מיסוי שכר דירה למגורים
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

מיסוי שכר דירה למגורים 

מאת    [ 27/12/2013 ]
מילים במאמר: 359   [ נצפה 2163 פעמים ]

 
 
לאחרונה, בהתאם להחלטת מנהל רשות המסים התהפכה המגמה והוחלט להגביר את האכיפה בתחום השכרת הדירות,. באחד מן המקרים, הגיעו המבקרים לווילה על סמך מידע מוקדם,וגילו כי מעל לבית הפרטי קיימות ארבע יחידות דיור המושכרות כשנתיים, כאשר הן הניבו לבעל הבית הכנסות של כ-120,000 ש"ח לשנה עליהן מעולם לא דיווח. ניתן לחלק את הכנסות השכירות לשלוש קטיגוריות:

    •  הכנסות שכירות פטורות בסכום של עד וכולל 4980 ש"ח לחודש. משכירים אלו פטורים מתשלום מס.
    •  הכנסות שכירות הממוסות בשיעור של 10% מהכנסות השכירות בלבד ללא אפשרות לקיזוז הוצאות הקשורות להכנסות השכירות.
    •  הכנסות שכירות הממוסות בשיעור מס שולי היכול להגיע עד 50 אחוז מהכנסות השכירות. כנגד הכנסות אלו ניתן לקזז הוצאות הנובעות מהשכירות ולשלם את המס על היתרה בלבד.
  תקלות המיסוי השכיחות של משכירי דירות מגורים משכירים רבים אינם ערים לקיומה של תקרת פטור ואינם מדווחים ומשלמים מס על הכנסות הגבוהות בהרבה מהתקרה הפטורה. המשמעות של אי דיווח על ההכנסות ואי תשלום המס יכול להוביל לחיובי מס גבוהים ובמקרים מסוימים אף לפתיחת הליכים פליליים וענישה פלילית הנעה בין קנסות למאסר בפועל. רשויות המס הגבירו בשנה האחרונה את המערך המודיעיני לאיתור דירות מושכרות אשר לא מדווחת ההכנסה בגינן. כמו כן בעקבות מבצעים מרוכזים של המלשינון הגיע מידע מודיעיני רב על משכירי דירות אשר לא מדווחים על הכנסותיהם משוכרי דירות. בעיה שכיחה נוספת אשר הגיעו לטיפול משרדנו הינה הסבת הכנסות השכירות לבן משפחה קרוב. יש לשים לב כי על הכנסות השכירות להיות מדווחות אך ורק על ידי העל הנכס. הסבת הכנסות השכירות לבן הצעיר או להורים המבוגרים עלולה להיחשב כהסבת הכנסות ויכולה להגיע לכדי הליכים פליליים כנגד מסב ההכנסות. הסבת הכנסות לבן משפחה ששיעורי המיסוי שלו נמוכים הינה תופעה שכיחה אך לא כל משכירי הדירות מודעים לחומרתה.

 

מקרה נוסף הינו של בעלי דירות אשר מפצלים את דירותיהם או כאלו שבבעלותם מספר רב של דירות מגורים. רשויות המס פועלות בחודשים האחרונים לאיתור בעלי נכסים מרובים וטוענים שיש להם פעילות עסקית של השכרת דירות מגורים. הכנסות אלו חייבות במס בשיעור שולי גבוה ולא בשיעור מוטב של 10 אחוז. מקרים אלא עשויים להביא לחיובי מס עצומים. במצבים של מחלוקות עם רשויות המס או חשש למחלוקות קיימות אפשרויות רבות להקטין את גובה חיוב המס מדמי השכירות ולצמצם נזקים צפויים הנובעים מהתנהלות שגויה.

הנכם מוזמנים לבקר ולהנות ממאמרים נוספים באתרנו:  http://taxfirm.co.il/


קובי כהן – משרד עורכי דין מיסים


רח' שדרות שאול המלך 8,  תל אביב 6473307  נייד: 050-6210162 טל: 03-5296666 פקס: 03-5296667    

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב