שיפוץ נכון לחדר האמבטיה
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

שיפוץ נכון לחדר האמבטיה 

מאת    [ 18/12/2013 ]
מילים במאמר: 864   [ נצפה 1546 פעמים ]

 
 

מאמר:

כל מה שרצית לדעת על שיפוץ או התקנת חדרי אמבטיה בסטנדרט גבוה.

 

הצנרת: יומלץ על צנרת פלסטית רצוי בתוספת נחושת. דוגמת מצר פלסט דרג א. יומלץ על חיבורים לחיצים – כפי שהיה מבוצע רק בבתי מלון. זאת למניעת כשל ידוע בהברגות נחושת (של טפטוף איטי הנמשך שנים עד גילויו). החיבור הלחיץ נקי מסכנה זו.

מיגון הצנרת: בבטון רצוי בזיון רשת. אין מצב של צנרת גלויה על הקרקע.

אסלה תלויה : להיט בשנים האחרונות. יש לבצע עיגון בבטון יצוק ולעיתים בזיון

ברזל 10,12 כיוון שהתקנה בקיר בלוק רגיל ללא ביטון תגמר בתלישת האסלה

ממנו.

צנרת ביוב ודלוחין. להקפיד על ריבוי קופסאות וחסמי ריח. יש להתקין ניקוז מכונת כביסה ומזגנים בקיר חדר האמבטיה שיקושר לביוב.

משאבת לחץ- בקומות גבוהות או בבתים ישנים. בלעדיה אתה תתקלח עם קשית. זרם מים חזק במקלחת הוא תמצית ההנאה מהבית כולו. יש להקדים ולבדוק לחץ המים הקיים ועל פיו לקבוע את סוג המשאבה- אם בכלל.

ברזים היוצאים מן הרצפה. היום קיימים ברזים שעלותם כמו משכורת של שחקן כדורגל באנגליה בעונה מוצלחת. אלו יוצאים מהרצפה -  חיצונית לאמבט

ומזרימים את המים פנימה. נדרשת עבודת מדידה מדויקת במיוחד של הצנרת, עיגוני המתכת והפתחים בריצוף. בלעדי הדיוק- כל ההתקנה נפגמת.

הדילמה הנצחית של המקלחון:  אם או בלי אביזר- אגנית? או מדוע ליקויים במקלחונים ללא- אגנית- הפכו למכת מדינה? למקומות בהם קיימת פעילות אינטנסיבית של מתקלחים- מומלץ על התקנת אגנית יצוקה בתוך מקלחון סגור. ניתן להתקלח כמו שצריך ללא הטבעת הסביבה וחזרה למראה מוקפד במהירות יחסית. במקומות בהם האסטטיקה מעל לכול ומעוניינים בכך

שהריצוף ישמש את רצפת המקלחון- ללא אגנית עליונה- יש לדעת כי התקנה זו חייבת להיות יקרה משמעותית שכן תחת לריצוף חייבת להבנות "שוקת מבטון"

אטומה עם דפנות שימנעו גרירת רטיבות מתחת לריצוף המקלחון אל כל חדר האמבטיה ואל חדרים סמוכים. לפיכך, מקלחון ללא אגנית חייבת להיות יקרה משמעותית מהתקנה ע"ג ריצוף. בעוד שבארץ- חושבים בטעות לחסוך את עלות האביזר באמצעות ניצול הרצפה לניקוז המים במקלחון והתוצאה- הרטבה נרחבת בכלל הדירה.

היכן יש להתקין איטום?  בכל קירות ודפנות האמבט וכן בכל קירות המקלחון המחופים קרמיקה. וכן תחת לרצפת חדר האמבטיה כולו. רצוי איטום ייחודי המאפשר הצמדת הקרמיקה ישירות לקיר ולאיטום. עניין המחייב יישור מקדים

של הקירות. יש בכך לחסוך  בעובי החיפוי הקרמי ולהרוויח מקום. מומלץ על שתי מערכות איטום צמנטית ופוליאוריטנית. עניין המחייב מיומנות ובקיאות

של הקבלן. זו הסיבה שמעדיפים את יוסף איזנשטדט כמבצע יחיד השולט בכל

הטכנולוגיות לכדי מוצר אחד מושלם.

האם ניתן להשתמש בקירות גבס או להעדיף בניית בלוק? יש להימנע ככל האפשר מהתקנת מחיצות גבס היורדות מתחת לריצוף. לעולם יש להעדיף בניית קירות בלוק שכן הללו עמידים בנזקי מים עתידיים וההפרש בעלויות

אינו מצדיק את הסיכון. השימוש בגבס מוצדק רק באלמנטים תלויים כגון קרניזי- תאורה, נישות בקירות ונוספים- שאינם סמוכים למעברי צנרת או

תחת פני הריצוף.

מה גובה החיפוי הקרמי הנדרש בקירות אמבטיה? 220 ס"מ לכל הפחות.

אחרת הצבע נרטב ומתפתחים עובשים. מומלץ לחפות עד לתקרה.

כיצד מתקינים אמבט באופן נכון וראוי?  מאחורי האמבט יש למלא בחול

לדיפון ולמען קבלת "קונטרה" ללחץ שמפעיל המשתמש. מומלץ לא להתקין

מוצרים גמישים למניעת קבלת מרווחים והרטבה בחיבורי האמבט והקירות.

יש להשלים את הדיפון מאחורי האמבט באמצעות פוליאוריטן מוקצף.

את דופן האמבט חייבים להחדיר לקיר- תחת לטיח ותחת לחיפוי הקרמי. בכול מצב אחר יכשלו חומרי האיטום כולם ורטיבות רבה תעבור את דפנות האמבט ותהיה כלואה תחת לריצוף ותרטיב קירות החדר הגובל עם חדר האמבטיה.

כנ"ל לגבי התקנת שיש במטבח ובכיור- לפני הקרמיקה בהחדרה אל תוך הקיר תחת לטיח.

 

מה בנוגע למכשירי ונטה? התקנתם מומלצת תמיד אבל מתחייבת – ללא כל

פשרה – בחדרי אמבטיה הצמודים לחדרי שינה. בחורף האוורור לא קיים בימי גשם, ומועט בימים קרים- אם בכלל. על כן נוצר דרך קבע עומס לחות בחדר שינה, עיבוי כבד ע"ג חלונות ומתפתחים עובשים ופטריות אשר כובשים ארונות בגדים, תקרות ומשטחים נסתרים. התופעה רווחת אך נמנעת בהפעלת ונטה המשחררת עודפי לחות ללא צורך בפתיחת חלון.

אביזרים. אין להתפתות למוצרים עיצובייםאלא אם משרתים אותך באופן המוצלח ביותר. השוק מוצף בכיורים וברזים שהשימוש בהם מיגע ולא נוח.

קודם לכול יש לבחור במוצרים משלימים. ברז המותאם לגודל הכיור, ליכולת רחצת הפנים ונוספים. תצוגת אופנה איננה החיים עצמם. על הברז לא רק לדגמן אלא גם לרחוץ מישהו באופן יעיל.

איפור וגילוח. אלו מחייבים התקנת קרניז לתאורה בלתי ישירה- ללא כל סנוור.

התקופה של ניאון בתקרה חלפה עם הפרטת הקיבוצים. התופעה של שיירי שיער לא מגולח מתחת לאף וקרוב לשפה- גם היא הולכת ונעלמת נוכח התאורה המדויקת והממוקדת שהיא ידידותית למשתמש.

רומנטיקה בחדר האמבטיה.  היום יש מבחר לאדים ומנורות המאפשרים גיוון ויצירת אווירה רומנטית למתרחץ החשקן. מתאורה כחלחלה, עמומה ואחרת. נשלטת מחשב או עמעמים ידניים. כמו כן יש מגוון של אריחים קרמיים עם ובלי פסי מתכת (המקנים תחושת מרחב). התקנת נישות עם תאורה נפרדת וקרניזי שיש מעניקים תחושה של מקדש לאלו המעוניינים לקדש. או תחושת רוגע בליווי מוסיקה "מנקת רעלים". וכמובן מראה ענקית עדיף במסגרת שיש מסוגננת- כי האמבט הוא מפלטו של האדם העמל ואין כמותו להעניק תחושת "עשינו - בנינו"  לאלו שסוף סוף השלימו את בנייתו. כמובן שכול אלו דורשים ניצוח מעולה בידי מומחה- יוסף איזנשטדט המוציא פנטזיה מהחלום למציאות באופן שלא יחייב תיקון כלשהו משך שנים רבות- בניגוד למקובל בארץ.

  

                                                            יוסף איזנשטדט (פעיל משנת 1979)

          איזנשטדט יוסף - טכנולוגיות עילית באיטום ובניה אינסטלצית מים ואנליזת גורמי רטיבות


          אמינות מקסימלית ופיקוח הנדסי רח' השעורה 40 בנימינה (שכונת גבעת עדה)  


         סלולרי: (050)5543749  טל: (03) 6733943  פקס' 6180098 – 04 אנטרנט: 


                          href="mailto:noaa123@zahv.net.il" noaa123@zahav.net.il">target="_blank">noaa123@zahav.net.il     אתר באינטרנט:1) http://www.aizenshtet.ybay.co.il/ >

                                                                                     2) http://www.itumizenshtat.co.il/>

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב