החוק לעידוד השקעות הון
דף הבית  >> 
 >> 
הרשם  |  התחבר
מאמרים

החוק לעידוד השקעות הון 

מאת    [ 23/04/2014 ]
מילים במאמר: 316   [ נצפה 1786 פעמים ]

 
 

מדינת ישראל מעניקה הטבות מס ומענקים לעידוד תעשייה, היות והתעשייה בישראל מהווה את מנוע הצמיחה של הכלכלה הפנימית והחיצונית כאחד. עידוד פעילות תעשייתית מגדילה את התעסוקה במדינה, כמו כן מרבית היצואנים מיצאיים את סחורתם מחוץ לישראל בדרך זו מתחזק המטבע המקומי וכלכלת המדינה כאחד.

מטרת חוק לעידוד השקעות הון להגדיל את כושר היצור של המדינה, ליצור תעסוקה והרחיב את היצוא לחו"ל. לצורך כך מעניקה המדינה הטבות מס ומענקים להתאם לקריקריונים שנקבעו בחוק. מענק מתקבל בגין השקעה בהקמה או הרחבה של מפעל ייצור או בית מלון באיזור פיתוח א' רשימת איזורי הפיתוח מתעדכנת כל תקופה בהתאם לקריטריונים שנקבעו בחוק אשר עיקריהן הם עידוד תעסוקה של איזורי פיתוח.

החוק כולל שני מסלולים: מסלול מענקים ומסלול הטבות המס, המשמעות היא שאין חובה לבצע הרחבה או הקמה של מפעל על מנת להינות ממסלול הטבות המס. רצוי להיוועץ עם רואה חשבון לצורך מקסום ההטבות המוענקות מהחוק לעידוד.

מסלול מענקים - לצורך קבלת אישור מפעל מאושר הזכאי למענקים נדרש לפנות למנהלת ההשקעות באמצעות הגשת תוכנית השקעה מפורטת. תהליך אשר אורך מספר שנים למשך תקופת ההשקעה כמפורט בכתב האישור. אחד התנאים המהותיים להכנס לתחולתו של החוק הוא עמידה בדרישות מפעל תעשייתי בר תחרות כמפורט בחוק.

מסלול הטבות המס - כמו כן מעניק החוק הטבות מס לפעלים תעשייתים ברי תחרות, במילים אחרות על מנת לקבל את הטבות המס נדרש  המפעל לעמוד בתנאים מצטברים אשר עיקריהם הינו תהליך ייצור ויצוא. לקריאת התנאים לחץ כאן.

הגדרת מפעל תעשייתי הינה רחבה והיא כוללת פעילויות יצור לרבות ייצור תוכנה ואף אנימציה!! לצורך דרישת הטבות המס ניתן לפנות לפקיד השומה באמצעות הגשת דוח (המסלול הירוק) או באמצעות בקשה להחלטת מיסוי (רולינג) למעט מקרים שבהם חלה חובה לפנות לפקיד השומה לקבלת רולינג טרם בקשת הטבות המס מכח החוק לעידוד השקעות הון.

עקב מורכבותו של החוק לעידוד השקעות הון אנו ממליצים להיוועץ עם מומחה בתחום טרם פניתיכם למנהלת ההשקעות ורשויות המס.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב