דמעת העשוקים
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

דמעת העשוקים 

מאת    [ 24/02/2014 ]
מילים במאמר: 409   [ נצפה 3080 פעמים ]

 
 

 

ציטוט: "ושבתי אני, ואראה את-כל-העשקים, אשר נעשים, תחת השמש; והנה דמעת העשקים, ואין להם מנחם, ומיד עשקיהם כח, ואין להם מנחם".  (קהלת פרק ד.א)

נשמה עשוקה היא נשמה היורדת לעולם בזמן בו מידת הדין מתוחה על העולם, על כן בהיותה בעליונים וטרם ירידתה לעולם היא נעשקת בכף המאזניים. כתוצאה מהעשיקה נשמה זו נידונה לחיי עוני, מחסור וסבל. קודם התעברותה בגוף הוולד היא משתלשלת לעולם, עוברת דרך מערכת עולמות הנקראות ספירות, בהם היא לומדת ושואבת כוחות של יכולות וכישורים. כגון: תכונות אופי, פוטנציאל של אירועים שיתרחשו בחייה עלי אדמות, כישורי אמנות, למידה, סובלנות, כעסים ועוד....                                

בשעת הלידה מתעבר עם התינוק כח שלילי המתלווה עמו במשך כל ימי חייו. כח זה נקרא יצר הרע לכן נאמר על האדם:  (בראשית ח-כ"א) "כי יצר לב האדם רע מנעוריו". לאדם ישנם שתי דרגות של נפש אחת בהמית ושנייה רוחנית, ויצר זה חבוי בנפש הבהמית שבאדם.

תכונותייה של הנפש הבהמית נוטה לתכונות החיה, מאחר ומקורה מהצד השלילי והחומרי. אנשים שאצורה בהם נפש זו נוטים לעשוק, לגזול, לרצוח, לקלל ופעולותיהם שליליות. בנוסף נטייתם אחר ממון, חומר, זהב, מותרות ויחסי אישות הם ללא מעצורים וגבולות. דחף זה נובע מכך שטמונה בהם נפש בהמית, וכתוצאה מרדיפה להשיג את החומריות עושקים אחרים ללא רחמים.

נשמה עשוקה אף על פי שמהותה הפנימית טהורה, היא נשלטת על ידי מידת הדין, ומסיבה זו ישנה הגנה יתרה עליה. למרות זאת אותם בני אדם שחבוייה בהם נפש בהמית מנצלים נשמות עשוקות אלו, ואדם בו אצורה נפש רוחנית חש צער וחמלה על אותם נעשקים. (לא לכל אדם עני יש נשמה עשוקה).

ואלו העושקים בסופו של דבר משלמים על כך,  לכן נאמר על האדם: "טוב לו אם אינו מהעושקים ואינו מהנעשקים". מאחר ונסתר מהאדם חשבונות שמיים הכל חוזר בגלגל, מי שהיה מהעושקים בחייו הקודמים הופך להיות נעשק בחיים אלו, מאחר והנעשקים לא בחטאייהם נידונו לעוני וחרפה.

""משבח אני את המתים שאין אדם עושקם. וטוב המתים משניהם (מהעושקים והנעשקים) שאינם רואים זאת

תכונות האדם מוטבעים בו מטבע הבריאה, ועיקר מעשיו בין טוב או רע נובעים מכוח בחירתו החופשית, ככל שהרוע שולט ומתפשט בעולם, השפעתו ניכרת על היחיד ועל הכלל בעולם, אם מבחינה כלכלית, ביטחון, מלחמה, גזל, רצח ועוד. למרות שהפרט אינו נוטל חלק בזה, הוא נכלל גם בין הנפגעים, כפי שצדיק אמת אחד אשר חוטא גורם להסרת ההשגחה העליונה מהעולם ומביא חורבן על הכלל.

כיום אנו בעידן בו לרוע יש אחיזה ושליטה על חיינו, על כן מידת הדין מתוחה על העולם כתוצאה מכך יותר ויותר נשמות עשוקות משתלשלות לעולם, ועמם מתחזק בעולם הרעב והעוני.

 

sionathacker.net    לקריאה נוספת ובהרחבה תוכלו לקרוא בספר "סוד הניצוץ האלוקי"     


ציונה טאקר עוסקת בחיזוי על פי הקבלה, הדרכה ופתרון לבעיות בחיים, כתיבה  וציור.


   sionathacker.com ציונה אמנות:             


 צור קשר לשאלות, חיזוי או חוגי בית.        

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב