עיצוב ביתנים לתערוכות - איפה כדאי למקם את הביתן בתערוכה?
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

עיצוב ביתנים לתערוכות - איפה כדאי למקם את הביתן בתערוכה? 

מאת    [ 21/09/2015 ]
מילים במאמר: 1117   [ נצפה 2021 פעמים ]

 
 

החלטתם להשתתף בתערוכה? נהדר! לפני שאתם מזמינים ממארגן התערוכה שטח רצפה שעליו יוקם הביתן שלכם, עליכם לעצור רגע ולחשוב טוב: האם יש חשיבות למיקום הביתן שלכם באולם בו נערכת התערוכה? אילו אפשרויות עומדות בפניכם בבואכם להחליט אם לקחת שטח רצפה במיקום כזה או אחר? תתפלאו לשמוע, אך מציגים רבים בתערוכה סוגרים שטח רצפה עם המארגנים עוד לפני שהם מבינים מה המשמעות האמיתית של השטח עליו הם סגרו ושילמו. ישנן ארבע אפשרויות עיקריות לעיצוב ביתן והקמת ביתן בשטח התערוכה:

1. ביתן טורי - עיצוב ביתן בצורת האות העברית ח'. זהו ביתן בעל שלושה קירות (שני קירות צדדיים וקיר גב אחד) וחזית אחת פתוחה. עיצוב ביתן והקמת ביתן מסוג זה מתבצעים בד"כ כאשר ישנם מציגים שכנים הצמודים משמאל, מימין ומאחור. ביתנים טוריים, כשמם כן הם, מופיעים על פי רוב במפת התערוכה בטור אחד ארוך של ביתנים עוקבים הצמודים אחד לשני (ביתן אחר ביתן אחר ביתן וכך הלאה). מסיבה זו ניתן למצוא את הביתנים הטוריים בד"כ בשטח המקיף את התערוכה, מסביב לכל התערוכה, בשוליים. מכיוון שמדובר בביתן בעל שלושה קירות הוא נראה כמו חדר קטן במידות של 3X2 או 3X4, אך לא בהכרח. ניתן למצוא ביתנים טוריים גם במידות בינוניות, גדולות ואף גדולות מאוד. היתרון בביתן טורי הוא שלושת הקירות המאפשרים הרבה מיתוג ועיצוב של החברה עליהם, וכן מאפשרים לשבת בתוך הביתן באינטימיות עם הלקוחות בפינת הישיבה. לחצו כאן כדי להתרשם ממגוון תמונות של ביתנים טוריים. 

הנה שרטוט של חמישה ביתנים טוריים עוקבים (כפי שניתן לראות, לכל אחד מחמשת הביתנים יש שני קירות צדדיים וקיר גב אחד):

*    1    *    2    *    3    *    4    *    5    *    
*          *          *          *          *          *
*          *          *          *          *          *
******************************************

2. ביתן פינתי - עיצוב ביתן בצורת האות העברית ר'. זהו ביתן בעל שני קירות (קיר גב אחד וקיר צדדי אחד) ושתי חזיתות פתוחות. עיצוב ביתן והקמת ביתן מסוג זה מתבצעים בד"כ כאשר ישנם מציגים שכנים הצמודים מאחד הצדדים ומאחור. ביתנים פינתיים נמצאים בד"כ בסוף שורה של ביתניים טוריים (מכיוון שהביתן הפינתי סוגר את השורה ואין לו ביתן עוקב אחריו, הוא זקוק רק לשני קירות ולא לשלושה כמו הביתנים הטוריים שנמצאים באותה השורה לפניו). 

בשרטוט שלהלן ביתנים 1, 2 ו-3 הם ביתנים טוריים ואילו ביתן מס' 4 הוא ביתן פינתי (בעל קיר גב אחד וקיר צדדי אחד):

*    1    *    2    *    3    *    4      
*          *          *          *         
*          *          *          *         
**********************************

ברוב הפעמים נמצא את הביתן הפינתי בתוך שטח התערוכה בבלוק מרובע אחד המחולק לארבעה חלקים. כל חלק יוצר ביתן פינתי אחד.

בשרטוט שלהלן בלוק המחולק לארבעה חלקים. כל אחד מארבעת החלקים משמש כביתן פינתי (לכל אחד מהביתנים יש קיר גב אחד וקיר צדדי אחד): 

                         *
                         *
              1         *         2
                         *
                         *
*************************************
                         *
                         *
              4         *         3
                         *
                         *

היתרון בביתן פינתי הוא הימצאותו בד"כ בשטח הפנימי של התערוכה במרכז העניינים. שתי החזיתות מאפשרות למבקרים בתערוכה נגישות גבוהה אל הביתן. לחצו כאן כדי להתרשם ממגוון תמונות של ביתנים פינתיים.

3. ביתן חצי אי - עיצוב ביתן בעל קיר אחד (קיר גב בלבד) ושלוש חזיתות פתוחות. עיצוב ביתן והקמת ביתן מסוג זה מתבצעים בד"כ כאשר ישנו מציג שכן הצמוד מאחור. ביתן חצי אי נמצא על פי רוב בשטח הפנים של התערוכה בלב לבו של מרכז העניינים. היתרון בביתן חצי אי הוא שלוש החזיתות שלו המאפשרות נגישות גבוה מאוד של המבקרים בתערוכה אל הביתן. זאת ועוד, שלוש החזיתות מאפשרות יכולות תצוגה אדירות של המוצר אותו המציג רוצה לשווק ולמכור בזמן שקיר הגב מספק את העיצוב והמיתוג לביתן. זהו ביתן אידאלי כאשר המציג בביתן מנסה לשווק ולמכור מוצר גדול מימדים.

בשרטוט שלהלן ביתנים 1 ו-2 הם ביתנים פינתיים בעוד שביתן 3 הוא ביתן חצי אי:

                        *
              1        *          2
                        *
***********************************

                        3

בשרטוט שלהלן גם ביתן 1 וגם ביתן 2 הם ביתני חצי אי. רק קיר הגב מפריד ביניהם:


                       1

**********************************

                       2

לחצו כאן כדי להתרשם ממגוון תמונות של ביתני חצי אי.

4. ביתן אי - עיצוב ביתן ללא קירות כלל (יתכנו קירות בתוך שטח הביתן), בעל ארבע חזיתות פתוחות (שבילי המעבר למבקרים נגישים מסביב לכל צדי הביתן). עיצוב ביתן והקמת ביתן מסוג זה מתבצעים בד"כ כאשר אין מציגים שכנים צמודים מאף צד. ביתן אי ימצא תמיד בשטח הפנים של התערוכה ממש בלב לבו של מרכז העניינים וההתרחשות וישתרע על פני שטח נרחב וגדול מימדים. היתרון של ביתן אי הוא בארבע החזיתות שלו המאפשרות למבקרים בתערוכה נגישות אל הביתן מכל צד ומכל כיוון. כל השבילים בתערוכה מובילים אל הביתן והוא נראה למרחוק. לחצו כאן כדי להתרשם ממגוון תמונות של ביתני אי. 

 

לסיכום: בפעם הבאה שאתם מתכננים להציג בתערוכה, רגע לפני שאתם סוגרים עם המארגן את שטח הרצפה לביתן שלכם, תחשבו טוב טוב באיזה מיקום באולם הייתם רוצים להיות. אל תחששו לבקש מהמארגנים מפה של התערוכה, המראה את כל הביתנים ואת כל אפשרויות המיקום. תחשבו היטב איזה ביתן מארבע האפשרויות הרשומות לעיל הוא המתאים לכם ביותר. אל תהססו לפנות אלינו לניו-ליין כדי להתייעץ עמנו עוד בטרם חתימתכם עם המארגן. סגרתם שטח רצפה מול המארגן? מזל טוב! אתם מוזמנים כעת להתרשם ממגוון הביתנים שלנו: ביתני טראס, ביתני נגרות ועוד.

ב ה צ ל ח ה !  

ניו-ליין - מומחים בעיצוב ביתנים ובעיצוב תערוכות 03-6439330
www.newline-il.co.il
דניאל אליוף - מנהל שיווק ניו-ליין

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב