החזון של ממשלת ישראל: דיקטטורה רוחנית.
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

החזון של ממשלת ישראל: דיקטטורה רוחנית. 

מאת    [ 09/09/2015 ]
מילים במאמר: 434   [ נצפה 2812 פעמים ]

 
 

המאמר הזה, נועד להקדים את הזמן ולמנוע את קידומה של תופעה מסויימת שיש בשלטון הישראלי. לכן, יכול להיות נדמה שאין בסיס מציאותי לטענות שבו, אבל, הכל מבוסס על ראיות אמיתיות, שהן סממנים לכוונות רעות שהממשלה מנסה להסתיר, על מנת לקדם אותן בסתר בציבור.

בישראל, החברה מתחלקת לקבוצות, ולכל קבוצה יש חזון משלה, שהיא רוצה להנהיג לכל המדינה. לדתיים יש את "מדינת הלכה", לשוטרים, את "מדינת משטרה", בשביל חיילים, "צבא הוא הכל", בשביל חברי כנסת החוק הכי חשוב, ובשביל ממשלה - יכולת קביעה והחלטה. כל קבוצת אנשים כזאת, נוטה לחרוג מסמכויותיה על מנת להגשים קצת מהחזון שלה, שכן נבלם ע"י הקבוצות האחרות, אבל החזון הכי מסוכן, בגלל היכולת האמיתית למימושו הוא של ממשלת ישראל. מהו החזון הזה?

כיוון שהממשלה, היא הרשות המבצעת, ולא המחוקקת, היא לא עומדת על חוק כבסיס הכי חשוב במדינה, אלא על דיקטטורה, שבמסגרתה, היא מחליטה מה שהיא רוצה ודורסת את רצון הציבור או המחוקק. לכן, התוכנית המרכזית שלה היא למנוע מהציבור את ידיעת החוק והבנתו. הממשלה מחוקקת את מרבית החוקים, ודואגת לכך שהם מסובכים, מסורבלים, נוגדים חוקים קיימים, ולא ניתנים להבנה ע"י מרבית הציבור. במקרים קיצוניים, רשויות מדינה מסויימות, אפילו היתנגדו לפירסום הנוסח של החוק, ע"י גורמים פרטיים. מה המטרה של זה?

לגרום לכך, שמה ששולט במדינה הוא רוח, ומי שנכון על פי הרוח של המדינה - יחיה חיים טובים ולעולם לא יעבור על החוק ולא יוענש, למרות שהחוק לא ידוע ולא ברור. אבל, אם מישהו איננו נכון רוחנית, הוא יתפס ויוענש, ולא תינתן לו הזדמנות לשנות במודע את החלטותיו, עקב ידיעת החוק. האידיאולוגיה הזאת, דוגלת בדיסקרימינציה מוקדמת של בני אדם לנכונים ולא נכונים, לפי אופיים ודפוסי מחשבתם. חינוך אפשרי רק באמצעות ענישה, בעקבות עקשנות אידיאולוגית שאופיינית לכל אדם, ולכן, אין ליידע את הציבור אודות החוקים, אלא לתפוס את העבריינים, שלא היו נכונים רגשית ותודעתית די הצורך, על מנת להבין מה מותר ומה אסור. אדם שלא מבין לבד, איננו נכון לפי הרוח של המדינה, ואנשים כאלה, צריכים להיות מבודדים, מוענשים, ולא נטמעים בתוך הציבור, תוך כדי שינוי המעשים בעזרת המחשבה. לכן, חייבים להעניש על הרגש והבסיס הרוחני שלהם, שהוא בחירה דטרמיניסטית רגשית, שמפריעה לאליטה, שחוקקה את החוקים.

ההצעה של הממשלה, היא הנהגת דיקטטורה, המבוססת ראייה רוחנית מסויימת, שלא ידועה לכלל הציבור, ששולטת באופן חומרי על המדינה, ומחליטה מי נכון ומי לא. האנשים, צריכים להיות נכונים, ואז - הם יקודמו, ומי שלא - יופעל נגדו דיכוי, עד למצב שהוא בפועל עובר על החוק, נתפס ונענש, שכן, הפשע בבסיסו הוא רגשי, והוא - חוסר הסכמה עם הרוח של הממשל.

החזון הזה הוא של ממשלת ישראל ועובדי מדינה למיניהם, שמחשיבים את עצמם לרוח המדינה, כשהציבור הוא בור, שלא זכותו לחשוב. לעומת זאת, הציבור רוצה שקיפות מלאה, וחופש ביטוי, וכך, יהיה משטר דמוקרטי, ולא דיקטטורה.

לאוניד אסיפוב 2015 


פילוסופיה: מבט מודרני 


פילוסופיה מבט מודרני

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב