ממה פטור עוסק פטור
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

ממה פטור עוסק פטור 

מאת    [ 17/03/2014 ]
מילים במאמר: 314   [ נצפה 2591 פעמים ]

 
 

פעמים רבות אני פוגש אנשים אשר טוענים כי הם עוסקים פטורים ולכן אינם נדרשים לנהל חשבונות או כל פעילות תיעוד אחרת לצרכי מס הכנסה, האמת היא שהפטור הוא רק בנוגע למס ערך מוסף. המשמעות היא שלצרכי מס הכנסה וביטוח לאומי אתם חייבים במס כמו כל יתר הנישומים. אומנם אינכם חייבים במינוי רואה חשבון אך הדבר מומלץ אם אתם מעוניינים לקדם את עסקכם.

האומנם דרישות ניהול הספרים מעוסק פטור הם מצומצמות יותר, היות ומכוח פעילותו הדלה הוא זכאי להקלות בניהול ספריו, בהתאם להורואת ניהול ספרים עוסק פטור נדרש לנהל חשבונית קבלה, תקבולים ותשלומים ותיק תיעוד חוץ. אין חובה כי על עוסק פטור לנהל ספר הזמנות או ספר חשבונית עסקה. אך עוסק פטור אשר מעוניין להסיר דאגה מליבו, ואינו מעוניין להגיע אם רשויות המס לוויכוחים אין סופיים רצוי שינהל גם ספרים אלו.

ניהול ספרי חשבונות באופן תקין גם אם אינו נדרש לכך עשוי לסייע לכם להבין את פיעלותכם העסקית לצורך ניהול כספים בעסק שלכם.

נחזור לשאלה שבכותרת, עוסק פטור אומנם פטור מדיווח חודשי למע"מ ומתשלום מע"מ עסקאות אך הוא חייב בתשלום מקדמות למס הכנסה ודמי ביטוח לאומי ככל העסקים. אין ליחס חשיבות מופחתת לפעילות זו היות ואי ניהול נכון עשוי להחייב אתכם בקנסות מנהליים אשר אינכם מעוניינים בהם.

לכן ראשית יש להסדיר את הנושא טרם קבלת חובות מס, כמו כן בתום שנה עוסק פטור נדרש להגיש דוח על כל הכנסותיו לצרכי מס הכנסה, לא רק על הכנסותיו העסקיות אלא על כלל הכנסותיו בין אם עסקיות ובין אם לא, וגם על הכנסות בין זוגו. לאחר הגשת הדוח עשוי להתקבל בידי העוסק הפטור אישור מרשויות המס בגין חובותיו או זכויותיו לתשלום או להחזר מס בהתאם למקדמות ששולמו על ידו.

לאחר מכן התקבל אישור מהמוסד לביטוח לאומי בנוגע לחבות דמיט הביטוח הלאומי או החזר אם קיים באשר לדמי ביטוח לאומי ששולמו בחסר או ביתר. אי תשלום הסכום במועד עשוי לפגוע בזכויותיכם בביטוח לאומי.   

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב