בניה ירוקה - עניין מורכב
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

בניה ירוקה - עניין מורכב 

מאת    [ 22/07/2014 ]
מילים במאמר: 541   [ נצפה 1200 פעמים ]

 
 

בניה ירוקה היא שם דבר בתחום הבניה לאחרונה, כתשובה גם ללקוחות פרטיים וגם ללקוחות עסקיים. הבניה הירוקה מעמידה יתרונות רבים בבנייה לטווח ארוך מתגברת הדרישה לסוג בניה זה. בניה ירוקה מבטאת מערך בניה אשר פועל וחותר למטרה של בניית פרויקטים שיצמצמו בעתיד את הפגיעה באיכות הסביבה וחותר להיעזר בכמה שיותר משאבים מהטבע. כתוצאה משימוש בחומרים טבעיים נוצר חסכון רב בעלויות בניה תוך כדי ביצוע הפרויקט וחסכון משמעותי בתחזוקה של הבית, בכל הנוגע לחשמל ומים בשימוש היומי של המבנה בשוטף. למשל, בניה ירוקה ממצבת את הבית כך שתהיה חשיפה גבוה לאור שמש במהלך שעות היום, מה שמייצר אור טבעי ואז אין צורך לבזבז אלפי שקלים על חשמל לתאורת המבנה ביום.

בניה ירוקה מבססת מספר של טכניקות לבניה אשר פועלות למען הסביבה. טכניקות אלו הם טכניקות מורכבות מאוד מאוד ומצריכות פיקוח בניה של אנשי מקצוע בעלי ניסיון מוכח בבניה ירוקה. כיוצא מעניין זה פיקוח בניה נעשה מרכיב משמעותי בתהליך הבניה הירוקה. מה זה פיקוח בניה בכלל? פיקוח בניה זהו פיקוח על כלל המרכיבים של הבניה אשר מבצע מפקח בניה. מפקח הבניה יוצר הרמוניה בין כלל הגורמים המקצועיים ומבטיח בקרת איכות לכל אורך הפרויקט. עוד נוסיף שבכל הנוגע לפיקוח בניה ירוקה, תחום הבניה הירוקה נפוץ מאוד בעבודות פיקוח בניה במרכז ומרבית מומחי פיקוח הבניה הירוקה פועלים במרכז.

בואו נפרט קצת על טכניקות בניה ירוקה. נתחיל ונדבר על טכניקת העמדה. בה מתבצעת התאמה נבונה על מתאר המתחם ומתבצעת אופטימיזציה של זווית הצבתו של המבנה. בעזרת הצבה יעילה של המבנה ניתן למקסם את האור הטבעי החודר למבנה, אשר יבטיח אור טבעי ללא צורך בתאורה בשעות האור. בנוסף עמידה נכונה של הבית יכולה להבטיח שינשבו רוחות בתוך המתחם בתקופות חמות שיורידו את הטמפרטורה. טכניקה נוספת היא שימוש בבידוד תרמי ירוק שישמור על טמפרטורת המתחם בעונות קרות ואף לבצע הכלאה בתוך המתחם של אביזרים המסייעים בחסכון חשמל ומים כגון: פנלים סולאריים, מערכת אגירת מים להשקיית הגינה ועוד. עוד טכניקה ירוקה מעניינת היא שימוש של חומרי גלם ירוקים בשלבי תהליך הבניה. מה זה חומרי גלם ירוקים? ובכן חומרי גלם ירוקים הם כחומרי גלם אשר מיוצרים באנרגיה נמוכה או לחילופין חומרי גלם אשר מקורם מהטבע והם אינם מתכלים. טכניקה זו משפיעה בשתי מישורים חיוביים: 1. חומרי גלם ירוקים הם זולים בהשוואה לחומרי הגלם האחרים המשתמשים לבניה כמו מלט למשל. 2. חומרי גלם ירוקים לא פוגעים בסביבה. כלומר, שימוש בבניה ירוקה, לרבות שימשו בחומרי גלם ירוקים כגון: עץ, סלע וחומרי גלם ממוחזרים הם גם זולים וגם מעניקים מענה השומר על הסביבה. כך בעצם השימוש בחומרי הגלם האלו גם מצמצם עלויות בניה, גם מצמצם פסולת בניין שעולה הרבה לפנות אותה וגם מצמצם את הפגיעה בסביבה במהלך חיי המתחם.

לסיכום בכל הנוגע לבניה ירוקה, בניה ירוקה היא פתרון מושלם לכל פרויקט בניה, אך עם זאת יש לזכור שתהליך בניה ירוקה הוא תהליך בניה מורכב אשר מצריך פיקוח בניה ירוקה על ידי מפקח בניה בעל ניסיון בבניה ירוקה. קחו למשל פרויקט בניה שבוצע במרכז. ראשית התקיימה הערכה של זוויות העמדת הבית כך שיתקיים ניצול מקסימלי של אור השמש הטבעי החודר מהשמש, מה שמייצר אור יום טבעי בכל חדרי המבנה, וזאת  ללא חימום שמתקבל מהשמש כי יהיה מעברי אוויר. במהלך הבניה, אשר נוהלה על ידי מפקח בניה במרכז, רוכזה פסולת מיותרת במכלים, אשר לאחר מכן מוחזרה. שימוש נוסף בחומרי גלם ממוחזרים הקטין את עלויות הפרויקט. בסיומו של הפרויקט.

יוחאי שוורץ
הכותב הנו מפקח בניה במרכז, מומחה בשירותי פיקוח בניה פרטית ומוסדית.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב