אמא של רופא"חדש" מזועזעת
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

אמא של רופא"חדש" מזועזעת 

מאת    [ 30/03/2014 ]
מילים במאמר: 645   [ נצפה 1217 פעמים ]

 
 

  אמא של רופא"חדש" מזועזעתבני סיים זה עתה 7 שנים תמימות של לימודי רפואה והחל לשרת"בקודש". (כך הרגיש לפני שהתחיל) . עתה הוא עובד בבית חולים כסטג'ר וחוזר הביתה כל יום המום,מושפל, מבוזה, מדוכא שפוף וכועס.
החולים אותם נשבע לשרת נאמנה ללא משוא פנים מדברים אל הרופאים בחוצפה, בהתנשאות, מרימים עליהם קול, מניפים ידיים, ומקללים.

לא להאמין!!! 3 רופאים בלבד (כן, זו לא טעות , 3 רופאים) מתרוצצים ללא הפסקה ב...ין 40 חולים שהגיעו למיון כל אחד בגלל מצוקה קשה כזו או אחרת שתקפה אותו. לזה כואב נורא וזועק לעזרה, לאחר קשה לנשום ומרגיש שימות אם לא תגיע עזרה, לאחר הבטן התנפחה וזה נורא, ועוד ועד מצבים קשים ודחופים .

.על כולם נגזר לחכות,... לחכות.... ולחכות.... .כמה זמן? כמה זמן אפשר לחכות בכאבים?

לא יאומן!!!!! שעתיים.. שלוש שעות...יחכו כולם עד שרופא אחד מהשלושה שכל הזמן מתרוצצים בין החולים יגיע לבדוק אותו.
ובחלל חדר המיון רעש מהומה,החולים מוחים. דורשים, מכתיבים, ....
- "דוקטור תבוא עכשיו אלי אני שוכב כאן מעל שעתיים בכאבים עזים, דוקטור, דוקטור איפה אתה? למה אתה לא עונה לי .???. ומסנן קללה ים תיכונית עסיסת.
-" דוקטור איפה התיק שלי "? מתנשף חולה שהתפרץ קודם לכן לחדר התיקים ולא מצא שם את תיקו. באצבע מורה המתקרבת לגוף הרופא מצווה עליו " לך תביא את התיק עכשיו, מיד." יא בן...." קללה מחוצפת.
-"דוקטור דוקטור כבר שעתיים שאנחנו כאן. אמי בכאבים עזים.. לפחות תן לה משכך כאבים"
-"איך אתן תרופה ,עלי לבדוק אותה קודם לכך, "עונה לו בני בשקט
-תבדוק אותה יא דוקטור תבדוק אותה" ,
עלי לבדוק 5 חולים אחרים לפניה. מסביר בני בנימת התנצלות (הוא למד באירופה, שם מדברים בנימוס). הרופא הבכיר חולף בין המשוחחים ואומר לבני תוך כדי המשך ריצתו שלו לעבר החולה הבא, "מה אתה מדבר כל כך הרבה ,אין זמן, כאן כל דקה חשובה, לך מיד לעזור לחולה הבא. וחוץ מזה אם יטרידו אותך ויפריעו לך לעבוד תקרא לאיש בטחון.........."

"איש בטחון!?...איש בטחון !?.... כאן בבית חולים, במקום שאני בא לעזור לאנשים האלה אני צריך איש בטחון שיגן עלי מפניהם? מה ,אני בשדה קרב? מה קורה כאן.? "

ואני- אמא של הרופא "החדש"- אומרת לכם
מישהו כאן חוסך על גב הרופאים, במקום להביא למיון עוד 5-6 רופאים שיתנו עזרה כמו שצריך מצמידים איש בטחון לשלושת הרופאים המתרוצצים ממיטת חולה אחד לשני.

החולים כועסים בצדק. בצדק מוחלט , מה זה הזלזול הנורא במתן שרות כושל ובלתי מכובד לחולה. גם הרופאים צודקים בכעסם, הם סובלים, העבודה שלהם הופכת לסיוט ,הרופאים מנוצלים ונסחטים עד תום.

למה מגיע לרופאים יחס מנצל ומזלזל כזה?? ממערכת הבריאות, ממדינת ישראל? מהחולים?

בני הגיע לבית חולים עם תחושת שליחות חזקה כמו זו שהיתה לו בהיותו מפקד מצטיין בקורס קצינים. ועכשיו לבושתי הוא מושפל, מבוזה, מדוכא שפוף וכועס.

גם במחלקה הפנימית שעל פי התקן צריכים להיות בה 11 רופאים נמצאים בפועל 6-7 רופאים המטפלים ב 40 חולים.
מה קורה כאן? זה ממש פשע. חבלה. החולים לא זוכים לטיפול מייטבי.

מה עלי להגיד לו? תתרגל,,, ככה זה במדינה שלנו...מערכת הבריאות לא מתפקדת ,היא בקריסה טוטלית, כלום לא יעזור לשפר אותה. ... או לצפצף על כל קובעי המדיניות שמנצלים והופכים את הרופאים ואותו לפרייארים ובכאב לב להציע לו לבחור מקומות אחרים על פני הגלובוס הגדול שם רופאים יכולים לעבוד בכבוד.

ראו התקן למספר רופאים בהתייחס לחולים.

התקן הקיים של הרופאים נקבע ע"פ ההסכם הקיבוצי (נספח ד', הסכםתקנים מתאריך 29/11/76) וע"פ "הסכם ברבש" (סיכום לגביתוספת מיטות ותקנים. מכתב מנכ"ל משרד הבריאות גב-5064 לעניין קווי התורנויות ר' מתאריך 18/3/97).

ע"פ ההסכם הקיבוצי, בבתי החולים הכלליים נקבע תקן של רופא אחד על כל 5 מיטות, וזאת בנוסף לתקן של מנהל מחלקה ל - 30 מיטות הראשונות. על כל 8 מיטות נוספות התווסף רופא אחד.
ע"פ"הסכם ברבש" סוכם על תוספת חד-פעמית של תקני רופאים וקווי תורנויות.התוספת הינה מעבר לתוספת התקנים המתחייבים מחישובי התקנים כתוצאה מההסכם הקיבוצי ומפסיקתהבורר גולדברג. (רלוונטי למחלקות פנימית,כירורגית וילדים)

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב