אוקטובר 2015 הנסער והשלכותיו בביטוח
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

אוקטובר 2015 הנסער והשלכותיו בביטוח 

מאת    [ 03/11/2015 ]
מילים במאמר: 738   [ נצפה 2603 פעמים ]

 
 

אוקטובר 2015 הנסער והשלכותיו בביטוח   

כזכור לכם בשבוע 44 לחודש אוקטובר 2015 הייתה סערה חריגה בכל הארץ, כדורי ברד ירדו מהשמיים ופגעו במכוניות ורכוש, עצים נעקרו ממקומם וגרמו לנזקים עצומים לרשת החשמל, אלפי בתי תושבים היו מנותקים למשך ימים ספורים, לרבות ירידת גשמים עזים אשר גרמו לשיטפונות, שכן סערה כזו לא נצפתה בישראל שנים רבות.    

עם קרות מקרה הסערה, נגרמו נזקים רבים לרכוש בתים ועסקים רבים הוצפו, מכוניות טבעו בשיטפונות גגות מבנים נעקרו ממקומם וכן הלאה... לאור זאת, התקבלו עשרות טלפונים במשרדנו מבעלי רכוש ורכב אשר ביקשו עצה לטיפול במקרה זה. 

עצם הלחץ העצום, חלק גדול מהאזרחים שפנו למשרד השמאים שלנו קיבלו שירותי שומה ואומדן לנזקים שנגרמו, והחלק שנותר קיבל ייעוץ ראשוני בטלפון ללא כל תמורה.   אלא האזרחים החכמולוגים (אשר יודעים הכל) שלא התקשרו לקבל עצה משמאי אובייקטיבי, וחשבו לפתור את הבעיות באופן עצמאי מול חברות הביטוח אכלו מרורים.      הינה דוגמה אמיתית.. מר רפאל (שם בדוי) בעל רכב חדש לחלוטין שרכבו טבע במי הגשמים, פנה לחברת ביטוח וזו האחרונה הפנתה את בעל הרכב למוסך הסדר של חברת הביטוח.    

בבדיקת הרכב במוסך עולה כי הרכב הוצף עד לגובה לוח מכוונים, לרבות פגיעה במושבים אשר נספגו בבוץ פגיעה בשטיחי הרכב, במערכות חשמל, מחשב ראשי ריפודי דלתות ותא מטען ועוד..  הסר דאגה מליבך הצהיר השמאי מטעם חברת הביטוח למר רפאל, אנחנו נסדר לך את הרכב כמו חדש. 

תהליך התיקון החל, מושבי הרכב והריפודים הפנימיים פורקו ממקומם ונשלחו לניקוי וייבוש. את מרכב הרכב הפנימי ייבשו באמצעות אוויר, את המחשב הראשי שלחו למעבדה לתיקון, ולרגע חשבו שפתרו את הבעיה.    

לאחר תיקון הרכב, התקשרו לרפאל והודיעו כי הרכב מוכן, בוא לקחת את הרכב הודיעו נציגי המוסך.  מכאן הדגיש מר רפאל כשהגיע למוסך הבחין ברכבו מרחוק כאשר הוא שטוף ומבריק.. איזה יופי חשב בליבו, איזה מזל שיש לי ביטוח.     שמח וטוב לב, נכנס מר רפאל למשרד המוסך, השאיר המחאה בגין השתתפות עצמית, חתם על מסמכים קיבל את מפתחות הרכב ונסע לדרכו.   בעת הנסיעה שמע מר רפאל רעשים של מים נעים בדלת קדמית ימין. ומיד לאחר מכן,.. נדלקה נורת אזהרה של כריות אוויר והרכב כבה.    

מר רפאל נאלץ להתקשר למוקד הגרירה של חברת הביטוח, ולאחר מספר שעות הרכב נגרר חזרה למוסך.  בבדיקה יסודית של הרכב במוסך עולה כי יש צורך להחליף מחשב ראשי, אבל מה לעשות ש השמאי מטעם חברת הביטוח מתעקש לשלוח את המחשב שוב לתיקון במעבדה.  שכן לאחר תיקון חוזר שארך 4 ימים, נמסר הרכב לרפאל, עכשיו הכל בסדר המפתחות בפנים הכל מסודר.     

מר רפאל התניע את הרכב והתחיל בנסיעה, אויי שכחתי להגיד להם על המים הנעים בדלתות, אבל לא נורא חשב לעצמו בטח הם יתאדו להם.  בנסיעה של מספר קילומטרים לביתו, שוב נדלקו מספר נורות בלוח מכוונים, המנוע התחיל להשמיע רעשים וכבה.   -  נמאס לי מהרכב הזה חשב לעצמו והתקשר נזעף לחברת הביטוח אשר זו דאגה לשלוח גרר מיידית.    בשעות הללו עם כתיבת מאמר זה עולה כי נכון להיום הרכב עדיין נמצא במוסך ההסדר של חברת הביטוח ללא מציאת פתרון ממשי.    

סיכום פרק זה מהווה לידיעת הקוראים מידע נרחב מה לעשות במקרה של תאונה ו/או הצפה.. אל תנסו להיות חכמולוגים, לכל אחד מאתנו יש את ההתמחות והמקצוע שלו, אם אתם לא מבינים בתחום מסויים, תשאלו שאלות, תפנו למומחים ולשמאים אשר אינם עובדים עם חברות הביטוח בכדי לקבל עצה והדרכה, האמינו לי זה לא עולה כסף לשאול, ומי שלא שואל ויודע אוכל מרורים כמו במקרה האמתי שקרה על מר רפאל.      

דבר אחרון לפני שאני סוגר את המאמר, אני חייב להאיר את עיניכם בסוגיה הזו ולהגיד בקול רם כי ע"פ חוק זכותכם לתקן את הרכב במוסך היבואן, לרבות העובדה כי במקרה זה הרכב חדש לחלוטין, ואין כל זכות לחברת הביטוח לחייב אתכם בתיקון הרכב במוסכי ההסדר שלכם. 

לדעתי המקצועית, רכב אשר הוצף עד לגובה לוח מכוונים דינו בדר"כ "טוטל-לוס" ו/או לחילופין ניתן להעבירו למגרש של חברת הביטוח לבעלותם לצורך שיקום הרכב.     

במקביל, אותם בעלי הרכב זכאים לקבל את מלוא מחיר המחירון נכון ליום קרות המקרה, וכמובן ללא צורך בהשתתפות עצמית.  בכל מקרה יודגש כי כל רכב שעבר הצפה ותוקן לשביעות רצונכם.. מגיע לכם לקבל פיצוי ירידת ערך בת שני ספרות, הווה אומר הרבה מאוד כסף.   

במקרה של נזקי ברד, יש לנו מקרים של פגיעות במרכב הרכב באמצעות כדורי ברד שירדו מהשמיים, גם כאן מגיע לכם פיצוי ירידת ערך בגין הפגיעות לרבות התאמת צבע וצביעה לא מקורית. 

באשר לנזקי רכוש ? הצפות, זכותכם על פי חוק למנות שמאי אובייקטיבי אשר יעריך את אומדן הנזקים שנגרמו לרכוש ולציוד אשר ניזוק.  

*  תחשבו רגע לפני שאתם עושים פעולה, כי כל מה שתבשלו, תצטרכו לאכול, והאמינו לי זה בכלל לא טעים.

הכותב הינו מומחה רשום במאגר בתי המשפט תוך מתן שרותי שומה למשרד המשפטים car-10@012.net.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב