עבודה.

לקבל סיוע משפטי מעורך דין דיני עבודה:

עורך דין דיני עבודה יכול לסייע בהגשת תביעה לבית דין לדיני עבודה או בהסדרת הסכמים מחוץ לכותלי בית המשפט ביחסי עובד מעביד. תחום ההתמחות של עורך דין דיני עבודה מכסה את התחומים הבאים: שכר מינימום, סכסוכים בין עובד למעביד, תנאי העסקה, שכר נשים, פיצויי פיטורין, זכאות לחופשות לידה, אפליה על רקע דתי, על רקע מין או עקב נכות ועוד תחומים רבים נוספים.

גיבוש הסכמים מחוץ לכותלי בית המשפט:

ההסתייעות בעורך דין דיני עבודה הינה הכרחתי בבואכם להגיש תביעה בבית דין לדיני עבודה. ראשית יש ועורך דין דיני עבודה יצליח לגבש הסכם משפטי ביניכם ובין המעסיק שלכם ללא צורך לגשת לבית משפט, אך באם לא יסתייע הדבר, עורך דין דיני עבודה המלומד בחוקי דיני עבודה ובפסקי דין השונים יעמוד לשרותכם נאמנה בהצגת האינטרסים שלכם הזכאויות שלכם והתביעה שלכם בבית משפט.

כל האספקטים הקשורים להעסקתכם הראויה וההוגנת:

עורך דין דיני עבודה יסייע לכם בתחומי סכסוכים עם המעביד, שלילת זכויותיכם על ידי המעביד, אפליה בלתי חוקית, הסדרת פיצויים במקרה של פיטורין ועוד.

shlomy.m

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב