פרחי באך לבעלי חיים
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

פרחי באך לבעלי חיים 

מאת    [ 02/07/2013 ]
מילים במאמר: 1219   [ נצפה 1153 פעמים ]

 
 

 

בעל החיים שלכם מראה סימני פחד וחרדה? הורס את הרהיטים כשאתם יוצאים מהבית? מסתתר כנשמעים רעשים חזקים? רועד מפחד אצל הווטרינר? עייף תמיד? אדיש? נודניק ונדבק אליכם? תוקפני? אגרסיבי?

עד עכשיו לא ממש ידעתם איך להתמודד עם תופעות אלה? הגיע הזמן לשינוי.

הרפואה המשלימה לבני אדם ובעקבותיה לבעלי חיים צוברת תאוצה בשנים האחרונות, בתי חולים וקופות החולים מעסיקים מטפלים בתחומים שונים של רפואה טבעית, וטרינרים רבים כבר משתפים פעולה עם מטפלים ברפואה משלימה לבעלי חיים.

השיטות הטבעיות הופכות לחלק בילתי נפרד מהרפואה המערבית הקונבנציונלית.

בני אדם מייחסים לבעלי חיים בכלל ולכלבים בפרט תכונות ורגשות מסוימים, בעיקר נאמנות ואהבה, אהבה ללא תנאים, אך ישנם רגשות נוספים אותם חווה בעל החיים ובמקרים רבים הם הרבה פחות נעימים. חלקם נובע מהיסטוריית החיים שלהם, נטישה, מכלאות, התעללות וכדומה וחלקם כפועל יוצא מהתנהגות הבעלים.

הגישה ההוליסטית רואה את האדם או בעל החיים כשלם, מכלול של גוף ונפש ועל מנת שנהיה בריאים יש לשמור על איזון ביניהם, בין המחשבות, הרגשות והגוף. כאשר יש סתירה או חוסר איזון באחת המערכות נפגע האיזון הכללי, נוצרת חסימה ועלולה להיגרם מחלה.

מכאן שכדי להיות בריאים מומלץ ונכון להיות מאושרים.

לשם כך קיימות תמציות פרחי באך המהוות אפשרות טבעית לטיפול ברגשות בעלי גוון שלילי.

פרחי באך הינן תמציות פרחים שפותחו על ידי ד"ר אדוארד באך, רופא, חוקר, הומאופט, איש מדע בלונדון – אנגליה. 38 תמציות אנרגטיות מפרחים, עצים ופרחים תרבותיים ידידותיים לאדם ולבעלי חיים.

ד"ר באך חי ופעל בשנים 1936 – 1886.

משחר ילדותו הרגיש דחף עמוק לעזור ולטפל בבני אדם, מה שהביא אותו בגיל צעיר יחסית להיות רופא. כרופא נהג להתבונן במטופליו, לבדוק את התסמינים והתגובות, הוא הבין שזמן ודרך ריפוי תלויים באופי המטופל ולא במחלה ממנה סבל וכך הבין שכדי להבריא אדם צריך לטפל באדם ולא במחלה.

בגיל 16 עזב את הבית ועבד במפעל כ – 3 שנים כדי לממן את לימודיו.

בגיל 20 החל ללמוד באוניברסיטת ברמינגהם.

ב 1912 באך עבר ללונדון לסיים את לימודיו בבית החולים הצמוד לאוניברסיטה.

ב 1918 עקב התדרדרות מצבו הבריאותי, באך עזב את המשרה בבית החולים והחל לעבוד בקליניקה פרטית. ככל שגדלה הפרקטיקה שלו, היה פחות מרוצה מהטיפול הקונבנציונלי,

לדעתו, כשלון הרפואה הקונבנציונלית נובע מכך שרופאים אומנו להתרכז במחלה (בגוף) והתעלמו מאישיות החולה.

חיפושיו אחר שיטות חדשות הביאו אותו לבית ספר לאימונולוגיה (תורת החיסון), באך פיתח חיסונים מבקטריות שטיהרו את מחזור הדם מרעלים שגרמו למחלות כרוניות, אולם עדין לא היה מרוצה מכיוון שהיו מחלות שלא הגיבו לטיפול זה. 

 

ב1917 חלה התדרדרות נוספת במצבו הבריאותי של באך והתבשר לו כי נותרו לו שלושה חודשים לחיות. את הזמן שנותר לו, הוא החליט להקדיש לעבודת חייו ושקע בעבודה אינטנסיבית כמוה לא ידע אי פעם.

בתום תקופת שלושת החודשים הרגיש שהתחזק ואף הרגיש שבריאותו תקינה יותר משהייתה מזה שנים. באך הגיע למסקנה ש"אהבה ומטרה מוגדרת בחיים הינם הגורמים הראשונים לאושר"

והם אלה שנתנו לו את הכוח להתחזק ולהבריא. 

 

במחצית השניה של 1918 עזב את בית הספר והחל לעבוד במעבדה פרטית.

במרץ 1919 התקבל למשרת בקטריולוג ופתולוג בבית הספר ההומאופטי של לונדון, שם התוודע לתורתו של הנימן, אבי הרפואה ההומאופטית, הוא התרשם מאד מהשימוש בגורמים הטבעיים ומההכרה שלפיה למחלה דרושה הגישה האינדיבידואליסטית ולא ההמונית.

 

באך הגיע להגדרה חדשה של מחלה – מצב שבו חלק אחד לא מתפקד בתאום עם החלקים האחרים – דיסהרמוניה – חוסר איזון.

הוא הבין שהריפוי חייב לבוא מן הטבע, משהו טהור כמו פרחים.

ב 1930 עזב באך את לונדון ויצא לחקור במשך מספר שנים תמציות פרחים בשטחים הכפריים באנגליה.

ב1934 השתקע בכפר אוקספורד שייר בסוטוול שבהר וורנון ושם הקים את ביתו ומרכז עבודתו.

טרם פטירתו, העביר ד"ר באך את תורתו לנאמניו. מאז ועד היום מכינים ושומרים את תמציות האם במרכז באך.

התמציות מונפקות מניצנים, פרחים ושיחים שאינם רעילים, הן נוצרות מהתחממות מי המעיינות תחת השמש או מהרתחת הפרחים במידה הרצויה.

 

הנחת היסוד שעומדת בבסיס השיטה היא שמקור כל מחלה, כאב או הפרעה פיסית הוא הגורם הנפשי. זיהוי, טיפול ואיזון הגורם הנפשי, רגשי יעזור ויתמוך בריפוי הבעיה הגופנית.

התמציות מסייעות בהתמודדות עם מצבי לחץ, חרדה, פחד, דיכאון, הימנעות, דאגת יתר, ערך עצמי נמוך, אשמה ובדידות. התמצית עוזרת לאדם או לבעל החיים להעלות למודעות דפוסי חשיבה ודרכי התנהגות מאוזנים ובריאים התומכים בהגשמה עצמית ועוזרים באיזון המצבים שעומדים בבסיסן של מחלות רבות.

על מנת להבין את בעלי החיים שלנו ולהכיר בבעיה שלהם, נכון לנו להכיר את עצמינו.

בעלי החיים מפתחים רגשות שליליים מסיבות שונות ומגוונות ישנן הסיבות הידועות לכולנו: נטישה, התעללות, חיים בהסגר, רעב, הזנחה וכדומה.

אך ישנם מקורות נוספים לרגשות שליליים אצל בעלי החיים כמו מוות במשפחה, מחלה קשה של אחד מבני הבית, מעבר דירה, תאונה, תקיפה על ידי בעל חיים אחר, כל מתח ושינוי דראסטי במשפחה, אפילו גירושים, כל שינוי או טראומה המשפיעה עלינו ופוגעת בנו, משפיעה ופוגעת גם בבעל החיים שלנו.

כלבים במהותם הם בעל חיים חברתי שחי בלהקה, אנחנו בני האדם בייתנו אותם, הם מהווים חלק מהלהקה שלנו ולכן אם וכאשר מתעוררת בעיה אצל אחד מחברי הלהקה, הכלב מושפע מכך באופן ישיר. שלמות הלהקה מוטלת בספק מבחינתו, מתעוררים פחדים ממקורות ידועים כגון: זיקוקים, נטישה, שקיות ניילון, חפצים שונים וכדומה. פחדים ממקורות לא ידועים כגון: חרדות, התכווצויות והימנעות.

כתוצאה מהתגובות הרגשיות, המערכות בגוף נחלשות, מצב זה עלול לגרום לבעיות פיסיות, נפשיות ורגשיות רבות כמו בריחת שתן, רעידות, התנהגות כפייתית, אגרסיה ועוד מגוון תסביכים ובעיות.

 

תמציות פרחי באך מטפלות בנפש בעל החיים, התמצית לא מטפלת בבעל החיים שהורס את הרהיטים או עושה צרכים בבית, אלא בפחד ובתסכול שגורמים להתנהגות זו.

 

הטיפול בתמציות מתחיל בראיון עם הבעלים, תשאול ושיחה זורמת שמתאר מדוע בעצם הגיעו לטיפול ומהן הבעיות מהן סובל בעל החיים.

המטפל מקשיב, מתבונן, מבחין בפרטים המעידים על הבעיות השונות ומרכיב תמצית אישית ומדויקת.

התמצית ניתנת בבקבוק קטן עם טפטפת, ניתן להוסיף לשתייה, למזון או לטפטף ישר לפה.

התמצית מסייעת לבעל החיים לחזור למצב מאוזן, למערכות הגוף לשוב ולתפקד כראוי ולגוף להתחזק באופן כללי.

 

ניתן ורצוי לטפל בבעל החיים בשילוב עם הבעלים, שהרי הקשר הוא בילתי נמנע, שיתוף הפעולה יסייע ויתרום להצלחת הטיפול ולשני הצדדים.

השימוש בתמציות בטוח, אינו ממכר או משעבד ולא יוצר תלות.

 

מקרים לדוגמא:

בלה, מעורבת בת 9, מעוקרת חיה בבית, אומצה מכלביה, לאחרונה סובלת משחיקת סחוסים במפרקים ברגליים קדמיות, פוחדת מזיקוקים ורעשים שונים, מסתתרת ולא מוכנה לצאת מהחדר, נצמדת לבעלים בכל הזדמנות, לא רוצה להישאר לבד, מיללת.

CHICORY   - לכפייתיות ותלות בבעלים.

S.O.B  - לטראומות.

ASPEN –  לחרדת נטישה.

ROCK ROSE–  להיסטריה.

MIMULUS – לפחד מרעשים חזקים.

 WATER VIOLET – להתבדלות, סובלת בשקט. 

בלה מרגישה טוב יותר בנושא המפרקים, מקבלת טיפול בדיקור ועלוקות רפואיות, עדין פוחדת אך הרבה יותר שמחה חיונית, מבקשת לשחק ולטייל.

 

הופ, מעורבת בת 5, מגזע בינוני גדול, מעוקרת, עברה התעללות קשה, אחרי המלטה, לא ידוע היכן הגורים ומה עלה בגורלם, ללא רגל קדמית, חיה ברחוב עד שנתפסה על ידי אחת העמותות, שהתה בפנסיון, קיבלה טיפול וטרינרי ומשם עברה לטיפול אישי בפנסיון שיקומי.

בתחילת התהליך פחדה לצאת מהכלוב, השתוללה כשבני אדם התקרבו אליה.

MIMULUS – לפחדים ממקור ידוע (בני אדם).

ROCK ROSE – להיסטריה, פאניקה.

S.O.B – לטראומות.

HOLLY – לכעסים, לפתוח אהבה.

HONY SUCKLE – לפרידה וגעגוע.

ASPEN – להתקפי חרדה.

בימים אלה הופ רגועה יותר, משתקמת, אפילו מקשקשת מעט בזנב, שמחה לטייל ואפילו מאפשרת להתקרב וללטף בעדינות ובזהירות.

 

 

 

 

ענת עמיר אמנו - רפואה משלימה לבעלי חיים - סוד המחט  מטפלת ברפואה משלימה בבעלי חיים ומרצה במכללת ווינגייט בקורס לרפואה ווטרינרית משלימה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב