האם יש תלות בין רואה החשבון למנהל החשבונות
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

האם יש תלות בין רואה החשבון למנהל החשבונות 

מאת    [ 17/03/2014 ]
מילים במאמר: 303   [ נצפה 1846 פעמים ]

 
 

רואה החשבון נדרש לבצע עבודת ביקורת על הדוחות הכספיים של החברה, אך פעמים רבות משרד רואה החשבון מעניק בנוסף לעבודת הנהלת החשבונות גם עבודת ביקורת על הדוחות הכספיים, נשאלת השאלה האם קיימת תלות? שהרי התלות עשויה לפגוע בתהליך הביקורת על הדוחות הכספיים. היות ונדרשת הפרדה בין הגוף המבקר לבין הגוף המתעד.

אין ספק כי משרד רואה חשבון יכול לספק את מגוון השירותים, גם מתן הנהלת חשבונות וגם מתן עבודת ביקורת דוחות כספיים, כל עוד לא מדובר בביקורת של חברה ציבורית ובנוסף לכך קיימת הפרדה בין הגוף אשר מבצע את הנהלת החשבונות לבין הגוף המבקר של הדוחות הכספיים. כלומר נדרשת הפרדה בין ביצוע הנהלת החשבונות לבין ביקורת הדוחות הכספיים

אחד התנאים המהותיים ביותר לביצוע ביקורת הדוחות הכספיים באופן נאות היא יצירת דוחות כספיים באופן שאינו תלוי, כלומר על המבקר להיות נטרלי בעת ביצוע ביקורתו בדוחות הכספיים. ביצוע הנהלת החשבונות וביצוע הביקורת אינו מהווה תלות אך לא יתכן שמי שתעד את הדוחות הכספיים יבקר אותם.

אז איך ניתן להמנע מכך, הדרך הטובה ביותר להמנע מכך היא הפרדת תפקידים במשרד, כלומר במשרד רואה החשבון יהיה מי שיבצע את הרישום ויהיה מי שיבקר אותם כך שתחול הפרדה בין הישויות הפועלות במשרד. 

יש לציין כי הפרדה זו נדרשת רק לביצוע הביקורת על הדוחות הכספיים ואינה נדרשת למתן עבודה אחרת שהרי, בחברות פרטיות רואה החשבון המבקר יכול לתכנן את פעילותה הכלכלית מיסויית של החברה במקביל לביצוע הביקורת על הדוחות הכספיים, דבר אשר אינו מתאפשר בביקורת של חברות ציבוריות.

כל רואה חשבון צריך לדעת מהם הקווים המנחים בעת ביצוע עבודת הביקורת המפורסמת על ידי מועצת רואי החשבון בישראל. אך למרות פרסומים של גורמים זרים במשק כי משרד רואה חשבון לא יכול לתת את כלל השירותים, ברצוננו לציין כי אמירה זו אין בה שום נפקות מעבר לתועלת אישית בלבד של אותם גורמים וזוהי למעשה פרסומת עקיפה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב