האם מתקיימים יחסי עובד מעביד בין מאמני כדורגל וכדורסל לבין מועדון הספורט
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

האם מתקיימים יחסי עובד מעביד בין מאמני כדורגל וכדורסל לבין מועדון הספורט 

מאת    [ 29/05/2013 ]
מילים במאמר: 385   [ נצפה 1933 פעמים ]

 
 

מאמני כדורסל וכדורגל – האם מתקיימים יחסי עובד מעביד?

 

לנוכח סיום עונת המשחקים לשנת 2012-2013 בליגת הכדורסל / כדורגל פנו אליי מאמנים בשאלת זכויותיהם תוך שציינו בפני כי האגודה החליטה, כי איננה מחדשת עמם את החוזה לשנה נוספת.

במאמרי זה, עולה השאלה העיקרית האם חלים יחסי עובד מעביד בין המאמן לבין האגודה שבה הוא מועסק.

כדי להכריע בשאלה האם התקיימו בין הצדדים יחסי עובד מעביד  ומה סטאטוס היחסים בין הצדדים נקבעו בפסיקה מבחנים שונים כאשר המבחן הוא מבחן ההשתלבות שמשמעותו, האם העובד משתלב במערך הארגוני של המעסיק וכדי לבחון זאת יש לבדוק את מכלול היחסים בינו לבין האגודה.

בתי הדין לעבודה פיתחו פסיקה מורכבת של מבחנים ותתי מבחנים וכן קבעו לדוגמא בפסקי דין- בבג"צ 176/90 גד מכנס ואח' נ' שר העבודה ורווחה וכן פס"ד ב"ל 3417/05 שני עידו נ' המוסד לביטוח לאומי באופן פסקני כי סטאטוס היחסים שבין מועדון הכדורגל לבין שחקן הכדורגל הינו סטאטוס של יחסי עובד –מעביד.

לאור הפסיקה המרובה של בתי המשפט, אשר הכירו ביחסי עובד-מעביד בין שחקנים לבין אגודות הספורט, הלכה זו חלה לדעתי גם בקשר לסטאטוס היחסים בין מאמן לבין האגודה.

כלל הוא, כי המבחן העיקרי לקיום יחסי עובד מעביד הוא המבחן המעורב, שבמרכזו עומד מבחן ההשתלבות כפי שנראה:

תפקיד המאמן: המאמן קובע את מועדי האימונים ואולם, תוך תיאום עם האגודה אשר קובעת את המטלות, שעה ומקום. בנוסף, המאמן הוא זה שגובה מהשחקנים כספים עבור האימונים, ביגוד, הסעות ולאחר מכן תתאם אל מול האגודה את העברת הכספים.

ביצוע העבודה באופן אישי: המאמן הוא זה אשר מאמן את הקבוצה ולא אף אדם אחר. העבודה נעשית באופן אישי על ידו.

מבחן הפיקוח: המאמן מדווח בכתב לממונה באגודה דיווח שוטף על נוכחותו ונוכחות הילדים בקבוצה. כמו כן, המאמן מדווח על ביצוע השירות ותוצאותיו בכל זמן ומקום אשר יתבקש לעשות כן, וכמובן, מתחייב המאמן ליידע את האגודה בכתב על כל אירוע חריג הקשור בפעילותו.

מחויבות המאמן: המאמן מחויב להשתתף באופן פעיל בכל השתלמויות המאמנים וההדרכות המקצועיות אשר יאורגנו על ידי האגודה, ומחויב מכח תפקידו לאימונים ועוד.

התחייבות לא להתחרות באגודה: נאסר על המאמן בתקופת העסקתו להעניק שירות ללא הסכמה מהאגודה.

מבחן ההשתלבות- נראה ללא ספק, כי כל מאמן משתלב בכל מערך הקבוצתי ארגוני של האגודה והוא חלק אינטגראלי מהמערך הקבוצתי.

לסיכום: לדעתי מתקיימים יחסי עובד מעביד בין אגודת הספורט לבין המאמן ומכאן זכאי מאמן מפוטר לפיצוי פיטורין ולכל יתר הזכויות בדין. 

הנני עורכת דין משנת 2006, משרדי מתמחה בליווי עסקאות נדל"ן קטנות כגדולות, מכר ורכישת דירות ושטחי מסחר, הסכמי שכירות, ליווי וניהול משא ומתן חוזי ועסקי,דירות, בתים ומגרשים. כן, משרדי מתמחה בייצוג לקוחות בכל הערכאות בבתי המשפט, בבתי דין לעבודה וייצוג בהוצאה לפועל ודיני משפחה. המשרד הינו משרד איכותי אשר שם לנגד עיניו את הלקוח תוך מתן יחס אישי וישיר.טלפון ישיר להתקשרות: 052-6789676

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב