השתלמויות ייעודיות והשתלמויות במסלול האישי לעובדי הוראה
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

השתלמויות ייעודיות והשתלמויות במסלול האישי לעובדי הוראה 

מאת    [ 08/06/2013 ]
מילים במאמר: 362   [ נצפה 1526 פעמים ]

 
 

השתלמויות ייעודיות והשתלמויות במסלול האישי לעובדי הוראה

כאשר איש חינוך צריך לאתר השתלמות ייעודית הוא נתקלבאפשרויות רבות ובחוסר מיקוד של המערכת התומכת.
כאשר בוחרים מסלול השתלמות צריך לאתר מידע רב, מוסדות לימוד שונים כמו אוניברסיטאות, מכללות ומרכזי למידה, השתלמויות לקהל הרחב, השתלמויות ייעודיות וזכאות גמולי השתלמות. למגזר ההוראה בפרט ישנם הרבה מאוד תחומים החל מלימודים לקראת תואר אקדמי וכלה בהשתלמויות בנושא הפרעות הקשב והריכוז.  עובדי הוראה רשאים להשתלם במסגרת של השתלמויות ייעודיות למורים או במסגרת של מסלול אישי על פי הכללים הנהוגים, במידה והלימודים במסלול הרגיל אינם עונים לצורכיהם הפדגוגיים של עובדי הוראה, תוך התניה שההשתלמות תהה רלוונטית לעבודתו של המורה ועוסקת בתחום שיש לו זיקה לאחד מתחומי החינוך וההוראה.

עקרונות הזכאות לגמול ללימודים מאושרים במסלול אישי

לימודים אשר אושרו במסלול אישי מזכים את עובדי ההוראה בגמול השתלמות ללא ציון. לימודים מזכים בגמול עם ציון עבור ההשתלמות במידה והתקיימו באחת מן המסגרות הללו: לימודים אקדמיים במוסד אקדמי המאושר מטעם המועצה להשכלה גבוהה ומפוקח על ידה, לימודים לתואר אקדמי בחו"ל המוכר ביחידה להערכת תארים במשרד החינוך, השתלמויות בישיבה גבוהה אשר פועלת באישורו של משרד הדתות, לימודים מן המניין במכללות להנדסאים ולימודים המתקיימים מטעם נציבות שירות המדינה. הלימודים הללו אינם מחייבים את אישור הפיקוח על ההשתלמויות. כמו כן ניתן להשתלם במסלול של לימוד עצמי מודרך, לימודי תעודה או בקורסים של מיומנות מעשית המהווים חלק בלתי נפרד מן המסלולים לרכישת תארים אקדמיים, אך האפשרויות הללו כרוכות באישורו מראש של המפקח על ההשתלמויות.

תהליך אישור ההשתלמויות במסגרת המסלול אישי

חשוב להדגיש כי במידה ובוחרים להשתלם במסגרת המסלול אישי, ההשתלמות מחויבת בקבלת אישור מראש ובכתב מטעם המפקח על ההשתלמויות. מורה המבקש ללמוד שלא באחת מן המסגרות המפורטות נדרש למלא טופס בקשה ייעודי עבור ההשתלמות, ולהגישו למפקח על ההשתלמויות במקום מגוריו לא יאוחר מ- 45 יום ממועד תחילת ההשתלמות. יש לצרף אל טופס הבקשה תוכנית הלימודים מטעם המוסד בו אמורה להתקיים ההשתלמות, כשבתוכנית הלימודים קיים פירוט נושאי הלימוד, היקף הלימודים מבחינת השעות והימים וכן פרטי המרצים בהשתלמות. כמו כן, יש לצרף גם תצלום אישור ההכרה בהשתלמות מטעם הוועדה לאישור מוסדות לקיום קורסים שבמשרד החינוך. הפנייה נבחנת על ידי המפקח על ההשתלמויות, והוא ישיב לפונה בכתב אם החליט להיענות לבקשה ללימודים במסלול האישי או לדחותה, תוך מתן נימוקים מפורטים לגבי החלטתו.

 

פורטל השתלמויות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב