דיון בפני בית המשפט השלום בשבתו כוועדת ערעורים לפי חוק הנכים תגמולים ושיקום
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

דיון בפני בית המשפט השלום בשבתו כוועדת ערעורים לפי חוק הנכים תגמולים ושיקום 

מאת    [ 25/11/2013 ]
מילים במאמר: 521   [ נצפה 2872 פעמים ]

 
 

הקדמה

מי שנפגע בזמן שרותו באחת מזרועות הביטחון, והוא זכאי להגיש תביעתו לקצין התגמולים מכוח חוק הנכים תגמולים ושיקום , ובמידה וקצין התגמולים , מוציא תחת ידו החלטה אשר בה הוא מחליט בהתאם להחלטת היועץ הרפואי לדחות את התביעה , ובשל כך הנכה לא עומד לבדיקה של וועדה רפואית , והוא לא מקבל אחוזי נכות, עומדת בפני אותו נפגע האפשרות להגיש ערעור על החלטת קצין התגמולים ,לבית המשפט השלום בשבתו כבית משפט לערעורים לפי חוק הנכים תגמולים ושיקום.

ערעור על החלטת קצין התגמולים לוועדת הערעורים לפי חוק הנכים תגמולים ושיקום

ערעור על החלטת קצין התגמולים לפי חוק הנכים תגמולים ושיקום אמור להיות מוגש על ידי התובע, אשר תביעתו נדחתה על ידי קצין התגמולים , לבית משפט השלום בשבתו כוועדת ערעורים לפי חוק הנכים תגמולים ושיקום , בארבעה עותקים. הערעור הראשוני אמור להיות מוגש רק כערעור טכני , לאמור ערעור אשר נועד אך ורק להביא למצב בו המערער לא יפסיד את המועד הקבוע בחוק לצורך הגשת הערעור,מועד אשר עומד על 30 יום בחוק.

לאחר שהמערער מגיש ערעור שהוא בבחינת ערעור טכני, עליו להמתין מספר שבועות ולבקש לקבל מהפרקליט המייצג את קצין התגמולים את העתק התיק הרפואי של המערער אותו הוא מייצג.שלב זה של קבלת התיק הרפואי הוא שלב חשוב ביותר מאין כמותו , שכן , ללא התיק הרפואי אשר עמד בפני המומחה הרפואי , לא ניתן להגיש חוות דעת רפואית יחד עם הערעור. מומלץ להגיש חוות דעת רפואית רק לאחר קבלת התיק הרפואי אשר עמד בפני המומה של קצין התגמולים , וזאת בין היתר מאחר , והגשת חוות דעת רפואית ללא התיק הרפואי , עלולה להוביל את וועדת הערעורים להחלטה על פיה המומחה מטעם המערער נתן את חוות דעתו עלפי מסד נתונים , או חומר רפואי חסר , ולכן מסקנתו כפי שהיא מופיע בחוות הדעת הרפואית ראוי לתת לה את המשקל הראיתי הנמוך ביותר.

לאחר מתן חוות הדעת הרפואית על ידי המומחה הרפואי של המערער , על המערער להגיש ערעור עם עיקרי טיעון , מטעם המערער. עיקרי הטיעון אמורים לתקוף את החלטת קצין התגמולים ,הן במישור העובדתי,והן במישור של דרך קבלת ההחלטה על ידי קצין התגמולים ו/או על ידי המומחה מטעם קצין התגמולים אשר נתן את חוות דעתו.

לאחר שהמערער מגיש חוות דעת רפואית וכתב ערעור שלם ומלא בטיעוני ערעור , הפרקליט מטעם קצין התגמולים יכול לפנות בהצעה , אל בא כוח התובע במטרה להציע לו להתפשר בתיק, ו/או נציג קצין התגמולים יכול לפנות לקצין התגמולים ולבקש ממנו ,לאור החומר בתיק להורות על ההכרה בתובע , וזאת לא צורך בדיון. מקום בו נציג קצין התגמולים בוחר שלא לחזור אל קצין התגמולים , על נציג קצין התגמולים להגיש חוות דעת נגדית , מטעמו של מומחה קצין התגמולים אשר עיקר מטרתה היא להגיב על חוות הדעת הרפואית אותה צירף המערער לכתב ערעורו , בדרך כלל מומחה מטעם קצין התגמולים אשר קבע כי אין קשר סיבתי בעניינו של התובע , לא יחזור בו מחוות דעתו המקורית בחוות דעתו המשנית.

לאחר שנציג קצין התגמולים מגיש את כתב התשובה מטעמו ואת חוות הדעת הנגדית מטעם המומחה שלו , נקבע דיון הוכחות בו נחקרים המומחים מטעם הצדדים , וכן המערער ועדים מטעם הצדדים. בסיום החקירות מוגשים סיכומים לאחריהם מחליטה כבוד וועדת הערעורים האם לקבל או לדחות את הערעור של המערער או לאשר את החלטת קצין התגמולים.

 

עורך הדין גיא בית און מתמחה בייצוג של נכי צה"ל www.beiton-law.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב