פגיעה עקב רשלנות רפואית - עשה ולא תעשה
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

פגיעה עקב רשלנות רפואית - עשה ולא תעשה 

מאת    [ 11/07/2013 ]
מילים במאמר: 628   [ נצפה 4066 פעמים ]

אדם אשר סבור כי נפגע עקב רשלנות רפואית, מומלץ מאד שלא יבצע כל פעולה ללא שיתייעץ תחילה עם עורך דין רשלנות רפואית, שכן פעולות שונות, ובכלל זאת פנייה לגורם הרפואי או למשרד הבריאות עלולות לפגוע בסיכוייו לקבל פיצוי על הנזקים שנגרמו לו. עורך דין רשלנות רפואית הינו בקיא הן בתחום המשפט והן בתחום הרפואה, דבר הכרחי לניהול תביעת פיצויים על רקע של רשלנות רפואית.

ייעוץ וליווי של עורך דין רשלנות רפואית מבטיחים שכל פנייה לגורמים המעורבים במקרה לא תפגע בסיכויי התביעה, ואף תחזק אותה. כמו כן, העורך דין ידע כיצד יש להגיב בצורה הטובה ביותר לתשובות הגורמים הללו ולצעדים בהם הם נוקטים. עורך הדין יוכל לייעץ באשר לצעדים אשר נכון ורצוי לנקוט בהם בשלבים שונים של בדיקת כדאיות התביעה, הכנתה וכן במהלך התנהלות המשפט. בנוסף, הוא יוכל לכוון את האדם אותו הוא מייצג ממה עליו להימנע.

הכנת התביעה מצריכה ביצוע בדיקות, השגת מסמכים רלוונטיים, השגת חוות דעת ועוד, בכדי שיהיה ניתן להוכיח כי נגרם נזק לאדם, ולהוכיח כי הסיבה לכך היתה התנהלות לקויה של הרופאים. בין היתר מטרת הבדיקות היא להעריך את היקף הנזק שנגרם לנפגע, חומרתו ואופיו ולהגדיר אחוזי נכות אם ישנו צורך, ולהשיג ראיות להתנהלות לקויה של הגורם הרפואי ולקשר ביניהם. הצד הנתבע, לעומת זאת, יבקש להוכיח כי לא נהל ברשלנות. לעיתים, פרטי הפנייה של הצד הנפגע עלולים לשחק לידם של הנתבעים, לדוגמא, אם הציג את השתלשלות העניינים באופן לא נכון או חסר.    
 
ראשית, עורך דין רשלנות רפואית יוכל בפגישה ראשונית להבין מן הנפגע את השתלשלות העניינים כפי שהוא רואה אותם ומכך להסיק האם יש חשד לרשלנות רפואית, וכדאי להמשיך ולבדוק את המקרה בכדי לבסס עילה להגשת תביעת פיצויים. חשוב להבין כי לא כל מקרה רפואי במהלכו או אחריו נפגע המטופל מהווה בסיס לתביעת רשלנות רפואית. יש לבדוק מהו הנזק שנגרם למטופל והיקפו, והאם יהיה ניתן להוכיח כי הסיבה לו הינה התנהלות לקויה או בלתי זהירה של אנשי הצוות הרפואי. לעיתים, יגיע עורך הדין למסקנה כי אכן האדם נפגע עקב רשלנות רופא, אך הגשת תביעה אינה כדאית, אם עקב סיכויי זכייה נמוכים או היות והיקף הפגיעה לא יצדיק את העלויות הגבוהות יחסית, הכרוכות בניהול תביעת רשלנות רפואית.  


מתי יש לפנות לעורך דין רשלנות רפואית?

החוק מגדיר תקופה מוגדרת של שבע שנים לאחר קרות המקרה, במהלכה ניתן להגיש תביעה. עם זאת, במקרים מסוימים, תקופה זו ארוכה יותר, ובמקרים של קטינים אשר נפגעו, ספירת שבע השנים מתחילה לאחר הגיעם לגיל 18. עם זאת, חשוב להבין כי הכנת תביעה היא תהליך ארוך, ומומלץ לגשת להתייעצות עם עורך דין רשלנות רפואית במהירות האפשרית לאחר המקרה. כך תתאפשר הכנה יסודית של החומרים הדרושים לחיזוק התביעה. העובדה כי האירוע עדיין נמצא "טרי" בזיכרון הנפגע יקל על עורך הדין שכן הנפגע מן הסתם יזכור פרטים רבים יותר.

מומלץ להגיע לפגישה הראשונית עם עורך דין רשלנות רפואית עם כל המסמכים הרלוונטיים, ולהציג בפניו את כל הידוע לכם. היות וקיים חיסיון לגבי הדברים שתציגו בפניו, אין לחשוש מכך. כך תוכלו להבטיח כי תקבלו תמונה אמיתית באשר לשאלת הרשלנות במקרה, וכדאיות הגשת תביעה. כמו כן, בפגישה תוכלו לקבל מושג טוב יותר לגבי מה שכרוך בהגשת תביעת רשלנות רפואית וההליכים המשפטיים הרלוונטיים.

בנוסף, מטרת הפגישה תהיה התרשמות מן המקצועיות ורמת המומחיות והניסיון של עורך הדין. כך תוכלו לבחור את עורך הדין אשר ייצג אתכם. שיקול נוסף בבחירת עורך דין יהיה אופן ההתקשרות שלו עם לקוחותיו. לדוגמא, הם הוא גובה תשלום במהלך הכנת התביעה והתנהלות המשפט, או ששכרו יהיה רק במקרה של הצלחת התביעה וכאחוזים מגובה הפיצוי שיקבע. כמו כן, אינטראקציה טובה עם עורך הדין הינה שיקול בבחירת עורך דין, שכן ההתנהלות מולו תהיה לאורך תקופה ארוכה, עד לסיום המשפט וקבלת פסק הדין.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב