ברכת אלוהים
דף הבית  >> 
 >> 
הרשם  |  התחבר
מאמרים

ברכת אלוהים 

מאת    [ 20/03/2008 ]
מילים במאמר: 573   [ נצפה 4729 פעמים ]

 
 
ברכת אלוהים לאדם
בכל מקום אשר תזכיר את שמי , אבוא אליך וברכתיך שמות כ',24

זוהי ברכת אלוהים המרשימה, הדרמטית, האצילית והחכמה ביותר שניתנה אי-פעם לאדם. הביטוי מכיל עוצמת אהבה רבה ומרשימה מאוד וכן רמת טוהר גבוהה להפליא. אתר זה יהיה מושלם הרבה יותר אם נרד לעומקה הפילוסופי של ברכת אלוהים זו . אני מודע למוגבלותי לבטא ולו רק חלק מהתפארת שהיא מכילה. יהיה זה חומר גלם למשוררים ולפילוסופים רבים לעתיד לבוא, לבטא באופן טוב יותר, מרשים יותר ואפילו נכון יותר את התכנים שהצהרה נפלאה זו כוללת.

מדובר בסוג ברכה שתוענק לנו באופן טבעי. ככל ששמו יזכיר לנו תוכן ותחושות נעלים יותר, וככל שנכונותנו לקבלה תהיה גבוהה יותר, כך תגדל עוצמת הברכה, ולהפך.

הערה
אנו מזהים בפליאה שאלוהים מעודד אותנו להרבות בביטוי שמו, הסיבה לכך מובנת מאליה.
לדאבוננו דת ישראל אוסרת את ביטוי שמו. בכך היא גוזלת מאדם קבלת ברכה נהדרת זו

השם של אלוהים עשוי להזכיר:
אהבת אדם ברמת הטוהר והעוצמה של אהבת אלוהים.
אהבת אלוהים לשמה, המעודדת התקרבות "לבורא" וכל מה שהתקרבות זו מעניקה;
שנבראת בצלם אלוהים ולקבל אמת זו, דבר שיביא אותך לקבל שהנך יצור חיובי חכם ומתפתח ובכך לעודד אותך לזהות ולממש את התהליך האלוהי כולל ההדר המתקבל מכך

את הייחוד ואת רוחב הלב שאלוהים גילה כלפיך בשעות הקשות בחייך, תודתך הנצחית עקב ייחודיות זו, והאמונה שימשיך בחסדו גם בעתיד;
את הייחוד ואת רוחב הלב שאלוהים גילה כשברא את האדם, והתודה על כל מה שהוענק לך על ידו;

"פניותיו" הרבות באהבה אל האדם, כלומר אהבת אדם, כדי לרכוש את אמונו, לשכנעו ולעודדו לקבל את עצותיו המרשימות, על מנת להחזירו אל הדרך הנכונה.

באשר לתחומי יישום, הברכה יכולה להיות פעילה בכל תחום של חיי האדם. למשל, בראש ובראשונה היא יכולה לסייע למימוש תכליתך, לעזור לזולת לקבל ברכה זו כולל הפועל היוצא ממנה.
כמוכן יכולה היזכרות זו להוציאכם ממצב רוח דיכאוני, לספק לכם את הכוחות הדרושים כדי להתגבר במהירות על מחלה קשה, על אסון שקרה לכם, וכמו-כן, לספק לכם את הכוחות הרוחניים והרעיונות הדרושים כדי לצאת ממצב מסוכן או מביך, שאינכם רואים מוצא ממנו. הברכה גם תסייע לכם בהשגת תכונות ויכולות היקרות לכם או בשיפורן, וכמובן בהשגת הרעיונות הנכונים והעידוד כשהנחם פועלים מתוך אהבה ורצון להעניק לזולת דבר בעל ערך.

פנייה זו, בדומה לפניות אחרות המוזכרות בספר, היא פנייה של אהבה, ועליכם להגיב עליה באהבה. לכן ניתן לומר, שלפנינו תהליך חכם ורבגוני הבונה ערוץ נוסף לביטוי אהבה מיוחדת זו, על כל יתרונותיה.

לא משנה כמה פעמים ביטאתם את שם אלוהים, אם "שם" זה אינו מזכיר לכם דבר, לא תחושו שום ברכה, לא בזמן תפילה או שיחה בין בני אדם, לא בהרהוריכם, ואף לא בפנייתכם אליו בבקשת עזרה.

לכן, פתחו לכם תוכן מתאים ש"שם" זה צריך להזכיר, וכמו-כן, סגלו לכם הרגלים להיזכרות ב"שמו". סגלו לכם הרגל שעם ההיזכרות ב"שמו", תיזכרו אוטומטית בתוכן שזה עתה פיתחתם. הגיבו רגשית לתוכן זה, בטאו תודה ואהבה לה' בכל היזכרות. עם יצירת הרגלים אלה עוררתם את אותם כוחות בונים שבתוככם, שיספקו לכם מנוף נוסף רב עוצמה ליישום מוצלח של תכליתכם האלוהית.


הערה: הצהרה זו גם אומרת: "אני יהוה רוצה להיות בקשר אתך, אני מניח שגם אתה רוצה בכך. יותר מזה, אני מניח שאתה זקוק לקשר זה. תוכל להשיג זאת כשתיזכר בכל מה שם אלוהים אומר לך. לכל אדם ערוצים הקשורים "אלי". אבל אצל רובם ערוצים אלה חסומים. הם ייפתחו כשתיזכר בי לעתים קרובות. הדבר תלוי בך בלבד. לכן, לטובת שנינו, בוא נהיה בקשר ממשי, ופתח את החסימות האלה כדי להשיג קשר זה."

לסיכום אפשר לומר שאדם בעלת ערך עצמי גבוה יכול לעשות שימוש טוב מתוכן נפלא זה. אבל גם אדם שרואה עצמה כיצירה חיובית, חכמה ומתפתחת,יכול לעשות כך .
אברהם אדר, מחבר הספר "האדם ומימוש תכליתו", המדריך את האדם למימוש תכליתו על-פי פיענוח של החוכמה הנסתרת ביותר מהתורה.

www.adar-publishing.com
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב