המכון הרפואי לבטיחות בדרכים פנה אליך? חשוב שתקרא!
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים פנה אליך? חשוב שתקרא! 

מאת    [ 05/05/2014 ]
מילים במאמר: 447   [ נצפה 2513 פעמים ]

 
 

מאת: עו"ד דנה דוד המתמחה בדיני התעבורה


המכון הרפואי לבטיחות בדרכים או בקיצור המרב"ד, הינו "הרופא" של משרד הרישוי.

מדוע משרד הרישוי צריך רופא, אתם שואלים? אז כך, בכל מקרה בו לרופא ו/או למוסד רפואי כלשהו, עולה החשש, כי קיימת אצל הנהג בעיה רפואית, אשר מטילה ספק באשר לכושר הנהיגה - מחובתם של אלו, לידע את משרד הרישוי באשר למידע זה.

המידע עובר למכון הרפואי לבטיחות בדרכים ועל פי תקנות התעבורה, רשאי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים לזמן את הנהג לבדיקות ו/או מבחנים למיניהם, אשר אלו יבוצעו על ידי המכון הרפואי ו/או מי מטעמו.

הבדיקות אליו מפנה המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הן תלוי נהג ואינן אחידות לכלל הנהגים. באופן כוללני, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים בוחן, בין היתר, את הדברים הבאים: רישום עבירות התעבורתיות אותן ביצע הנהג,רישום העבירות הפליליות הקיימות לנהג,  אשפוזים פסיכיאטרים בין אם בכפייה ובין אם לאו, מחלות ובעיות רפואיות למיניהן וכן היבטים פיסיים ונפשיים נוספים.

חשוב לציין, כי גם במקרה בו נהג מבקש להרחיב את רשיון הנהיגה שלו (לדוגמא: במקרה בו מבקש נהג פרטי להוסיף לרשיון נהיגתו נהיגה ברכב מסוג מונית), יכול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים לזמן את הנהג לבדיקות מטעמו.

ברקע הדברים אציין, כי הגעה למכון הרפואי לבטיחות בדרכים וביצוע הבדיקות כרוך באגרה של כמה מאות שקלים, אשר תשולם מכיסו של הנהג בלבד. את תשלום האגרה ניתן לבצע בדואר, באתר האינטרנט והן במכון הרפואי לבטיחות בדרכים בשעות קבלת הקהל. ישנם מקרים בהם ניתן לבקש פטור מאגרות אלו.

לאחר הבדיקות האמורות, ישנם נהגים הנקראים להופיע בפני המכון הרפואי לבטיחות בדרכים פעם נוספת וישנם נהגים אשר לגביהם אף נדרשים נתונים נוספים מהרשויות השונות וזאת על מנת וטרם גיבוש ההחלטה הגורלית - באם להתלות את רשיון הנהג או להשיבו.

פעמים רבות, נהגים נשללים אף ללא ידיעתם עקב נסיבות שונות ומשונות ומוצאים עצמם מואשמים בנהיגה בפסילה. לחלופין, ישנם נהגים אשר לגביהם אין למכון הרפואי לבטיחות בדרכים פרטים רפואיים מדוייקים וגם הם מוצאים עצמם שלולי נהיגה. לכן, חשוב שלא להתעלם ממסמכים, אשר מגיעים מהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים ו/או ממשרד הרישוי ולהציגם בפני עורך דין המומחה בתחום. 

 האם ניתן לערער על החלטתו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

כן. נהג רשאי לפנות אל ועדת ערר של משרד התחבורה הכוללת 3 רופאים, אשר ממוקמת בבית החולים תל השומר וזאת תוך 30 ימים מיום קבלת החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים להתלות את רשיונו. ועדת הערר ברת סמכות לבטל, לאשר או לשנות את החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, ולהשיב לנהג את רשיון נהיגתו!

לכן, מומלץ לשכור עו"ד אשר מבין בתחום להשבת הרשיון או אף אי התלייתו, הרי שלנו הנהגים -  הוא יקר מפז.

האמור לעיל אינו מהווה חוו"ד משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי ובכל מקרה יש להוועץ עם עורך דין לתעבורה
ליצירת קשר ללא התחייבות חייג לעורך דין לתעבורה  0544-629-639   

דנה דוד הינה עו"ד יוצאת פרקליטות המדינה, הינה עוסקת בתחום דיני התעבורה ולה נסיון עשיר בעבירות של נהיגה בשכרות, נהיגה בשלילה, שלילה על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, אור אדום, ערעורים וכיוצ"ב  


עו"ד דנה דוד, הינה חברה בלשכת עו"ד ואף משמשת כחברה בועדת התעבורה הן הארצית והן המחוזית של לשכת עורכי הדין בישראל.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב