מפתיע ? רשויות המס לא סומכות עליכם
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

מפתיע ? רשויות המס לא סומכות עליכם 

מאת    [ 06/10/2013 ]
מילים במאמר: 259   [ נצפה 1574 פעמים ]

 
 

ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום, 1.10.13, את הארכת תוקף סעיף מקדמות מס שבח בחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), התשכ"ג- 1963 (סעיפים 15(ב)-(ה) לחוק) עד לתום שנת 2013, אשר מטיל חובה על רוכש זכות במקרקעין לשלם מקדמה לרשות המסים על חשבון מס השבח בו חב המוכר. הצו נכנס לתוקף באופן מיידי עם חתימת שר האוצר.

בתיקון מס' 70 לחוק מיסוי מקרקעין נקבע בסעיף 15(ב) כי במכירת זכות במקרקעין שתמורתה נקבעה בכסף בלבד, ואינה דירת מגורים מזכה שבגינה התבקש פטור לפי פרק חמישי 1, יהיה הרוכש חייב להעביר למנהל מס שבח תשלום על חשבון המס שהמוכר חייב בו.

עוד נקבע בסעיף 15(ד)(4) לחוק כי לעניין סעיף 16, יראו את תשלום המקדמה כאילו שולם המס שחייב בו המוכר ומכאן שבעת תשלום המקדמה, מקבל הרוכש אישור מס שבח לרישום זכויותיו בפנקס המקרקעין (כאשר לצורך הרישום יידרש בנוסף גם אישור מס רכישה).

בתיקון 72 לחוק מיסוי מקרקעין נקבע כי סעיפים 15(ב-ה), אשר קובעים את חובת התשלום המקדמה כמפורט לעיל יבוטלו, אולם ניתנה הסמכות לשר האוצר, באישורה של ועדת הכספים של הכנסת לדחות את מועד הביטול. בהמשך לאמור, אישרה ועדת הכספים את דחיית המועד הביטול עד לתום השנה.

במקביל מסרה רשות המסים לוועדה כי בתקופה הקרובה תופץ הצעת חוק, שתגובש תוך שיתוף עם נציגי הלשכות המקצועיות, שתקבע את המקדמה כהוראת קבע תוך הכנסת שינויים ושיפורים במנגנון הקיים, זאת על בסיס ניסיון העבר שנצבר ברשות, ולאור יתרונותיה הבולטים של תשלום המקדמה, אשר מונעת חסמים אפשריים ברישום הזכות על שם הרוכש ומקצרת משמעותית את הליך רישום הזכויות.

נשמח לעמוד לרשותכם בעניין זה וכמו כן בעניינים נוספים הקשורים לחוק ומשפט

בקרו אותנו: www.yuvalb.org

עו"ד יובל ברכה רח' היצירה 29, בית גאון (מתחם הבורסה) רמת גן טל': 03-9016008, פקס': 03-9016009; yuvalb@yuvalb.org; עו"ד יובל ברכה נמנה על צמרת עורכי הדין בתחום העסקי מסחרי-אזרחי, ותחום הנדלן בכללם. עו"ד ברכה הינו בעל תואר ראשון במשפטים, עם התמחות עסקית ענפה וכן הינו בעל תואר שני במנהל עסקים (MBA). עו"ד ברכה משמש כבורר, קובל בלשכת עורכי הדין וכן הינו גם בעל תעודת מגשר מוסמך. עו"ד ברכה כיהן כמנהל מחלקת נדלן במשרד גדול ומוביל בתל אביב, ומאז הינו מלווה עם צוות משרדו בעלי עסקים, יזמים, תאגידים, יחידים וגופים אחרים בשלל עסקאות, חלקם מן המוכרים יותר במשק הישראלי.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב