דוח חוות דעת הנדסית - מה נכלל בדוח עצמו
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

דוח חוות דעת הנדסית - מה נכלל בדוח עצמו 

מאת    [ 19/08/2015 ]
מילים במאמר: 398   [ נצפה 1536 פעמים ]

כאשר אתם באים להזמין דוח חוות דעת הנדסית, בין אם לאחר קבלת מפתחות מהקבלן לנכס חדש, ובין אם כאשר אתם בוחנים רכישת נכס יד שניה, כדאי שתדעו למה לצפות, ומה יופיע בדוח כזה כאשר הוא נערך על ידי איש מקצוע מיומן, כמובן, ומחברת פיקוח בניה מקצועית.

הדבר חשוב אף יותר, כאשר אתם מתכננים לעשות שימוש בדוח לטובת פניה לערכאות, וצריכים דוח חוות דעת הנדסית קביל בבית משפט. אך גם אם בכוונתכם לגשר על הפערים מחוף לכתלי בית המשפט, חשוב שהדוח ייערך בצורה מקצועית ויהווה אמצעי קביל לגישור ולפישור בין הצדדים.

הדברים שיופיעו בדוח חוות דעת הנדסית קביל לבית משפט יהיו:

פירוט אודות עורך הדוח – ניסיונו, השכלתו ופרטים מזהים אודותיו ואודות חברת פיקוח הבניה.

פירוט אודות הנכס הבדק – מיקומו (כתובתו), גודלו, זיהויו (מספר דירה בבניין, לדוגמא)

רשימת פירוט המסמכים שמצורפים לדוח, כאסמכתאות תומכות לממצאים – תמונות, שרטוטים, תוכניות המבנה, או תוכניות השינויים שנעשו.

רשימת המיכשור והעזרים ששימשו את עורך הדוח בבדיקות החל במצלמה תרמודינמית העוזרת באיתור נזילות ובבדיקות רטיבות, ומדו טווח, ועד לפלס, לסרט מדידה או למצלמה דיגיטלית.

לעיתים רבות מצרף עורך הדוח צילום של המד ששימש בעת הבדיקה, כהמחשה, עם הערך שהתקבל בבדיקה עצמה. למשל, מד רטיבות בזמן המדידה עצמה, עם הערך שהתקבל, וליד האזור בו נמדדת הרטיבות.

פירוט התקנים והסטנדרטים הכלליים, עליהם נסמך עורך הדוח.

מועד עריכת הבדיקה והדוח.

בהמשך, יפורטו הממצאים, לפי הסדר אותו בחר איש המקצוע לבחון, כאשר בהמשך לכל סעיף, במידה ונמצאו ליקויי בניה, ייכתב סוג הליקוי, הסכום המשוער לתיקונו, וכן, האם יש ירידת ערך בגין אותו ליקוי.

ירידת ערך בגין הליקוי, נגרנת כאשר יש נזק מעבר למה שניתן לתיקון סביר.

לדוגמא: גודל חדר קטן מהמתוכנן, שלא יתוקן בגלל המורכבות, העלויות העצומות וסיכון המבנה, אך אינו לפי מה שהמזמין ציפה לקבל. את ערכה של ירידת הערך יקבע שמאי מקרקעין.

הדבר אינו תקף, כמובן, כאשר ליקוי הבניה גורר מצב בו אין עמידה בתקנים. כאשר אין גובה ראש מספיק בגרם מדרגות, לא מדובר בליקוי שמשמעו ירידת ערך, אלא בליקוי שעל אף מורכבות התיקון המשמעותי, המצריך, לרוב, פירוק ובניה מחדש, יש לבצעו.

לגבי העלויות הכרוכות בתיקונים השונים, ליד כל ליקוי בניה, וכל נושא הדורש תיקון, עורך הבדיקה והדוח מציין בדוח חוות דעת הנדסית את המה שיש לבצע על מנת לתקן את הליקוי, וכן את העלויות המקובלות בשוק על מנת לבצע תיקון לליקוי בניה מהסוג שנמצא.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב