קול ששון וקול שמחה
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

קול ששון וקול שמחה 

מאת    [ 20/08/2013 ]
מילים במאמר: 451   [ נצפה 2803 פעמים ]

 
 

לנישואי בתי עם ב"ל נתי, שבע ברכות, אלו תשע"ג

נישואים הינם כניסה אל הקודש, בהיכנס האדם אל הקודש, יש ויוכל להתעלות ולהגיע אל קודש הקודשים.

נישואים, הינם חיבור וחזרה אל המציאות שקדמה לחטא אדם הראשון, חזרה אל מציאות מהות וראשוניות הבריאה.אדם נברא פנים ואחור, היינו גבר ואשה המחוברים יחדיו.בראות הקב"ה, שלא-טוב היות האדם לבדו, האדם במהות בריאתו, בהיותו מחובר אין מצב זה טוב להיות האדם בעולם גשמי, עולם חומר זה.על כן; אעשה-לו עזר, כנגדו.היות האדם לבדו, בשלמותו, איננה תואמת את מטרת האדם בעולמו, עבודת ה' והשאיפה לחזרה ולחיות מושלמת.

 

אומרת התורה, בזאת יבא אהרן, אל-הקדש.במזמור שיר ליום השבת נאמר וכסיל, לא-יבין את-זאת.מהי ה"זאת" אשר בה יבוא אהרון אל הקודש, מהי הזאת אשר כסיל לא יבין?

בתפילת ימים נוראים, בכל נדרי נאמר ותשובה ותפלה וצדקה מעבירין את רוע הגזירה.ידועים הדברים (כך אף מופיעה במחזורים) למשמעות ג' דברים אלו המעבירין את רוע הגזירה.

תשובה-צום, תפלה-קול, צדקה-ממון.ג' דברים אלו הן המעבירין רוע הגזירה.

רוע הגזירה הינה ההרחקה מקרבת ה', קרבה לאל חי.לאחר חטא העגל, אומר הקב"ה הנה מלאכי, ילך לפניך.לאחר החטא אינכם ראויים להנהגה ישירה של הקב"ה על כן מלאכי, ילך לפניך

הרחקה זו מעל הקב"ה, ההנהגה ע"י מלאך היא, היא רע הגזירה.ביטול רוע הגזירה הינה ע"י ג' הדברים צום קול וממון.החיבור המחודש הקרבה המחודשת, אל הקודש הינה ע"י ג' דברים אלו.

בזאת יבא אהרן, אל-הקדש.

(ידועים הדברים, גימטריא  של צום, קול ממון הינו כמנין זאת).

חתן וכלה, המביאים עצמם למציאות הראשונית של הבריאה למצב של אדם, אדם הינו החיבור השלם והנכון בין גבר ואשה, חיבור זה הינו חזרה למציאות של קודם לא-טוב היות האדם לבדו.

מציאות של אדם הינה המציאות של טוב אלוקי, המציאות של חיבור רק אל בורא עולם היא היא המציאות הנכונה היא הקודש אליו באים חתן וכלה.

מציאות של חיבור איש ואשה נשען על ג' דברים אלו.איש ואשה, עניין חיבורם הינו חיבור אישי לבניית השלם לבחינת מקום קדוש המכיל קדושה.

 

תשובה,צום ענינו ההכנה אל הקודש כדברי אסתר למרדכי וצומו עלי ואל-תאכלו ואל-תשתו שלשת ימים לילה ויום--גם-אני ונערתי, אצום כן; ובכן אבוא אל-המלך, אשר לא-כדת.הביאה אל המלך, הביאה אל הקודש למרות שביאה זו אינה כדת.לביאה זו איני ראוי, ע"י ואל-תאכלו ואל-תשתו כך אוכל, ובכן אבוא אל-המלך.

תפילה, קול ענינו בחינת  לא ברוח יהוה.. לא ברעש יהוה... לא באש יהוה...קול דממה דקה.דממה דקה היא קולה של קדושה, דממה דקה היא קולו של הקב"ה היא כוחו.קול אמיתי הינו דממה דקה.קול דומם הינו קול פנימי.

צדקה, ממון ענינו נתינה כפה, פרשה לעני;    וידיה, שלחה לאביון.מהותה של הקדושה, פנימיות המקרינה חוץ.קדושה הינה פנימיות מקרינה חוץ.הנתינה הינה נתינה מהפנים אל החוץ, משלי לאחר.

שורשי הבית היהודי הינם חיבור האיש והאשה, חיבור המביא לקדושה ע"י הכנה, דממה ונתינה.

מקדושה זו נוכל לבוא לקדש הקדשים.

דויד לקס - מאבחן ומטפל הוליסטי מומחה מאבחן ומטפל הוליסטי, ניסיון מעל 10 שנים. . מתמחה בשילוב כלים טיפוליים, בהתאמה למטופל. מטפל בראיה יהודית ב: פסיכותראפיה גופנית, איזון גוף נפש, רפלקסולוגיה, אירדיולוגיה, עיסוי רקמות עמוק, דמיון מודרך, תנועה, מודעות עצמית. מתמחה במצוקות על רקע נפשי, דיכאונות, פוריות, עיכול, נשימה ועוד. בנוסף מטפל בחולים במחלות "סופניות". מנחה קבוצות ויחידים, למודעות עצמית, זיהוי וסיוע בפתרון בעיות התנהגותיות. מרצה למודעות יהודית.בוגר ומורה לשעבר במכללת "רידמן" ירושלים | 052-6409251

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב