הקלה בתוכנית הגילוי מרצון לאזרחים אמריקאים - יוני 2014
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

הקלה בתוכנית הגילוי מרצון לאזרחים אמריקאים - יוני 2014 

מאת    [ 24/06/2014 ]
מילים במאמר: 495   [ נצפה 2456 פעמים ]

 
 

מס הכנסה בארה"ב (IRS) הודיע ב – 18/6/2014 על שינויים משמעותיים בתוכניות הגילוי מרצון, מטרת השינויים הנה לאפשר לאלפי נישומים אמריקאים מחוץ לארה"ב לחזור ולעמוד בדרישה להגיש דוח מס שנתי בארה"ב בסיכון מופחת לענישה.

  תוכניות הגילוי מרצון החדשות, מיועדות לעשות התאמות לתוכנית ה - streamlined filing compliance procedure משנת 2012 ,ותוכנית (OVDP) בדגש על אזרחים אמריקאים שלא הגישו דיווחים בעבר בתום לב. התוכנית שהושקה בשנת 2012 היא היורשת של תוכניות הגילוי מרצון מהשנים 2011  ו- 2009 כאשר מאז ההשקה של התכנית הראשונה, יותר מ 45,000 נישומים אמריקאים הגישו דוחות מיוזמתם במסגרת התוכניות השונות, והכניסו לקופת מס הכנסה בארה"ב כ - 6.5 מליארד דולר.   נציב מס הכנסה האמריקאי John Koskinen טען כי התוכניות החדשות נוצרו במטרה להקל על אזרחים אמריקאים לעמוד בדרישות הדיווח למס הכנסה בארה"ב ומשקפות גישה מאוזנת כדי להבטיח שכולם משלמים את חלקם ההוגן בנטל המס בארה"ב, הוא הוסיף גם כי באמצעות התוכניות החדשות מתקבלת גמישות רחבה יותר תוך שמירה על המרכיבים המרכזיים של תוכניות גילוי מרצון קודמות.   ברקע מס הכנסה האמריקאיממשיך במאמץ להביא אזרחים וחברות אמריקאיות למצב בו מתקיים דיווח שנתי מלא על כל ההכנסות והרווחים שהופקו מחוץ לארה"ב, מס ההכנסה עובד בצמוד למשרד המשפטים האמריקאי וממשיך לחקור מוסדות פיננסים זרים בחשד ש שסייעו למשלמי מיסים אמריקאים בהימנעות מחובת הגשת דיווח ותשלום למס הכנסה בארה"ב.    בנוסף לאמור לעיל, החל מה- 1 ביולי, יחל יישום ה - FATCA ואלפי מוסדות פיננסיים זרים יתחילו לדווח למס הכנסה בארה"ב על החשבונות הזרים המוחזקים בהם על ידי אזרחי ארה"ב.   באופן עקרוני השתתפות בתוכניות תלויה ברמת הסיכון שמיוחסת למשלם המיסים האמריקאי, התוכניות מועילות בעיקר למשלמי מיסים שמוגדרים בסיכון נמוך לפי מספר קריטריונים, בניהם סכום המס שחייב הנישום וכמובן תום הלב שבהמנעות מדיווח.   השינויים בתוכנית הגילוי מרצון streamlined filing compliance procedure כוללים:


  • ביטול דרישה לחבות מס של 1,500$ או פחות מיסים שלא שולמו לשנה מסויימת
  • ביטול השאלון שהוגש עד כה
  • יש צורך להגיש הצהרה כי הדיווחים לא הוגשו בעבר בתום לב ולא במזיד

    השינויים התוכנית הגילוי מרצון (OVDP) כוללים:


  • דרישה למידע נוסף מאזרחים אמריקאים שרוצים לקחת חלק בתוכנית
  • לאור השינויים בתוכנית במקבילה כאמור לעיל, יבוטל הקנס המופחת בתוכנית OVDP
  • תחל דרישה לדיווח כל היתרות במוסדות הפיננסיים של הנישום ותשלום כל הקנסות במועד הבקשה להשתתף בתוכנית
  • הגדלת הקנס על חשבונות לא מדווחים מחוץ לארה"ב מ – 27.5% ל – 50%

  התוכניות החדשות מאפשרות דרך נוחה ויעילה לרוב אזרחי ארה"ב בישראל להגיש דוחות מס בארה"ב כחוק מבלי לספוג עונשים וקנסות, מאחר וחלק גדול מהם עומד בקריטריונים להשתתפות ב - streamlined filing compliance procedure.   יחד עם זאת החמרת הענישה בתוכנית הגילוי מרצון – OVDP מצביעה על כך שזו הזדמנות ליישר את ההדורים עם ה – IRS ושהאפשרות לא בהכרח תהיה זמינה תמיד.                                                                          

 

SMARTAX - US TAX SERVICES Office: 03-5296555 / Fax: 03-5296555 www.smartax.co.il  

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב