החוק לנפגעי פוליו
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

החוק לנפגעי פוליו 

מאת    [ 30/03/2014 ]
מילים במאמר: 453   [ נצפה 1790 פעמים ]

 
 

בשנת 2007 חוקק חוק הפיצוי לנפגעי פוליו. מטרתו של החוק הוא לפצות את נפגעי הפוליו, וזאת מכיוון ששיטות הטיפול שהיו נהוגות בעבר בחולי פוליו התבררו כשגויות מיסודן וגרמו לסבל, נזק רב, כאבים פיזיים ונפשיים. מטרתו של עדכון החוק והרחבתו גם לאילו אשר חלו בחו"ל וקיבלו בארץ טיפול בשל מחלתם, הוא לבטא מחויבותה של המדינה כלפי אילו שטופלו בארץ, מכיוון שבאותן שנים שטיפלו בחולי הפוליו, שיטות הטיפול הנהוגות היו זהות בארץ ובחו"ל ולמדינה חלק בהשפעתם על הנפגעים.

מקבלים פיצויים

נפגע פוליו אשר ועדה רפואית קבעה לו לפחות 20% נכות או מוגבלות בניידות בשל מחלתו, יקבל מענק חד פעמי בתוספת קצבה חודשית.

המענק החד פעמי ינוע בין 60,465 ש"ח ל 145,119ש"ח ותלוי באחוז הנכות שנקבע.

הקצבה החודשית המקסימאלית 4545 ש"ח.

נפגע פוליו אשר נקבעו לו פחות מ 20% נכות, יקבל מענק חד פעמי ע"פ חישוב סכום הקצבה החודשית היחסית שהייתה משולמת לו אילו היה מקבל קצבה כפול 70.

תביעה לפיצוי של נפגעי פוליו

החולים במחלת הפוליו חלו לפני לפני שהיה תיעוד מסודר באשר למחלה, בתי חולים רבים אשר טיפלו בחולים נסגרו, חלק מהתיקים הרפואיים הושמדו, וחלקם מפוזרים בארכיונים שונים. יתר על כך רבים מהחולים היו תינוקות קטנים שאינם יודעים פרטים אודות אופן הטיפול בהם והמקום בו אושפזו.

מעבר לכך, אחוז גבוה של החולים במחלה, נותרו אם בכלל עם מגבלה קלה עד בינונית שלחלקם היא כלל אינה משמעותית וזאת הסיבה שמעולם לא היו בבירור רפואי. הם חיו עם המגבלה ובמרבית המקרים היא לא השפיעה על קיום אורח חיים תקין לחלוטין.

כלומר חולים רבים במחלת הפוליו נמצאים בשטח האפור הזה של ליקוי קל עד בינוני ומגיע להם פיצוי, ואף אם יש צורך לפעול בכדי שיתקבל פיצוי שווה וכדאי לעשות זאת, ולו בכדי להבטיח אפשרות לתביעה בעקבות החמרת המחלה.

מסיבה זו לחולי פוליו מומלץ להיעזר בחברה למימוש זכויות אשר מתנהלת מול כל הארכיונים הרלוונטיים בארץ, מפנה לבירור נוירולוגי ובדיקות שאמורות לבסס את העובדה שמדובר בנפגע פוליו, החברה עושה את כל הפעולות האפשריות בכדי שהתובע יוכר כנפגע פוליו.

כפל קצבאות והטבות נוספות

ישנם נפגעי פוליו אשר לקותם בשל המחלה היא חמורה וקיבלו בטרם כניסת החוק לתוקפו קצבת נכות ולעיתים אף קצבת ניידות, ומגיע להם בנוסף גם פיצוי על פי חוק פיצוי נפגעי הפוליו. לעניין נפגעי פוליו יש כפל קצבאות ומבחינה טכנית ניתן לקבל גם קצבת נכות גם קצבת ניידות וגם פיצוי פוליו.

החמרת המחלה  פוסט פוליו – בדיקת זכאות מחודשת

תסמונת פוסט פוליו הינה החמרה במצבם התפקודי של חולי פוליו שמתבטאת בחולשת שרירים גוברת, חולשה חדשה בשרירים שהיו בריאים, עייפות וכאבים מפושטים, נטייה לנפילות ושברים. במצב של פוסט פוליו מומלץ לבחון שוב את הפיצוי שמתקבל, יתכן בהחלט שלאור ההחמרה כדאי יהיה לגשת לתהליך של החמרת מצב על מנת שוועדה תעריך את גודל ההחמרה, אחוז הנכות שנובע ממנה והשפעתו על הפיצוי החודשי שיתקבל.

נכתב ע"י החברה המרכזית למימוש זכויות


החברה היחידה שמבטיחה פתיחת תיק חינם ותשלום רק על בסיס הצלחה.


http://www.yourrights.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב