חשיבות ייעוץ פנסיוני לעמיתי קרן הפנסיה של לשכת עורכי הדין
דף הבית  >> 
 >> 
הרשם  |  התחבר
מאמרים

חשיבות ייעוץ פנסיוני לעמיתי קרן הפנסיה של לשכת עורכי הדין 

מאת    [ 11/03/2014 ]
מילים במאמר: 416   [ נצפה 921 פעמים ]

 
 

קרן הפנסיה של לשכת עורכי הדין

בשנים האחרונות סובלות קרנות הפנסיה מחשש לפגיעה ברמה טובה ועד לפגיעה משמעותית במאזן האקטוארי שלהן וזאת בשל שיעורי הריביות הנמוכים במדינת ישראל. הבעיה נובעת מכך שבעוד שכספי העמיתים מושקעים באפיקים שונים המושפעים בצורה ישירה מהריבית אותה מכתיב בנק ישראל, גובה הקצבה שמקבלים העמיתים מבוסס על ריבית גבוהה משמעותית

,מצב המערער את היחס שבין הכספים הנכנסים לקרן לאלה היוצאים ממנה.

תופעה זו מתעצמת ככל שהקרן קטנה יותר וככל שהפער בין הכספים הנכנסים ליוצאים גבוה יותר. דוגמה טובה לכך אנו רואים בקרן הפנסיה של לשכת עורכי הדין.

קרן זו שנשחבה במשך שנים לקרן מאוזנת ולכן לא הועברה לניהול מיוחד של המדינה כפי שקרה למספר קרנות גדולות (מבטחים הותיקה, מקפת הותיקה , קג"מ ועוד) נמצאת בשנים האחרונות בגרעון אקטוארי משמעותי ממנו עד עתה לא הצליחה להתנער.

בעיה נוספת בקרן זו המדירה שינה מעיניים של העוסקים ב ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי נעוצה בעובדה כי לא ניתן לצרף אליה עמיתים חדשים, עמיתי הקרן מתבגרים ועת עת מעבר של העמיתים ממצב של חוסכים למלאים מגדיל את יחס הגמלאים בקרן. במציאות שכזו הסיכוי לגידול בהכנסות ביחס להוצאות אפסי ותלוי אך ורק בהישגי הקרן בהשקעותיה הפיננסיות.

שנת 2013 הייתה שנה קריטית מבחינת הקרן במהלכה נעשה ניסיון לשנות את אופן חישוב קצבת הזקנה ומעבר משיטה של רכישת מנות לשיטה המקובלת בקרנות החדשות (פנסיה צוברת). ניסיון זה לא צלח וביולי 2013 פיטר המפקח על הביטוח את כל הנהלת הקרן ומינה לה מנהל מיוחד מטעמו. אם לא די בכך בוצעה בקרן הפחתת זכויות לעמיתים החוסכים ולגמלאים כך שבמקום לקבל קצבה של 1,000 ש"ח יקבל הגמלאי 993.5 ש"ח.

את השאלה "מה צופן עתידה של הקרן?" נאלץ להותיר לנביאים מה שבטוח זה שללא התערבות יזומה מצד הממשלה המקום לאופטימיות באשר לעתיד הקרן זעום.

אז מה עושים לדעת יועצים הפנסיוניים מקצועיים? על פי ידיעון לעמית שהפיצה הקרן בשנת 2012 ומופיע באתר האינטרנט בפני החוסך עומדות שתי אפשרויות. האחת להמשיך את ההפקדות עד הגיעו לגיל פרישה ציטוט מהידיעון " לא ניתן להפסיק תשלומים במהלך תקופת החברות - אין אפשרות להקפיא זכויות בקרן". החלופה השנייה הינה לפדות את הכספים צעד שיגרור באופן מיידי תשלום קנס בשיעור 35% לפחות על משיכה שלא כדין.

כיצד נוכל במהלך קבלת ייעוץ פנסיוני אצל בעל רישיון להחליט על מהלכינו ללא פגיעה בזכויותינו?

רק עיון מעמיק בתקנון הקרן על ידיי יועץ פנסיוני מקצועי יביא למציאת חלופה שלישית אותה משום מה "שכחו" לציין באותו ידיעון.

?

?

דני טל מנכ"ל פורשור מומחים בע"מ - תאגיד ייעוץ פנסיוני מערכת מומחים יועצים פנסיוניים ובדיקות תשלומים לחברות ביטוח  יועץ פנסיוני בכיר ומוסמך להגשת חוות-דעת מומחה בבימ"ש

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב