ביקשה צו הגנה וחויבה לשלם לאב והסב חמישים אלף שקלים
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

ביקשה צו הגנה וחויבה לשלם לאב והסב חמישים אלף שקלים 

מאת    [ 16/12/2013 ]
מילים במאמר: 312   [ נצפה 1428 פעמים ]

 
 

לבית המשפט לענייני משפחה הוגשה בקשתה של אם למתן צו הגנה כנגד אביו של קטין וסבו, על פי החוק למניעת אלימות במשפחה, בטענה שהם תקפו את הקטין פיזית במהלך טיול בקניון.

הדברים שנכתבו בבקשה וגם אלו שנאמרו על ידי האם בדיון שנערך באולם בית המשפט, במעמד האישה בלבד, העלו בעיניי בית המשפט ספקות בדבר גרסתה ובית המשפט קבע דיון במעמד השני הצדדים והחליט להזמין גם את הקטין ללשכתו ולשוחח איתו באופן אישי.

בדיון שנקבע, הצדדים נחקרו ובית המשפט גם ערך שיחה עם הקטין בלשכתו. על פי התנהגותו של הקטין ותוכן דבריו וכן על פי הנאמר על ידי שני הצדדים בדיון שוכנע בית המשפט שהאירוע אשר נטען על ידי האם לא היה ולא נברא. בית המשפט אף שוכנע שהאב והסב לא היוו והם אינם מהווים סכנה גופנית לקטין כלל.

בית המשפט גם מצא לנכון לציין בהחלטה שהבקשה למתן צו הגנה שאותה הגישה האם נעשתה על ידה לצורך השגת יתרונות בלתי כשרים ובחוסר תום לב במישור של הסדרי ראיה בין האב לקטין.

לאור העובדות אשר התגלו לבית המשפט בבקשה כוזבת זו נדחתה הבקשה ובית המשפט החליט לחייב את האם לשלם פיצוי של 15 אלף ש"ח לאב ו- 15 אלף ש"ח לסב, וכן חייב את האם לשלם לב"כ של האב והסב 20 אלף ש"ח. כך שבסופו של יום הבקשה הכוזבת למתן צו הגנה כנגד האב והסב עלתה לאם 50 אלף ש"ח.  

חשוב לציין שעל פי עקרון טובת הילד אין למנוע ממנו ומהאב להיפגש בכל זמן ואופן שייטיב עם הקטין, וכמו כן גם מתן הסדרי ראיה לסבא וסבתא יכולים בהחלט לשרת את טובתו של הקטין על אף שאין לסבים מעמד חוקי לדרוש הסדרי ראיה אלא במקרים חריגים.

להדגיש שקשר בלתי אמצעי בין האב לילד אינו צריך להיות תלוי במצבי רוחה של האם ובוודאי שאין להתיר לאם כמשמורנית להשתמש בילד ככלי ניגוח כלפי האב בכדי להשיג מהאב בחוסר תום לב הישגים בכל תחום שהוא לרבות הסדרי ראיה, ממון ודמי מזונות.

הכותב הינו מנכ"ל ארגון  אידאה - זכויות הגבר במשפחה, ארגון אשר מספק תמיכה וסיוע לגבר בבעיות זוגיות, משפחה וגירושין, לרבות משמורת ילדים, הסדרי ראיה, מזונות אישה, מזונות ילדים, חלוקת רכוש, איזון משאבים, יחסי ממון, ידועים בציבור, אבות בעל כורחם, גניבת זרע, סרבני גט, אלימות במשפחה, פלילים במשפחה, וכו'.  
 
אידאה - למען זכויות הגבר במשפחה  
רח' היצירה 31, רמת-גן,     טל':  03-6132225  
מרכז מידע ארצי בשיחת חינם -  1800-270280
-   נאמנות וסודיות מלאה מובטחת  -
 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב