למי לפנות לייעוץ לגבי החיסכון הפנסיוני שלי ליועץ פנסיוני או למשווק פנסיוני?
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

למי לפנות לייעוץ לגבי החיסכון הפנסיוני שלי ליועץ פנסיוני או למשווק פנסיוני? 

מאת    [ 14/08/2014 ]
מילים במאמר: 299   [ נצפה 1359 פעמים ]

 
 

בתחום הפנסיה קיימים מספר סוגדים של בעלי רשיון שתפקידם להמליץ ללקוח באיזה מוצר פנסיוני כדאי לחסוך ובאיזה גוף מנהל. את המלצתם הם נותנים לאחר שהם ביררו עם הלקוח נתונים כמו מצבו הכספי, מטרות החיסכון שלו באמצעות המוצרים הפנסיוניים , החיסכנות הפנסיונים והלא פנסיונים שלו ועוד. הייועץ או הסוכן יתן ללקוח תשובות לשאלות כמו :מהי קיבצת השארים הנדרשת להגנה על משפחות ? מהי קצבת הזקנה המספקת עבור הלקוח ביחס להכנסה היום? מהי ההפקדה החודשית הדרושה להשגת הקצבה זו? מהו הכיסוי ביטוחי המתאים לו במקרה של אבדן כושר עבודה? באיזה מוצר פנסיוני כדאי לחסוך, ובאיזה גוף מנהל. טיב היעוץ שנותן בעל רשיון יתבטא בעשרות ולעיתים מאות אלפי שקלים בחיסכון הפנסיוני שלכם. שניהם כאמור אמורים לייעץ לגבי החיסכון הפנסיוני המיטבי אז מה ההבדל בניהם? אכן מעטים האנשים המבינים את ההבדלים בין בעלי הרשיון השונים וקיים בלבול גדול בתחום.

את ההבחנה בין 'יועץ פנסיוני' לבין 'סוכן פנסיוני' יצרה רפורמת בכר בשנת 2005 אשר הכניסה לשוק מושג חדש שנקרא  "יועץ פנסיוני". ההבחנה קשורה במידת האובייקטיביות שלבעל הרשיון, כלומר, בקשר הכלכלי או העסקי שלו לגוף המנהל את החיסכון הפנסיוני (חברת הביטוח או בית ההשקעות). יועץ פנסיוני הוא חסר זיקה למוצר הפנסיוני שהוא מייעץ לגביו. עליו לפעול באובייקטיבות מוחלטת ומשקולים של טובת הלקוח בלבד והוא אינו מוטה לטובת מוצר/גוף מנהל זה או אחר בעת מתן הייעוץ. ליועץ פנסיוני אסור שתהיה זיקה לגוף המנהל את החיסכון פנסיוני, למעט עמלת הפצה אחידה שהוא רשאי לקבל מכל הגופים המנהלים את החיסכון הפנסיוני. לעומת זאת לסוכן ביטוח פנסיוני יש זיקה לגופים המנהלים את החיסכון הפנסיוני, הסוכן מקבל את השכר שלו בצורת עמלות שנגבות ישירות מהגוף המנהל והעמלה שהוא מקבל נגזרת מדמי הניהול אותם הלקוח משלם. יש גם בונוס שמן על פתיחת תוכניות חדשות.  מכאן ניתן להבין שהאינטרס של הסוכן הפוך לאינטרס של הלקוח וזו סיבה מצויינת לקחת את השליטה לידיים ולא לחתום באופן עיוור על הניירות שמציג הסוכן אלא רק לאחר בדיקה והבנה.

 

 

מירב בן עובד יועצת פנסיונית בעלת הבלוג "לקבל את המירב" www.meravs.com

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב