תקשור עם מלאכים להעצמה אישית
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

תקשור עם מלאכים להעצמה אישית 

מאת    [ 03/05/2015 ]
מילים במאמר: 851   [ נצפה 2593 פעמים ]

 
 

מיכאל: המלאך שיעזור לכם להנהיג

 

משמעות שמו של המלאך מיכאל הוא "מי כאל". שמו נובע מכך שבידיו הפקיד האל את המשימות החשובות ביותר, בהן ייצג את האל עצמו. על פי המסורת הוא המלאך הראשון שנוצר, ומשמש כאחד מארבעת מלאכי השרת והחשוב מביניהם.

ביהדות, מיכאל הוא המלאך החשוב ביותר. הוא שהתגלה לפני משה בהר סיני בצורת הסנה הבוער. הוא המלאך שהציל את דניאל מגוב האריות. הוא המלאך השומר של עם ישראל, שהגן עליו בפני כעסו של האל, ומסנגר על מעשיו, בעוד סמאל מקטרג נגדם. מסיבות אלו, הוא נחשב למלאך החמלה והחסד.

גם אצל הנוצרים הוא המלאך המשמעותי ביותר. במגילות ים המלח הוא נסיך האור, המנהיג את שאר המלאכים במלחמתם בכוחות האופל, בשטן ובשדים. הוא מנצח את הדרקון, המייצג את הדחפים האסורים, ונצחונו זה מייצג את פינוי הדרך לאני להתחבר אל מקורו האלוהי. אחת המסורות מספרת שהוא שהודיע למריה על מותה, ונשא את נשמתה השמיימה. בכתבים הנוצריים מוזכרים רק שלושה מלאכים: מיכאל, רפאל וגבריאל. אלה המלאכים היחידים המוכרים על ידי הכנסיה.

באיסלם הוא נחשב למלאך המייצג רוחניות. הוא רב עוצמה וחשוב גם כן. המוסלמים מאמינים שמהדמעות שהזיל על חטאי המאמינים נוצרו הכרובים.

בהיותו יד ימינו של האל, ולאור המיתוסים המסופרים עליו, הוא מזוהה עם הנהגה, סמכות והאחריות הנלווים להם. הוא יכול לעזור לנו להתמודד עם נושאים אלה.

הספירה המקבילה לו היא הספירה השישית, ספירת תפארת, הנמצאת במרכז אילן הספירות, ומייצגת את לב ליבו. הצבע המקביל לה הוא צהוב, צבעו של הנר בו תשתמשו בעת תקשור עם מיכאל.

 

תקשור עם המלאך מיכאל


  • התחילו בנשימות והרפיה, הגנות ופתיחת העין השלישית (ראו מאמר קודם שפרסמתי בנושא זה).
 • דמיינו את עצמכם על ראש הר, לפנות בוקר, מביטים על רקיע זרוע כוכבים, וסביבכם דממה דקה.
 • לפתע אתם שומעים מאחוריכם קול פצפוץ, הנשמע כצליל של ענפים הנאכלים על ידי אש.
 • אתם מסתובבים ורואים שיח בוער בעוצמה רבה, אך למרבה ההפתעה לא נאכל על ידי האש.
 • אתם מתיישבים לפני הסנה, ומתוכו בוקע קול עמוק, קולו של המלאך מיכאל. יתכן שהוא אף יבחר להופיע בפניכם. כיצד הוא נשמע או נראה?
 • הוא מציג עצמו בפניכם, ומבקש לדבר איתכם על אותם מקומות בחייכם בהם אתם זקוקים ליותר סמכות, שליטה ואחריות. הוא יספר לכם גם על הדרקון שבתוככם, וכיצד אתם יכולים לנצח אותו.
 • הוא יאמר את דברו, ואולי גם יעצים אתכם באנרגיה המבורכת שלו, ו/או יתן מתנת אור.
 • בסוף התהליך הפרדו ממנו בתודה.
 • יוצאים מההרפיה על ידי ספירה מ-1 עד 10, בחזרה למצב התודעה הרגיל.

 

כמאל: המלאך שיסייע לכם באתגרים

 

גם כמאל הוא מלאך פחות מוכר. משמעות שמו "כמיהת האל". הוא מלאך נוקב ורב עוצמה, המייצג מוטיבציה, עוצמה פנימית ויכולת לעמוד באתגרים לא פשוטים. הוא ההורה הקשוח אך גם האוהב, המעמיד את ילדיו במבחנים, אך גם מתגמל אותם על הצלחותיהם.

האגדה מספרת שהוא שומר שער הרקיע ואחראי על 12000 מלאכים שעוזרים לו. הוא גם השומר על המפלצת המכונה "לויתן", שתבלע את נשמות החוטאים ביום הדין. לפי אחת המסורות הוא המלאך שעמד בראש המשלחת שגירשה את אדם וחוה מגן העדן.

הוא האחראי על מסדר השרפים, ששמם בא מן המילה שריפה. הם מלאכים המקיפים את היכל האל ושומרים עליו, תוך כדי מלמול המילים "קדוש, קדוש, קדוש אדוני צבאות". הם עשויים אור בוהק ונמצאים בקשר קרוב עם האל. בספר ישעיהו הם מתוארים כבעלי 6 כנפיים: שתי כנפיים משמשות אותם לכיסוי פניהם כדי לא להתבונן ישירות בפני האל, עם שתי כנפיים נוספות הם מכסים את אברי מינם, ועם השתיים האחרונות הם מתעופפים.

כמאל עשוי לעמת אתכם עם טעויות שעשיתם, ויתן לכם משימות לבצע שמטרתן תיקון המעוות. לדוגמא, אם פגעתם באדם אחר, יתכן וכמאל יורה לכם כיצד לפצות את אותו אדם. במידה וזה לא מעשי, למשל כי אותו אדם כבר נפטר, כמאל עשוי לתת לכם משימה הקשורה לעזרה לאנשים אחרים או לקהילה. לעיתים המשימות שהוא נותן כרוכות בעבודה רגשית או רוחנית הנעשית לבד, כמו מדיטציה או כתיבת יומן.

כמאל, למרות היותו נוקב וקשוח, גם מתגמל אתכם על עבודתכם הטובה. הוא עשוי לתת לכם מתנת אור עוצמתית במיוחד, או לזמן לחייכם ניסים קטנים כגדולים.

כמאל מקביל לספירה החמישית, ספירת גבורה. צבעה של הספירה הוא אדום, כך שנשתמש בנר אדום על מנת לתקשר עם כמאל. האדום מייצג את האומץ, ההעזה, והחוזק הדרושים למפגש עם כמאל ולעבודה איתו.

 

תקשור עם המלאך כמאל


  • התחילו בנשימות והרפיה, הגנות ופתיחת העין השלישית.
 • אתם רואים עצמכם על ראש הר, לפנות בוקר, מביטים על רקיע זרוע כוכבים
 • מכוון האופק המזרחי המואר, עולה להקה של בעלי כנף אדומים המתקרבים לעברכם.
 • עם התקרבותם אתם מבחינים בכך שלכל אחד ממלאכים אדומים אלה 6 כנפיים.
 • המלאכים (שרפים) מקיפים אתכם מכל עבר, ונושאים אתכם איתם מעלה.
 • הם מנחיתים אתכם באזור מדברי לוהט, בעל חול בגוון אדמדם.
 • השרפים יוצרים מעגל גדול סביבכם. אל תוך המעגל נכנס המלאך כמאל. כיצד הוא נראה?
 • כמאל מספר לכם על טעות משמעותית, אחת או יותר, שעשיתם במהלך חייכם, עליה אתם יכולים לכפר גם כעת.  הוא יורה לכם על דרך לתקן זאת, ולבסוף יתן מתנת עוצמה כדי לתת לכם את החוזק והאומץ להצליח במשימה.
 • הודו לכמאל והפרדו ממנו.
 • יוצאים מההרפיה על ידי ספירה מ-1 עד 10, בחזרה למצב התודעה הרגיל.

 

דוקטור ירון זפרן הוא מנהל המכללה ללימודים רוחניים, מורה רוחני ידוע וסופר רב מכר. הוא הכשיר חלק גדול מהמטפלים והמורים בארץ לתקשור, שחזור גלגולים ואימון רוחני. 03-5660066

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב