השיווק החדש (והמנצח) והיתרונות העצומים לבעל העסק
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

השיווק החדש (והמנצח) והיתרונות העצומים לבעל העסק 

מאת    [ 12/04/2015 ]
מילים במאמר: 1597   [ נצפה 1413 פעמים ]

 
 

יזם נדל"ן טען פעם בפני שיזם קטן או בינוני תמיד יכול לנצח חברה גדולה בשירות.

 

תמיד!

 

וזה בגלל שאצל יזם קטן/בינוני, אם לקוח מבקש שינוי פנימי בסידור של הדירה היזם או האיש בשטח מרים טלפוןלאדדריכל ושואל אם אפשר.

 

אם התשובה היא "כן", אז יש אישור להזיז את הקיר.

 

בחברה גדולה או בינונית גדולה, הדברים מתחילים להסתבך. צריך לקבל סט אישורים שהזמן שלוקח לקבל אותם מתיש ומעייף גם אם בסוף התשובה תהיה כן. והכי גרוע לאדם בשטח שבא במגע עם הלקוח אין גם את הסמכות להחליט סופית, אולי יירצו כבר לנצל את ההזדמנות ולחייב אותו בכסף נוסף... החוויה לא נעימה.

 

איך זה קשור לאסטרטגית השיווק החדש באינטרנט... ובכן... למעשה... קשור מאד!

 

למה לעסקים קטנים או בינוניים יש יתרון עצום בשיווק באינטרנט? 

אם אתה בעל עסק חדש או קטן או בינוני, ואתה רוצה לבנות אתר אינטרנט (או לבנות אתר חדש במקום הישן שהיה לך), אתה למעשה כביכול מבצע "חדירה חדשה" לתוך שוק קיים.

 

כשאתה עושה את זה אתה יכול לעשות את זה בשיטה המסורבלת האיטית והיקרה, שמתאימה לעסקים גדולים, או למי שלא מבין ושהולך בדרך הארוכה והקשה שגם תעלה לו הרבה כסף בסופו של דבר (במיוחד מי שמנסה רק לחסוך, כי בסופו של דבר הזול הוא היקר כשמוסיפים לו את כל מה שצריך לטובת קידום ותנועה ותוצאות אמיתיות). 

 

או שאתה יכול לרכוש לעצמך שלד-אתר, מוכן לקידום, ולהשלים את התוכן בעצמך באופן ייחודי, מהיר ומושך, ולבנות אותו עם קול ייחודי שלא ניתן לחקות! תוך שאתה יוצר לעצמך מיתוג ייחודי - "המיתוג של עצמך". או אולי... "אתה המותג". 

 

בשיווק ה"מדעי" החדש, אפשר להעריך באופן די חזוי מה יהיו התוצאות שלך כשפוטנציאל השוק ידוע, אם תעשה דברים מסויימים.

 

ופה כבעל עסק קטן או בינוני שמעורב באופן אישי בבנית האתר שלו יש לך יתרון עצום על כל חברה או תאגיד מסחרי שהוא.  

 

על הבסיס הזה אפשר לבנות חברות חדשות מצליחות או להציל חברות קיימות מקריסה.

 

הדברים נוסו בעבר עשרות ומאות אלפי פעמים והוכחו כנכונים וכעובדים, הן בעסקים גדולים והן בעסקים בינוניים וקטנים.

 

ואנחנו מדברים על דברים שהתרחשו הרבה לפני שהאינטרנט הפך להיות מוכר ופופולרי ורלוונטי להחלטות הקנייה של צרכנים.

 

נוטים לחשוב שהאינטרנט "שינה הכל" בעולם העסקים אבל הוא לא שינה באמת.

 

 

אותם עקרונות "מדעיים" וקבועים תקפים גם באינטרנט, אבל, האינטרנט, ככלי תקשורת שבו אפשר להגיע לעלויות נמוכות במיוחד כדי לגייס לקוחות, מהווה הזדמנות יוצאת דופן לעסקים חדשים שעובדים נכון.

 

גם כאן, הכלל שמופיע בתחילת המאמר הזה תקף - מעורבות של בעלי העסק והזריזות שלהם בביצוע מביאה לכך שהם יכולים "לנצח" בתחומים מסוימים כל עסק גדול ומסורבל, עם דינמיקה של עסק גדול ומסורבל - תמיד!

 

הייתרון הגדול של האינטרנט הוא שהוא מהווה כלי זמין נגיש וזול שבו אפשר לבוא במגע עם ה"שטח" כלומר הלקוחות ומה שמעניין אותם באופן בלתי אמצעי.

 

יתרון נוסף עצום לא פחות חשוב ואולי יותר חשוב - האינטרנט מאפשר לך להתנתק מהעיתונים ומהתקשורת בטלויזיה והרדיו ומכל ההמולה הלא רלוונטית ולהבין מה מעניין אנשים באמת, תזכור שה"מגמות" וה"אופנות" בעיתונים ובעיתונות בטלויזיה והרדיו מומצאות על מנת למכור יותר עיתונים ופרסומות ו/או ממומנות או מקודמות על ידי קבוצות לחץ ואינטרסים, ככה שרק במקרה אתה רואה כל שבוע כתבה עם אותם שמות או ב"שיתוף" עם אותם גורמים מסחריים. אותו דבר גם תקף לגבי אתרי אינטרנט מרכזים, תכניס גם אותם לתוך ה"המולה" הלא רלוונטית, שנמצאת תחת מניפולציה שמפריעה לך לבוא במגע עם המציאות.

 

האינטרנט מאפשר לך לבוא במגע ישיר עם הלקוחות הפוטנציאלים שלך.

 

ואי אפשר להפריז בחשיבות של המגע הישיר הזה - אם אתה בעל עסק קטן או בינוני, זו ההזדמנות שלך לייצר אסטרטגיה מנצחת ולהביא תוצאות בזמן שיא!

 

אזהרה! - כדי לעשות שימוש נכון באפשרויות השלב הראשון הוא קודם כל להקשיב, לחקור, ללמוד, ורק אחרי עיכול חשיבה וארגון - להתחיל להציע ולהשמיע:

 

את המגע הזה אפשר לעשות במספר אפשרויות ולכל אחת יתרונת וחסרונות: 

 

פורומים וקבוצות ברשתות חברתיות 

כנס לפורומים בנושא המקצועי שלך ותראה על מה אנשים מדברים, מה השאלות החוזרות, מה באמת מעניין ומציק לאנשים, מי האנשים מבחינת גיל, מין/מגדר, שיוך גאוגרפי, שיוך עדתי, השכלה, נטיות פוליטיות וכיוב'.

 


    • היתרונות: מאפשר להבין לעומק את קהל הלקוחות ואת השפה שלו, לפחות בתיאוריה.
    • חסרונות: לפעמים בקבוצה מספר משתתפים דומיננטיים שיכולים לבלבל אותך ולגרום לך לקבל תמונה לא נכונה, ולכן כדי להבין באמת אתה צריך להקדיש המון זמן כדי לבדוק את ההסטוריה של הפורום/קבוצה ולבדוק מספר גדול של פורומים וקבוצות. זה יכול להיות מתיש אבל דברים שתלמד שווים "זהב" כשאתה מתכנן את הפעילות שלך לעתיד. חיסרון אפשרי נוסף הוא שקבוצות כנ"ל מדברות לנישה מצומצמת מתוך קהל הלקוחות הפוטנציאלי שלך, כיוון שהן כוללות רק את האנשים היותר מעורבים ויותר מקצועיים. קח את הכל לצורך השראה אך לא כתורה מסיני ותפעיל את ההיגיון שלך. עסקים של כלי עבודה מוכרים יותר כלים לאנשים שבקושי משתמשים בהם בבית אבל רוצים כלים מקצועיים מאשר לקבלנים ולמקצוענים...

 

 

ניסוי וטעיה במודעות ממומנות 

למנועי החיפוש יש מגוון אפשרויות לתקציבים שונים, כך שאתה יכול לעבוד עם תקציב "נסיוני" ולבחון איך השטח מגיב לרעיונות שלך, ישנם גם כלי ניתוח וסטטיסטיקה מתקדמים שיכולים ללמד אותך על הביצועים של המודעה. ולא פחות מעניין אתה גם יכול בכלל לעקוב אחרי מודעות ממומנות של מתחרים לאורך זמן ולראות אילו תופסות ואילו נשארות לאורך זמן, וללמוד מהמצליחות!

 


    • היתרונות: מאפשרות מדידה וניסוי וטעיה בתקציב קטן, ואחרי שזיהית מודעה מנצחת, אז להשקיע בה ולקדם אותה כדי לקבל מקסימום תשואה על הכסף.
    • החסרונות: תקציבים קטנים יכולים להצטבר לאורך זמן לתקציבים גדולים, יתכן הרבה בזבוז עד שמגיעים ל"סוס מנצח" והכי גרוע אתה לא באמת בא במגע עם השטח אלא רק מחקה אולי קונפטים שקיימים כבר בשוק, או שקיימים אצלך בראש בלבד - אתה לא לומד משהו חדש ולא מנצל באמת הזדמנויות, למעשה פרסום ממומן מתאים יותר בדרך כלל רק אחרי שבדקת וחקרת את השטח בצורות אחרות, ו/או שאתה יודע בוודאות שיש לך סוס מנצח ביד.

 

 

בניית אתר אינטרנט שמוכר, עם שלד נכון, אחרי שחקרת היטב את הנישה שלך:

זו ה"טקטיקה" וה"אסטרטגיה" של התקופה החדשה - כאן לומדים מלמטה... ואח"כ בונים.

והאינטרנט מאפשר לנו ללמוד בקלות מה מעניין אנשים באמת - כאן אנחנו עושים מחקר מילות מפתח מעמיק, רואים כמה חיפושים יש לכל מילה בחודש, כמה מתחרים, מי המתחרים, איך המתחרים פונים ללקוחות, מה עובד ומה לא עובד...

אחרי שעשנו את זה אנחנו יכולים לחשוב איך אנחנו מביאים את עצמנו באופן ייחודי לכל הסיפור הזה ופה יש לא רק הזדמנות עסקית אלא גם הזדמנות ייחודית לביטוי ולמיתוג.

האינטרנט מאפשר בזמן שיא ליצור ולהחדיר "קול ייחודי" - את הקול האישי שלך.

אפשר ממש להעביר את האישיות ואת ה"התלהבות" שלך מהנושא שבו אתה עוסק.

אתה או את - אתם היתרון התחרותי הייחודי והבלעדי שלכם, שאי אפשר לחקות כמעט.

אם תבינו היכן הלקוחות שלכם נמצאים, תבנו אתר שיכול בזמן שיא ובמאמצים קטנים להגיע לחלק לא מבוטל מאותם מקומות, ותגיעו לשם עם הקול הייחודי שלכם, יש לכם אתר מנצח, יש לכם אתר שמוכר, יש לכם טקטיקה ואסטרטגיה מנצחת באינטרנט - והכי חשוב אולי, הלקוחות שכבר יפנו אליכם מתוך האינטרנט יהיו כאלו שיירצו לעשות עסקים ישירות איתכם!

הם יתייחסו לאישיות שלכם, ולדעות שלכם ויגידו לכם גם תודה וכל הכבוד על ההשקעה... לא כולם יעשו את זה כמובן, אבל מספיק מהם יעשו את זה כדי שתבינו שהצלחתם, תרגישו סיפוק, ותבינו שאם האחרים, למרות שלא אמרו מפורשות, גם רבים מהם חשים כך.

אתם תרגישו את זה בדרך ובצורה שבה לקוחות מהאינטרנט ידברו איתכם.

 

וזה מחזיר אותנו ליזם הנד"לן הקטן והבינוני, שיוצר קשר אישי ואפילו חברי עם הלקוחות, שמרוצים מהשירות ויודעים למה לצפות ועם מי לדבר ואז גם קל להם להמליץ... אבל המלצות זה כבר ענף אחר לגמרי שגם אותו אפשר וכדאי להכניס לאתר... דף לקוחות ממליצים הוא כלי חזק מאד למיצוב... וגם לזה יש מקום... או אולי אפילו אוסף המלצות בכל עמוד שלך... גם חזק.

 

אחרי שבנית את האתר אפשר להוסיף כבר תנועה לאתר ממגוון מקורות כמו רשתות חברתית, מאמרים וקישורים באתרים אחרים, פרסום פרטי העסק והאתר תחת אתרי רשימות מקצועיות או פורומים מקצועיים וכיוב'.

 

 

 


    • יתרונות:  נזכור שקודם כל כדי שיהיו לקוחות, צריכה להיות תנועה של גולשים לתוך האתר שלך, וכמו שאמרנו שלד נכון לאתר מאפשר לייצר את התנועה הזו בזמן שיא. יתרון נוסף הוא שאם האתר שלך בנוי נכון מבחינת הנישה ומילות המפתח, אם אתה מפרסם באותן מילות מפתח את האתר שלך, המחירים יהיו נמוכים יותר, כי מנועי החיפוש לוקחים בחשבון את "ציון האיכות" שלך. בנוסף כאמור אתה יוצר קול ייחודי שלא ניתן לחיקוי, מאפשר "לחמם" את הלקוחות לפני שהם פונים אליך כך שיירצו לעשות איתך עסקים באופן אישי.

 

 

לסיכום

באינטרנט יש אפשרות לבוא במגע ישיר עם ה"מציאות" ועם ה"שטח" שבו הלקוחות שלך נמצאים.

יש לכך יתרונות גדולים לעסקים קטנים ובינוניים שם יש מעורבות אישית גדולה יותר, הדבר הנכון ביותר הוא לבנות אתר שבנוי למכירה ולקידום, עם קול ייחודי משלך, שלא ניתן לחקות.

כדי שתוכל להתעסק במציאת הקול הייחודי ולהביא אותו ל"שטח" אפשר לרכוש שירות של "קבלן משנה" שיבנה עבורך את שלד האתר עם כל המילים והכותרות שמעניינות את הלקוחות שלך (ובלוג עם קטגוריות מוכנות) שמוכן רק לכך שתכניס את התוכן הייחודי שלך!

 

גם כאן אפשר ללמוד בהמשך סטטיסטיקות חשובות כמו מהיכן הגיע כל לקוח, מה עושים הגולשים בתוך האתר ולמה הם מתחברים יותר וכיוב'... אבל זה לא מחוייב המציאות ובמציאות יש להניח שאם בנית את האתר נכון מראש... לא יהיו שינויים גדולים בטווח הקצר והבינוני... סטיסטיקות מתקדמות זה באמת לשלבים מאד מתקדמים, מאד... בנתיים כדאי שתתחיל לעבוד עם הלקוחות שהבאת מהאינטרנט.

 

אנחנו מאחלים לכולכם בהצלחה רבה.

קבלן בניין לשלד אתר הראשון בארץ!שלד אתר בנוי עם כותרות מילות מפתח ובלוג רק להכניס את התוכן (קירות ההבנין)! ניתן ליצור קשר בטלפון 052-6692141 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב