כיצד ניתן להתגונן מתביעת בנק נגד ערבים?
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

כיצד ניתן להתגונן מתביעת בנק נגד ערבים? 

מאת    [ 11/08/2014 ]
מילים במאמר: 350   [ נצפה 2244 פעמים ]

 
 

אין זו תהייה הפעם הראשונה וכנראה גם לא האחרונה כי מוגשת תביעת בנק נגד ערבים להלוואה. לא אחת, אנשים קמים ביום בהיר אחד ומגלים כי הבנק תובע אותם על סכומי עתק שאין ביכולתם לשלם, עקב היותם ערבים לחבר או קרוב משפחה והחתימה בוצעה אי שם לפני 20 שנה. כל זאת ללא יודעין, מה השתבש, ללא יכולת להתכונן מראש ובהפתעה בלתי נעימה שיכולה לשבש מסלול חיים. למי פונים? מה עושים? איך משלמים? פעמים רבות אפשר לצאת מן המצבים הללו ללא תשלום כלל או בתשלום נמוך בהרבה ממה שצוין בתביעת הבנק המקורית נגד הערב.

באילו פעולות הגנה ניתן לנקוט?

בית המשפט שם דגש מיוחד על חובת הנאמנות של הבנק כלפי לקוחותיו –

במידה והבנק אינו חשף את כל המידע בפני הערב אודות מצבו הפיננסי של הלווה, מידע שיכול היה להשפיע על החלטתו של הערב לחתום או אולי לא לחתום, הרי שחובת הנאמנות של הבנק מופרת כאן. במידה ותוכח הפרת הנאמנות של הבנק, הרי שהערב יכול לחזור לביתו רגוע כי תביעת בנק לא תתממש ולא יאלץ לשלם סכומי עתק.

מיצוי הליכים נגד החייב עצמו –

כל עוד לא מוצו כל ההליכים נגד החייב עצמו, לא יכול הבנק להגיש תביעה נגד הערב. יתרה מכך, על מנת שיוכל לתבוע את הערב, הבנק צריך לקבל אישור מטעם רשם ההוצאה לפועל שמוצו כל ההליכים נגד החייב. במידה ולא הומצא מסמך שכזה לבנק מאת רשם ההוצאה לפועל, הרי שזו עילה מספקת על מנת לפטור אותו מן התביעה או אף הערב יוכל להקדים ולהתגונן עוד טרם לכן, אם וכאשר הוא מקבל ידיעה כי מתכוונים להוציא מסמך שכזה.

שינויים שהערב אינו מודע להם –

הבנקים פעמים רבות משנים לאורך השנים את תנאי ההלוואה, דבר שיכול לפגוע בזכויות הערב, והערבים לא מודעים לכך היות והבנקים לא תמיד עושים כל שביכולתם כדי לקבל את האישור הנדרש מן הערב על שינויים שחלו.  יתרה מכך, באם השינויים הינם מהותיים, רשאי הערב לבחור להפסיק להיות ערב והרי שבמקרה כזה, עילת תביעת הבנק אינה יכולה להיות תקפה.

ובכל מקרה, מן הראוי לזכור כי כאשר נתקלים במצבים של תביעת בנקים, זה הזמן לפנות לגורמים מקצועיים ולתת להם לטפל במצב במקום לתת לחובות לתפוח ולהחמיר את מצבכם.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב