המדריך לאופניים חשמליות לא חוקיות
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

המדריך לאופניים חשמליות לא חוקיות 

מאת    [ 01/08/2013 ]
מילים במאמר: 1081   [ נצפה 21368 פעמים ]

 
 

אופניים חשמליות חוקיות ולא חוקיות – מבוא ורקע כללי

 

זה כל פעם מדהים מחדש איך לאנשים שונים יש תפיסות שונות לגבי אותן האופניים.

 

הנה מה שכתב לי רוכש של אופניים חשמליות מתקפלות "20 של רוליטק בSMS, יומיים אחרי הרכישה:

"תקשיב האופניים האלו מטורפות כייף לרכב המנוע חזק. הבוס שלי גם רוצה יש לו אופניים חשמליות בנות 3 שנים יש מצב שאתה עוזר לו להתקדם?

 

באותו היום, הגיעו אלי, באיחור של שעה לאחר שקבענו, קבלן עצמאי שעוסק בתחזוקת מבנים, יחד עם העוזר שלו. אחרי שהם רכבו על שלושה דגמים שונים של אופנים חשמליות מתקפלות, הרוליטק "20 היו האחרונות – שמרתי אותן ל"קינוח", הם אמרו לי, ואני מצטט

 

"שמע זה איטי מדי יש את האופניים החשמליות של X  (לא נפרט מסיבות של שמירה על יחסים טובים ואיסור לשון הרע, אבל רק נרמוז ששם הדגם הוא כמו של אחד מגיבורי התנ"ך הידועים – שופט שעשה שמות בפלישתים ושסופו היה טראגי – "תמות נפשי עם פלישתים") שנוסעות 50 קמ"ש, זה מה שאנחנו מחפשים".

 

אז אחרי ש 10 פעמים הם שאלו אותי איך אפשר להוריד את המגבלה על הרוליטק כדי שיסעו 50 קמ"ש, ואחרי ש 10 פעמים הסברתי להם שאין כזו, הם בכל זאת התעקשו כי הם "קראו באינטרנט" שאפשר להוריד את המגבלה.

 

מעבר לעובדה שבאמת הרגיזה והקפיצה אותי העובדה שאנשים טורחים לשאול את אותה השאלה 10 פעמים בגלל שהתשובה – "לא, אי אפשר להגביר את המהירות, אין מגבלה על אופנים חשמליות תקניות", לא מוצאת חן בעיניהם, כאילו יש לי איזו מטרה לשקר להם, או להסתיר מהם, או שלא בא לי לענות... באמת מרגיזה אותי העובדה שיש אנשים שמוכרים אופניים לא חוקיות בראש חוצות.

 

ובואו רק נעשה סדר בראש – לכל מי ששואלים תמיד את השאלה האם שוטר יכול להחרים לי את האופניים ומה הסיכוי שהוא יעשה את זה?

 

אז קודם כל, התשובה היא כן, שוטר יכול להחרים לכם את האופניים החשמליות הלא חוקיות שרכשתם, מה הסיכוי שהוא יעשה את זה? לא יודע. לא מכיר ממש מקרים כאלו, מצד שני כן פה ושם מוצאים במגרשי תחנות משטרה קטנועים ואופנועים שהוחרמו מסיבות כאלו ואחרות, ואני באמת לא יודע מתי יגיע היום שבו יחרימו ויאכפו את הנושא של אופניים חשמליות לא חוקיות – אם בכלל.

 

מצד שני, קצת יותר חשוב, וקצת יותר מסוכן, מה ייקרה אם תהיה לכם תאונה, במקרה כזה אני מבטיח לכם צרות, וזה על סמך הניסיון שקיים עם קורקינטים לא חוקיים, ותוצאות של תביעות שאנשים הגישו נגד רוכבים של הכלים האלו, ונגד מי שמכר להם את הכלים האלו. בקצרה מדובר באנשים מסכנים שנאלצו לשלם עשרות אלפי שקלים פיצויים (80 אלף באחד המקרים), בגלל רגע של החלטה מטופשת של רכישת כלי תחבורה לא חוקי מתוך מחשבה שמה הסיכוי שייקרה משהו.

 

אז דברים קורים. אלה החיים. באמת שלא מאחל למי מכם צרות, אבל אם יהיו לכם כאלו, שימו לב כמה מזה זה "מזל רע" וכמה מזה זה החלטות מטופשות שבחרתם להחליט בעצמכם.

 

וזה סוף פינת החינוך.

 

ועכשיו – לפרטים הטכניים – איך יודעים אם אופניים חשמליות הן חוקיות או לא.

 

אז איך אנחנו יודעים שאותם אופניים X   הן אופניים חשמליות לא חוקיות (בעליל).

מאד פשוט – כמו שאולי כבר קראתם בהרבה מקומות באינטרנט, אם אתם מתעניינים באופניים חשמליות, התקן הישראלי מבוסס על התקן האירופי.

 

התקן הזה קובע בגדול שהמנוע יהיה בהספק של עד W250, מהירות האופניים תהיה עד 25 קמ"ש, והפעלת המערכת החשמלית תהיה באמצעות מערכת שקוראת את הדיווש ומכניסה את המנוע לפעולה כמנוע עזר. לגבי הפעלה עצמאית של המנוע באמצעות מצערת הפעלה ידנית יש באירופה שתי מדינות שמאפשרות מצערת כזו להתחלת נסיעה עד 7 קמ"ש, ועל אף שהדבר לא מצויין בתקן הישראלי, יש מקום להניח שמצערת כזו תיחשב תקנית גם בישראל.

 

יחד עם זאת, גם מצערת מלאה עדיין תיחשב לדעתנו (שאינה מהווה ייעוץ משפטי ו/או אחר... ובלה בלה משפטי) לפגם שולי בהיות האופניים החשמליות חוקיות או לא חוקיות (או אפילו לא חוקיות בעליל...) במקרה של מבחן – דהיינו, תאונה, תקלה, בעייה, תביעה וכיוב'.

 

עוד חשוב לדעת שעל האופניים החשמליות יש חובת חבישת קסדה, ושהאופניים חוקיות לנסיעה מגיל 14 ומעלה בלבד!

 

מה כל זה אומר לנו על X  שאנו לא רוצים לציין את שמם המפורש – שאופניים שנוסעות 50 קמ"ש הן ככל הנראה לא חוקיות... אם נאמר את זה בעדינות.

 

חשוב לציין שחלק מהאופנים החשמליות המתקפלות התקניות אולי קצת חזקות יותר מהרגיל ומגיעות בפועל נניח ל 26-28 קמ"ש, זה עדיין לא נחשב לדעתנו לאי חוקיות, והעובדה הפשוטה היא שאופניים כאלו הן בעלות אישורים ממכון התקנים.

 

מה שמדהים אותנו אגב באופני X  הנ"ל זה שלקוח פונטציאלי שלנו מסר לנו שX  שלחו לי אישור מכון תקנים על האופניים שלהם, ושכנראה הם באמת מביאים את האופניים לארץ כשהן תחת מגבלה ואחר כך "משחררים את המגבלה", ככה שכנראה הנודניקים מתחילת המאמר בכל זאת דיברו על דברים שקשורים למציאות.

 

מה שעוד מדהים אצלם זה הכסת"ח – הם מחתימים את הלקוחות על כך שהם מכרו להם אופניים שנוסעות 25 קמ"ש וככה הם קיבלו אותם וכיוב'. זה למרות שברור לכל מי שעיניו בראשו שהאופניים התקבלו ויועדו לנסוע 50 קמ"ש.

 

ורק כדי להבין את הנקודה. – האם באמת יש צורך ביותר מאופניים חשמליות תקניות?

 

לדעתנו האישית לא, ואנחנו נוסעים הרבה בתוך הערים.  אנחנו כמעט ולא, אם בכלל מגיעים למהירות המקסימלית.

 

יותר מעניין זה הסיפור של אחיין של הבת זוג שלי. הילד קיבל אופנים חשמליות מתקפלות "20 של רוליטק. מדובר בבחור בן 16 שכל מה שהוא רוצה זה אופניים חשמליות מהירות, כדי להשוויץ מול החברים שלו, שגם להם אופניים חשמליות.

 

בקיצור, אחרי שהבחור, נקרא לו תומר – לא בכלל שזה שם מזוייף, אלא בגלל שזה באמת השם שלו... חרש את נתניה ביום שבו הוא קיבל אותן, הוא חזר ואמר "זה מפחיד, הן מהירות מדי".

 

לא יודע, אני חושב שילד בן 16 רוצה את האופניים החשמליות שלו כמה שיותר מה?

מהירות!

אם זו התגובה שלו... אז ... כנראה שהן באמת מהירות.

 

ותאמינו לי שהן באמת מהירות, אלו אופנים חשמליות מתקפלות תקניות חזקות מאד עם מנוע של fan 8  וסוללה של HW, וכשיושבים עליהן ונוסעים עליהן מרגישים את האיכות ואת הכוח המתפרץ.

 

מה כל זה מלמד אותי בשורה התחתונה?

 

עדיף לא להסתבך עם אופנים חשמליות לא חוקיות.

אופנים חשמליות תקניות יכולות להיות מאד חזקות ומהירות אם איכותיות.

פשוט, ישיר ובוטה.

אלו החיים.

 

בית האופניים והממונעים (bikeshome) היא חנות אופניים המתפועלת על ידי צוות בעל 10 שנות ניסיון בתחום האופניים החשמליות. במקום מעבדת תיקונים משוכללת לכל סוגי האופניים והממונעים, כולל ממונעים לילדים (כגון טרקטורונים לילדים, אופנועים לילדים, גי'פים ממונעים לילדים ועוד), אופני נשים, אופניים חשמליות, אופניים מתקפלות, תלת אופן ועוד.  כתובת האתר: http://www.bikeshome.co.il/

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב