התיישנות חובות מס
דף הבית  >> 
 >> 
הרשם  |  התחבר
מאמרים

התיישנות חובות מס 

מאת    [ 21/11/2013 ]
מילים במאמר: 247   [ נצפה 2664 פעמים ]

 
 

התיישנות חובות מס – האומנם?:

לפני מספר ימים פורסם פסק דינו של בית המשפט השלום בעניין 464-01-13 אורן קורדובה אשר הביע עמדה עקרונית לפיה גם חובות מס מתיישנים באם רשות המס משתהה בגבייתם ואינה נוקטת פעולות גביה אמתיות.

כמו כן, קובע בית המשפט כי שליחת התראות רציפה לגבי החוב אינה מהווה פעולת גביה אמתית שעוצרת את תהליך ההתיישנות. כמו כן, אין די בפעולות גביה מקריות ולרא רציניות בכדי לעצור תהליך ההתיישנות. במקרה דנן דחה בית המשפט את בקשת החייב להכריז על התיישנות החוב אך זאת לאור הנסיבות הספציפיות של המקרה- בהן הוכיחה רשות המס כי ניסתה במשך מספר שנים לגבות את החוב אך כלל ניסיונותיה לא צלחו לאור העובדה שאין ברשות החייב נכסים מהם ניתן להיפרע ואף הוכיחה כי הצליחה להטיל שני עיקולים על רכבים של החייב.

בית המשפט גם קובע שאין חובה על רשות המס להתמיד בנקיטת הליכי גביה נגד החייב. במרה בו מוכח כי רשות המס לא נקטה בהליכי גביה שהם הליכי סרק שאין תועלת בנקיטתם. יודגש, כי לדעתנו- סייג זה יחול רק באם רשות המס מוכיחה שהיא נקטה בעבר בהליכים אמיתיים לגביית החוב ורק לאחר מכן לא היה עוד טעם לנקוט שום הליך גביה. במילים אחרות, רשות המס אינה יכולה שלא לנקוט באף הליך גביה ובדיעבד לטעון שלא היה טעם בנקיטת הליכים מלכתחילה. בית המשפט קובע בנוסף כי המבקש להצהיר על התיישנות חוב מס חייב לבוא לבית המשפט בתום לב ובניקיון כפיים. יצויין, כי לפסק דין זה עשויות להיות השלכות רוחב נוספות כגון מס רכוש, מס הכנסה וכדו'.

 

טארק בשיר- עו"ד ורו"ח

שותף.

    .Creative -Tax   Tarek Basher- Attorney at law, CPA(ISR) – MBA Partner ___________________________________________ Tel aviv, Ramat aviv, Pastrnack st. 3 Tel: 972-3-6055391, FAX: 972-3-6091229, Mob: 972-52-8176868 , Email: href="mailto:Tarek@creative-tax.comTarek@creative-tax.com">">Tarek@creative-tax.com      

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב