מהו אמירת הקדיש ?
דף הבית  >> 
 >> 
הרשם  |  התחבר
מאמרים

מהו אמירת הקדיש ? 

מאת    [ 11/11/2015 ]
מילים במאמר: 395   [ נצפה 1945 פעמים ]

 
 

הקדיש זוהי תפילה יחודית ביהדות אשר אין לה אח ורע בדתות אחרות בעולם, התפילה נאמרת בארמית, בגלל כמה סיבות, סיבה ראשונה היא ידועה שמלאכי השרת לא מבינים ארמית ואין ביכולתם לקטרג על התפילה לכן היא נאמרת באמרית, עוד סיבה שהתלמוד הבבלי נכתב בבבל ומשמעות התפילה היא רוממות האל, אז כדי שיבינו אותו אותם עמי ארצות שם, נאמרה בשפת המקום, פרוש התפילה היא שיתרומם יתקדש הקדוש ברוך הוא יותר מכל התשבחות הנחמות והשירות אשר נאמרות בעולם וזהו שבח ייחודי אין סופי, אחרי שבח האל ורממותו אנחנו מברכים את כל אשר נמצא סבביבנו ואת אחינו היהודים אשר מפוזרים הכל העולם כולו, כמו כן עם הקדיש  אנחנו  מברכים את תלמידי החכמים אשר נמצאים במקומנו ובכל מקום ומקום בעולם, שכן כידוע תלמידי החכמים הם הם אלו שמחזיקים את כל היהודים בעולם ושומרים עליהם מכל משמר. שכן ידוע שכוחו של עם ישראל זה בתפילה ובלימוד התורה.

הקדיש מקומו בכל מיני התקהלויות שונות בהווי היהודי, קודם כל הקדיש מופיע בחלקים שונים בתפילה ותפקידו לעלות כל חלק וחלק בתפילה לשמיים שכן כוחו של הקדיש לעלות את תפילותינו לשמים בלי שום מקטרג, כמו כן אמירת הקדיש נאמרת בבית האבל שכן זה העלוי הגדול יותר לנשמת הנפטר כאשר אחד מקרוביו שהוא קרבה ראשונה כמו בן לאב אב לבן או אח, אומר עליו קדיש, מובא בספרים הקדושים שזה מעלה את הנפטר מעלה מעלה ומסוגל להוציאו מגיהנום לגן-עדן ומעלה אותו ממדרגה למדרגה בגן-עדן, כמו כן נאמר הקדיש אחרי לימוד תורה משניות ותהילים מאותו סיבה בדיוק שהוא מסוגל לעלות את הלימוד לשמיים בצורה טהורה ללא שום קיטרוג.

הלכות הקדיש רבות ומגוונות שכן את הקדיש חובה להגיד דווקא במנין עשרה יהודים זכרים מעל גיל בר-מצווה ודווקא לאחר הדברים המעוגנים בהלכה כמו בית האבל, הלוויה, לימוד תורה, תיפלה בחלקים מסוימים.

ישנם גם נוסחאות שונות של קדישים וגרסאות שונות, ישנו הנוסח האשכנזי, נוסח עדות המזרח, נוסח תימן.

הקדיש בעצמו מחולק לכמה חלקים, ישנו עיקר הקדיש אשר נקרא בפי העם חצי קדיש, והוא נאמר בכל קדיש ! ישנו תוספת שנאמרת על הנפטרים שזה נקרא קדיש יתום, קדיש דרבנן, או קדיש שלם.

החלק השני נקרא קדיש תתקבל והוא נאמר רק אחרי תפילה שמונה עשרה בלבד.

החלק השלישי נקרא קדיש יהא שלמא והוא קיים בשני הקדישים שציינו לפני.

בכל קדיש שיהיה חוץ מחצי קדיש אומרים בסוף " עושה שלום במרומיו הוא יעשה שלום עלינו ועל  כל עמו ישראל ואמרו אמן".

הקמתי אתר עם כל השאולות לעניין האבלות קדיש משניות תורה ואפשר גם לשאול אותי שאלות


http://www.kaddishpray.co.il


זה האימייל לשאלות


kaddishprayco@kaddishpray.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב